Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 39 от 158 ПърваПърва ... 2937383940414989139 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 381 до 390 от общо 1571
  1. #381
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от Standart Виж публикацията
    Акацията в Пазарджик вече отделя нектар! Който готов -готов, за останалите -късмет с останалите паши.
    Между другото, от миналата пролет наблюдавам семейство в хралупа насред жилищен квартал и си е ОК въпреки опитите на някой колега да го извади с опушване до опожаряване.
    Летежа е силен, акациите бучат от пчели и по мое мнение ще пуска рояци веднага след тази паша. Дали ще оцеле още година без "грижи" времето ще покаже...
    Ще оцелее ще оцелее! От 16 години наблюдавам едно в хралупа(в болницата) и до сега си оцелява много добре и то без третирания и подхранвания! В коя част на града се намира семейството? Да не е в малкия парк на ул.Братя Консулови?
    Този пост е редактиран от kli6o; 23.04.2016 в 10:44. Причина: допълване

  2. #382
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    20160423_131554.jpg
    Днес изцапах центрофугата, обаче меда не е бял, а цвета му е като липов. Някой може ли да даде предположение ?

  3. #383
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    Днес изцапах центрофугата, обаче меда не е бял, а цвета му е като липов. Някой може ли да даде предположение ?
    "Утре или вдругиден ще пиша какво е положението. Аз съм много притеснен. В окото на бурята съм. Там дето са най - многото кърфички на картата."
    Охооо, ние те ожалихме, а ти медец вадиш.

  4. #384
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Днес,въпреки акацията и др., установих,че един двукорпусен 10дб с магазин си мисли за глупости,но не му се получи,въпреки своевремените разширения и др. мероприятия,като на другите...Но докато бях на пчелина и на едно друго място ето какво се е случило в.....
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Снимки0207.jpg‎   Снимки0205.jpg‎  

  5. #385
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Чанко, мислех да изчакам малко и утре да драсна по тази тема , но сега ми се ще да успокоя колегите. До колкото разбрах препарата с който пръскат не е толкова опасен за пчелите, а най вече за яйцата на комарите. А що се отнася за времето за пръскане днес пръскаха до 9 ч 45 мин. И тъй като е време за ракия наздраве на всички.

  6. #386
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    Чанко, мислех да изчакам малко и утре да драсна по тази тема , но сега ми се ще да успокоя колегите. До колкото разбрах препарата с който пръскат не е толкова опасен за пчелите, а най вече за яйцата на комарите. А що се отнася за времето за пръскане днес пръскаха до 9 ч 45 мин. И тъй като е време за ракия наздраве на всички.
    Щом са живи, всичко е наред.

  7. #387
    Наблюдател
    Регистриран
    20.10.2014
    Мнения
    47
    Пчеларски район
    с.Николово
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    20160423_131554.jpg
    Днес изцапах центрофугата, обаче меда не е бял, а цвета му е като липов. Някой може ли да даде предположение ?
    Изчакай десетина дни, ако кристализира значи преобладава рапицата. Иначе, точно като на снимката ти изглежда меда от рапица, преди да кристализира е жълтав.
    Милен Георгиев

  8. #388
    Автор
    Регистриран
    12.03.2014
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Асеновград
    Чанко, мислех да изчакам малко и утре да драсна по тази тема , но сега ми се ще да успокоя колегите. До колкото разбрах препарата с който пръскат не е толкова опасен за пчелите, а най вече за яйцата на комарите.

    Не бъди толкова сигорен в това те всички казват така и накрая става мазалоооо

  9. #389
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Колега, затова ми се щеше да изчакам, но Чанко ме провокира.

  10. #390
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    Колега, затова ми се щеше да изчакам, но Чанко ме провокира.
    Хайде пак аз лошия. Никой не е сигурен, но се надяваме, че лошото ще ни прескочи.

 

 
Страница 39 от 158 ПърваПърва ... 2937383940414989139 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •