Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 150 от 158 ПърваПърва ... 50100140148149150151152 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,491 до 1,500 от общо 1571
  1. #1491
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Това е най лошото, че си прав, но ако им купя за тях, семейството трябва да гладува.
    Всичкия мед ли продаде?

  2. #1492
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Всичкия мед ли продаде?
    Нищо не съм продал, те в момента го купуват на загуба. Но, като знам колко пудра захар трябва и не си заслужава, иначе как да го извадя от тенекиите. Мисля схема да залича още 10тина кошера и да сложа по рамка над кълбата и евентуално да взема само по една питка евтина храна, че гледам в продавалник Апифонда 1 кг – 5,20 лв / кг. и няма начин да дам толкова пари.

  3. #1493
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Нищо не съм продал, те в момента го купуват на загуба.
    Ами дай от него на най-нуждаещите се. Може и да продадеш "на загуба"и да вземеш храна - загубата на пчелни семейства би била по-голяма загуба.
    Имаш опции!
    ПП Видях, че си дописал за меда "как да го извадя от тенекиите". Преди много години съм спасявал кошери тъй, с кристализирал мед: вадех го от тенекията на парчета с шпатула и после над семейството, както питките и пчелите го вземаха много добре. Предполагам, че с някои видове мед няма да се получи, но нищо не ти пречи да пробваш с един кошер...

  4. #1494
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Ами дай от него на най-нуждаещите се. Може и да продадеш "на загуба"и да вземеш храна - загубата на пчелни семейства би била по-голяма загуба.
    Имаш опции!
    ПП Видях, че си дописал за меда "как да го извадя от тенекиите". Преди много години съм спасявал кошери тъй, с кристализирал мед: вадех го от тенекията на парчета с шпатула и после над семейството, както питките и пчелите го вземаха много добре. Предполагам, че с някои видове мед няма да се получи, но нищо не ти пречи да пробваш с един кошер...
    Ще го измисля. Така с ваденето с шпатулата е мъка и няма да се наема. Имам такива семейства които ги изяде акара и ще ги жертвам, то пролетта и да избутат са си загуба. Та мисля така да направя, по 1 рамка от тях и ще взема само 100кг. храна на първо време, пък Февруари ще видим.

  5. #1495
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Нищо не съм продал, те в момента го купуват на загуба. Но, като знам колко пудра захар трябва и не си заслужава, иначе как да го извадя от тенекиите. Мисля схема да залича още 10тина кошера и да сложа по рамка над кълбата и евентуално да взема само по една питка евтина храна, че гледам в продавалник Апифонда 1 кг – 5,20 лв / кг. и няма начин да дам толкова пари.
    Миналия месец купувах биифонда мисля, че бе по 1,90лв.за кг. Преди години бях я ползвал няколко под ред нормалните семейства си я ядат за вталените май не е много удачна.Не я рекламирам просто е някво решение

  6. #1496
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Миналия месец купувах биифонда мисля, че бе по 1,90лв.за кг. Преди години бях я ползвал няколко под ред нормалните семейства си я ядат за вталените май не е много удачна.Не я рекламирам просто е някво решение
    Звънях, от 15ти Ноември е 2.50лв обикновенната и после през 10ст. другите с витамини, тимол и.т.н.

  7. #1497
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Нищо не съм продал, те в момента го купуват на загуба. Но, като знам колко пудра захар трябва и не си заслужава, иначе как да го извадя от тенекиите. Мисля схема да залича още 10тина кошера и да сложа по рамка над кълбата и евентуално да взема само по една питка евтина храна, че гледам в продавалник Апифонда 1 кг – 5,20 лв / кг. и няма начин да дам толкова пари.
    Тенекията до печката или в съд с топла вода докато се поотпусне и атакуваш с нещо остро. Аз след като видях от Ангел за меда в марля вече не се занимавам с пудра захар и меда не се разтича. Ако щеш вземи ножица за ламарина и нарежи и "обели" тенекията от меда и после с ножа директ си отсичаш питки. Грехота е при мед, който го вземат за без пари да идеш да купуваш храна.
    Аз в сряда отивам да видя какво е положението и съм с нагласата, че ще правя питки.
    Медец

  8. #1498
    Наблюдател
    Регистриран
    05.08.2022
    Мнения
    33
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    ... иначе как да го извадя от тенекиите.
    Ако имаш електрическо одеало или възглавница също ще сършат работа.
    Опаковаш тенекията и чакаш.

  9. #1499
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Един от основателите на форума,насипваше в пакети(тарелки),още при ваденето на слънчогледа.До януари,меда е кристализирал и хоп в кошерите...

  10. #1500
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Един от основателите на форума,насипваше в пакети(тарелки),още при ваденето на слънчогледа.До януари,меда е кристализирал и хоп в кошерите...
    Става и в кофички от мляко.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

 

 
Страница 150 от 158 ПърваПърва ... 50100140148149150151152 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •