Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 53 от 158 ПърваПърва ... 343515253545563103153 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 521 до 530 от общо 1574
  1. #521
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    При мен пък една тазгодишна отводка реши да сменя майката в началото на август.Майката е с един парализиран заден крак, тазгодишна е и работи доста добре.Но са решили да я сменят, тяхна си работа щом са решили няма да им се меся я.През около 15-тина дни отварям да видя новата майка и вече три пъти виждам прегризани заложените маточници, явно е много упорита сакатата Надявам се все пак самосмяната да не успее сега и да остане за април
    Може малко да го резнеш. До толкова, че да не и пречи много, а и да не дразни пчелите като го влачи. Малко е драстично, но е по - добре.

  2. #522
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Може малко да го резнеш. До толкова, че да не и пречи много, а и да не дразни пчелите като го влачи. Малко е драстично, но е по - добре.
    Ако искаш вярвай ама точно така направих още през август дори се смяхме с един приятел като му разправях, че го резнах да не и закача

  3. #523
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Не знам при вас как е ама тука в Хасковско пчелите са натиснали яко бръшляна.Сега цъфти и около ниго все едно рояци .

  4. #524
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Положението е трагично, дъжд няма от три месеца, полетата; са Сахара. Бях дал по 3-и килограма захар, като сироп в началото на август. Една отводка е убита и разграбена, друга беше убита на 23.9 и я раграбваха. По спешност, на другия ден на всички дадох по няколко килограма Апифонда.

  5. #525
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Да дъжд няма и паша няма и......нищо няма.Какво мислите дали да слагаме питки?

  6. #526
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Мисля да не ги закачаме за сега.

  7. #527
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от zurkelai Виж публикацията
    Да дъжд няма и паша няма и......нищо няма.Какво мислите дали да слагаме питки?
    Както писах по горе, сложих. Запасите на прегледаните 1/3 кошери, случаен принцип; показаха около 2-4кг мед. Сигурно 2-3 кошера щяха да приживеят, до пролетта!

  8. #528
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Това от много пило ли се е получило или ти си ги пооскубал?

  9. #529
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Както писах по горе, сложих. Запасите на прегледаните 1/3 кошери, случаен принцип; показаха около 2-4кг мед. Сигурно 2-3 кошера щяха да приживеят, до пролетта!
    Не единия пчелин и аз съм така, 3 месеца без дъжд и запасите са им,като при тебе,а мед от там изобщо не съм вадил! Започнах с Apiinvert и Apifonda едновременно,че всичко е сухо-барут,даже летежа е много слаб! Един от пчеларите има вече умрял кошер от глад,а зимата не е започнала,та зора ще е голям… На другия пчелин карат на автопилот и се справят добре за сега.

  10. #530
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Преглед от преди малко.
    Принос на прашец средно интензивен до 10,30-11,00 часа. Прашеца бял. Летеж - вял. Пчелите са спокойни и не се нападат. При преглед се усеща малко по голяма нервност. Поддържат пило на три рамки. Предимно запечатано. Има яйца. Запасите с мед са добри и леко са се повишили за последните 15 дни. Удебеляват венците. И слабите и силните имат еднакво количество пило което ме кара да мисля, че толкова искат да гледат и не ги разбутвах да ги провокирам. Като цяло семействата не са много силни, а по скоро нормално силни (най-силните дадоха отводка в началото на август). Априлските отводки си запазват статута на развити семейства който придобиха още през юли. Майските отводки са добре и вероятно ще влязат в зимата като нормални или леко по-слаби семейства. Августовските отводки са слаби но имат изгледи да презимуват без проблем. Отводките с налитане на основи през август не са добре и предполагам ще предприемам мерки за да могат да иззимуват.

 

 
Страница 53 от 158 ПърваПърва ... 343515253545563103153 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •