Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 70 от 158 ПърваПърва ... 2060686970717280120 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 691 до 700 от общо 1574
  1. #691
    Автор
    Регистриран
    12.03.2014
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Асеновград
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    И ако си смени тела с някой по качествен - ще е върхът.


    Маи не е от тела

  2. #692
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от licho76 Виж публикацията
    Маи не е от тела
    Да бе. Забравих, че обичат да си играят на "Дама" и така си очертават фигурата. А сега би ли казал ти от какво е?

  3. #693
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Искаше ми се 15 юни да е 15 юли онзи ден. Всеки 3ти тръгнал да залага маточници по никое време, посред паша. После ще ми разправят, че инстинкта за нектар бил по-силен. Дръжки, от инстинкта за множене по-силен няма. Гладно ще стои но иска да бяга.

    Двата дъждовни дни на 7 и 8 които прекъснаха кориандъра са им дръпнали спусъка.
    А така. Кажи им го, че и дърти рапали все още си мислят, че когато има обилна паша дори разрушават маточниците. Шегувам се за по първата част на изречението.

  4. #694
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Някъде м/у Стара планина и Родопите(пловдивско),положе ието не е,като на северозапад....Миналата седмица имаше по около магазин мед,а таз меда го няма.Явно приключихме активния сезон.От 45-50 дена не е валяло.....Ще ги оставя още месец и....зазимяваме..

  5. #695
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    При мен е тотална суша и невъобразима жега. Не е валяло около месец а температурите са 37-39 всеки ден. Горещо е от сутринта. Вчера в 8.30 беше 30 градуса. Летежа е незабелижим и въпреки това има принос по питите. Майките почти не снасят и върху пилото почти няма пчели. Семействата едни унили такива, кофти работа. Почвам сиропа но миналата година като беше така и сиропа си взимаха едва едва. Дано нещата се оправят следващата седмица, че го дават 7-8 градуса по-хладно.

  6. #696
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    И как да се оправи времето?Дори и да завали и поразхлади няма какво да цъфне след тоз "пожар".Аз вече зазимих с магазините от горе-за всеки случай.

  7. #697
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Сушата и жегата продължават. Миналата година беше зле, а тази е два пъти по зле. Пилото преди десетина дни беше на 4 рамки средно днес поотворих 30-тина семейства и пилото е свито до две рамки. Сиропа се складира и не предизвиква подобряване на положението. Печелите в кошерите намаляват драстично. Поне акар няма.

  8. #698
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    В събота нищо нещо се обърка: Кошерите не бяха пипани и изведнъж нападнаха една Августова отводка и я унищожиха! Тази суша ги побърква. Прендната седмица всеки получи твърда храна!

  9. #699
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Мога вече да отчета годината. Достигнах още миналата година бройката семейства с които да работя ( между 30 и 40бр. ми е лимита защото си изкарвам парите в съвсем различна сфера, но ми се ще да работя като, че ми е бизнес) и тази година мина под знака на търсенето на добиви. Правих малко отводки и почти всички подарих на млади и надъхани колеги. Оставих за себе си само 5-6 за смяна на проблемни семейства. Използвах максимално капацитета който ми предоставиха миналогодишните късни майки и............ пак постигнах миналогодишния резултат. Т.е. половината семейства не дадоха нищо, ама кръгла 0, просто им оставих всичко за да не ги мисля за зимата. Други дадоха между 10 и 20кг. което си е ОК за района в който пчеларствам.
    Като стратегическа грешка отчитам, това че не разделих семейства на двата пчелина които използвам. Този който използвах е 80% от землището с оризища, а от тях паша никаква. Причината да закарам на по-доброто място само няколко семейства беше рапицата която беше насята от арендатор с който е невъзможна комуникацията. Предварително бях отписал тези кошери, а се оказа, че нямах никакви проблеми. Част от семействата изпуснах да роят и пак им взех двайсетина кг., а и там беше рекордьора за годината с над 80кг (за моя район това е твърде сериозна цифра и се сблъсках с доста невярващи погледи от местни колеги).
    След приключването на сезона отчитам малко над 10кг. средно на база на брой семейства с които съм стартирал напролет. Малко...... , но при тези условия и отглеждане като допълнителна дейност няма шанс да си докарам нещо повече от 13-та заплата и то само ако продажбите са само на цена на дребно.
    Зная, че може доста по-добре и остава да го докажа догодина!

  10. #700
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Сушата и жегата продължават. Миналата година беше зле, а тази е два пъти по зле. Пилото преди десетина дни беше на 4 рамки средно днес поотворих 30-тина семейства и пилото е свито до две рамки. Сиропа се складира и не предизвиква подобряване на положението. Печелите в кошерите намаляват драстично. Поне акар няма.
    Същото положение и при мен, няма и няма дъжд. В началото на август 8 пити пило, в средата 5 към края 3, просто майките спряха от раз и всичко излюпено се запълва с пренесен мед. Не съм гледал след като започнах със сиропа дали има някакво съживяване.

 

 
Страница 70 от 158 ПърваПърва ... 2060686970717280120 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •