Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 142 от 158 ПърваПърва ... 4292132140141142143144152 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,411 до 1,420 от общо 1571
  1. #1411
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    и наблегни на питите с яйца, аз досега колкото пъти съм търсил никога не съм я намирал, виж, като не я търся, все ми изниква пред погледа

  2. #1412
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Аз от много години гледам пчели, но трудно намирам майката. Но познавам,дали има такава по странични признаци. Един от тях е следният: Ако в кошера има повече пити, отколкото пчелите могат да покрият, когато има майка, пчелите се събират в тази част от питите, където е тя. Ако няма майка, пчелите са пръснати равномерно по всички пити.

  3. #1413
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Пак не успях да я открия, но радостното е че видях цяла рамка доволно от двете страни с пило - отворено и затворено. Сега изниква другият проблем, понеже не съм я хранил тази отводка, дали ще успее да събере достатъчно нектар и прашец за зимата.

  4. #1414
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Пак не успях да я открия, но радостното е че видях цяла рамка доволно от двете страни с пило - отворено и затворено. Сега изниква другият проблем, понеже не съм я хранил тази отводка, дали ще успее да събере достатъчно нектар и прашец за зимата.
    Сега е времето да и помогнеш.

  5. #1415
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Отводката, която направих късно лятото сега е на три междурамия пчели, по коледа й дадох 1 кг питка (пудра захар и мед). Преди няколко дни видях, че всичко са свалили надолу, запасите от мед не са големи - не повече от 3-4 килограма, колебая се дали да дам втора питка?

  6. #1416
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Отводката, която направих късно лятото сега е на три междурамия пчели, по коледа им дадох 1 кг питка (пудра захар и мед). Преди няколко дни видях, че всичко са свалили надолу, запасите от мед не са големи - не повече от 3-4 килограма, колебая се дали да дам втора питка?
    Не се колебай а дай, тепърва ще вдигат консумацията, предвид региона
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  7. #1417
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Отводката, която направих късно лятото сега е на три междурамия пчели, по коледа й дадох 1 кг питка (пудра захар и мед). Преди няколко дни видях, че всичко са свалили надолу, запасите от мед не са големи - не повече от 3-4 килограма, колебая се дали да дам втора питка?
    С много малко запаси си ги зазимил. Сега ще ги стимулираш да тръгнат да се развиват и ще ги изтощиш.

  8. #1418
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Днес "пуснах" по една слушалка на кошерите. За сега добре. Мора даде малко заден.

  9. #1419
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Днес "пуснах" по една слушалка на кошерите. За сега добре. Мора даде малко заден.

    Требваше да викнеш Доктор Баджанаков той е силен в тая област.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #1420
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Днес "пуснах" по една слушалка на кошерите. За сега добре. Мора даде малко заден.
    Слушалка след седмица. Два студени дни не са критични.

 

 
Страница 142 от 158 ПърваПърва ... 4292132140141142143144152 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •