Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 40 от 158 ПърваПърва ... 3038394041425090140 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 391 до 400 от общо 1574
  1. #391
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Никой не е сигурен, но се надяваме, че лошото ще ни прескочи.
    Чанко ,не знам дали те е прескочило лошото ,но мен направо ме мете с метлата на баба Яга от 3–4 дена .Гледам ги че се разкарват с тюмбелите ,но кой да помисли че след няколко дена ще ги псувам до 9 коляно .За жълтото ни предупредиха .Евалла .Но сега ,за житото –ни ума ,ни дума .А може би пръскат и други култури .Пило на 6–7 рамки/запечатано 3–5 рамки /,подмор пред кошерите няма ,но и в кошерите няма пчели .Къде са пчелите ? Мамка им ,арестували са ги по блоковете . Во веки веков !!!!!! Дано при всички други да не е като при мен . Амин !

  2. #392
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Днес до обяд пчеличките бяха навалили акацията.Дърветата до пчелина направо вибрираха .После обаче започнаха валежите.Сега го дават 3-4 дни лошо и дъждовно време та се чудя дали да не им подавам захарен сироп по малко-200-250мл.за да не загубят кондикция.От съществуващите кошери смятам след акацията да правя отводки.

  3. #393
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    На мен пък не ми харесва летежа....кошерите са пълни с пчели, пило и мед....но летежа не е като на силен кошер..... Нямам и много време да ги наблюдавам, но като ги погледна набързо, не летят като силни кошери.... Няма и много цъфтящи растения, малко глогове, малко кестени и някакви треви....акацията едва-едва разпуква.

  4. #394
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    На мен пък не ми харесва летежа....кошерите са пълни с пчели, пило и мед....но летежа не е като на силен кошер..... Нямам и много време да ги наблюдавам, но като ги погледна набързо, не летят като силни кошери.... Няма и много цъфтящи растения, малко глогове, малко кестени и някакви треви....акацията едва-едва разпуква.
    Няма силна паша колега и при мен е същото. Имаше суша един месец без дъжд, преминаха овошките само тук таме дюля, глог, конски кестен но малко без влага трудна работа. Дори почнаха да вадят мъртви търтеи навън пред прелката. има дупка в пашата до акацията, която предстои.

  5. #395
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Няма силна паша колега и при мен е същото. Имаше суша един месец без дъжд, преминаха овошките само тук таме дюля, глог, конски кестен но малко без влага трудна работа. Дори почнаха да вадят мъртви търтеи навън пред прелката. има дупка в пашата до акацията, която предстои.
    При мен има влага (поне почвена). Ама все едно ги мързи да бачкат. Започват след 10 сутринта, сутрин е хладно. Има дни когато вее един студен (хладен) вятър..... С тая прогноза отиде акацията на кино.....

  6. #396
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    При мен има влага (поне почвена). Ама все едно ги мързи да бачкат. Започват след 10 сутринта, сутрин е хладно. Има дни когато вее един студен (хладен) вятър..... С тая прогноза отиде акацията на кино.....
    Ами дупка в пашата за мен това е причината за слабия летеж при наличие на силни армии.

  7. #397
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово
    Здравейте,

    бих искал да попитам при каква температура и колко дни след като цъфне акацията започва да отделя нектар.
    При мен започна да цъфти от няколко дни но не качват нищо в магазините. И като гледам прогнозата за времето вторник миниманите температури ще са около 0.
    При това положение може ли да се "ослани" акацията.

  8. #398
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    Ще оцелее ще оцелее! От 16 години наблюдавам едно в хралупа(в болницата) и до сега си оцелява много добре и то без третирания и подхранвания! В коя част на града се намира семейството? Да не е в малкия парк на ул.Братя Консулови?
    На ул. Дунав е близо до манастирите.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_20160419_152909.jpg‎  

  9. #399
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    В събота слагах магазини на единия и вадих мед от другия пчелин. Меда е "плодов".

  10. #400
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    20160425_132850.jpg
    Миналия ден ми изкараха акъла с това пръскане и ето последствията - основите на нов пчелин в подножието на Родопите. Дано да не им дойде на акъла да пръскат и Балкана. След пръскането нямам загуби никакви. Не видях и измрели пчели около кошерите. Този път май наистина са се замислили и съобразили и с нас пчеларите.

 

 
Страница 40 от 158 ПърваПърва ... 3038394041425090140 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •