Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 58 от 158 ПърваПърва ... 848565758596068108 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 571 до 580 от общо 1574
  1. #571
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от MuTko Виж публикацията
    Аз съм пълен новобранец, ама като са ми мерак вече съм прочел 4 книги и съм изгледал не знам колко клипове в мрежата. Миналата година стартирах с две отводки, вече имам 17.
    Това как го постигна с купуване на отводки или делене на наличните? Ако е с делене много професионални отводкаджии не могат да го постигнат.
    Винаги може по-добре.

  2. #572
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zurkelai Виж публикацията
    1-наред с медовите венци по питите с пило имаше 3 а някъде малко повече цели пълни плодникови
    2-от начало през ден по 500мл.но по средата на септември 1торба с 2литра сироп.
    3-както писах днес сложих за втори път питки.още при първия път мед имаше останал само по първите пити 3пити от дясно на ляво
    4-дадан блат
    Догодина ако искаш направи 2 експеримента с 2 бр. нормални пчелни с-ва ей така за опит.

    1.След слънчогледа ако е началото на август остави (8кг. мед за 08. и 09.+5кг. Запас +12кг. за зимата=около 25кг. или около 7-8 ДБ)
    2.Ако няма достатъчно набавяш веднага след пашата началото на август Захар:Вода 1:1 по 3л. на 4-5дни. (колкото е необходимо)
    3.Ако имаш възможност сложи магазина с хубави пити под плодника и ако има нектар и мед в средата.

    Правиш го началото на август и спираш да ровичкаш само наблюдаваш ако има паша да не се задръстят трябва на майката празни килийки ако е необходимо вадиш пита и слагаш празна изградена.

    2. Кошер вадиш всичкият мед и в плодника пак началото на август и подхранване на 3-4 дни по 3-4 литра сироп 4-5 пъти като следиш какво става.

    Може да слагаш стартовит витамини билки трябва и да събират прашец трябва си перга +борба с Вароа.


    Ако искаш опитай ама август .Ако има дъжд е друга работа.

  3. #573
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Алооо, руската школа. Вие този мед за нищо го нямате. 25 кила на кошер ама тук не сме Сибир. Ако семейството консумира повече от 600-700 гр. мед на месец до средата на януари значи не са добре нещата.

    Гоше да те питам какво казват братушките по въпроса: Защо пчелите започват пилото към средата на януари?
    Винаги може по-добре.

  4. #574
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Пак не съм прочел правилно.Четох някъде че пилото почва декември.Нещо ми се върти в главата 21.

  5. #575
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    При мен положението е твърде шарено и противоположно при различните семейства. Нямах поглед върху развитието им повече от месец и съм озадачен от положението в момента. Най-общо казано имам два вида семейства, едните са отслабнали, без никакво пило с добре подредени и достатъчни запаси и кълба като през средата на зимата. Другите напротив, доста силни и все още гледат пило на 2 до 3 рамки, майките не спират да снасят, държат се като типични италианки и са на ръба откъм резерви. Честно казано не ме радват нито едните нито другите, а такива по средата нямам. Първата половина от годината ми беше сложно откъм пръскания и суши, сега ще ми е весела и останалата част нея до първа пролет догодина.

  6. #576
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Значи напразно съм завиждал на северозапада.
    Aз от 5 години гледам ягоди до пчелина, до сега не съм ги поливал и всичко беше добре, тази година изсъхнаха. Значи от 5 години тази беше най сухата.
    Точно преди слънчогледа мина пръскането за дерматита, а след рапицата мина пръскане да изгори бурена да може да жънат. Не сме за завиждане хич, единственото хубаво нещо тази година беше глушината. В момента семействата не са силни както трябва.

  7. #577
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Алооо, руската школа. Вие този мед за нищо го нямате. 25 кила на кошер ама тук не сме Сибир. Ако семейството консумира повече от 600-700 гр. мед на месец до средата на януари значи не са добре нещата.

    Гоше да те питам какво казват братушките по въпроса: Защо пчелите започват пилото към средата на януари?
    Географията си е география спор няма.То тук в БГ където сме 154 пъти по малка география има разлика аз правя снежни човеци на пчелина в Балкана а на морето слагат магазините.
    Та под 1кг. консумират зимата ама не и 08.09. а и 03. а другите според зависи.
    Относно снасянето има много теории дори има теория подържана и от д-ц. Първулов че майката не спира да снася повече от 3 седмици доказателство било като се сложел черен плат под плодника и се намирало яйца и през зимата.
    Лично аз съм по склонен да вярвам на хипотезата за активизирането на жлезите с вътрешна секреция на пчелите работнички.Има кратка и дълга версия дългата може би трябва да я подкрепя с доказателствен материал и ми трябва малко време че сега пиша домашни.

  8. #578
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Днес и аз прегледах моите на бързо, не съм ги ровил всички. Едната част имат доста пило за това време, а други нямат изобщо. Тези с пилото са с таз годишни майки , а другите - със стари. Направи ми впечатление, че тези които съм ги оставил с повече мед и са с млади майки са по - силни от другите. И да не излезе че се хваля,но и отводките и семействата си имат достатъчно мед при положение, че съм бъркал и долу на ДБ.

  9. #579
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Прихванахте табаети от председателя в Хасково! Няма какво да се лъжем? Колко рамки с мед извади, и колко сироп им даде? Ако си, Борка?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #580
    Наблюдател
    Регистриран
    22.02.2015
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    Родопи
    В събота в единия кошер влизаха търтеи. В този кошер пчелите не внасяха прашец. На прелките на другите кошери търтеи не видях,но в същото време пчелите носеха бял прашец. Не знам дали има някаква зависимост.
    Днес вече няма нито търтеи, нито прашец.

 

 
Страница 58 от 158 ПърваПърва ... 848565758596068108 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •