Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 38 от 158 ПърваПърва ... 2836373839404888138 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 371 до 380 от общо 1574
  1. #371
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    И мен вчера ме изненадаха.Когато ги отворих си мислех дано са се засилили че да мога отводки след акацията да направя и когато ги отворих-изненада!Развили са се на по 8 пити някои ,а някои са изпълнили плодниците и по стените има пчели.Най-крайните 2 плодникови пити са с мед а магазините са пълни до половината с мед също.Има рапица на близо.Да попитам да надраскам ли плодниковите пити и да ги сложа между пилото да ги изчистят и качат този мед в магазините а от там преди акацията да ги исцедя или друга идея ако имате?Целта ми е този мед да го махна от плодниците защото сигурно има и рапица омесен.Мисля когато се забелят цветовете на акацията тогава да го направя това.Сега тук а в региона-Хасково акацията е завързала грозчетата ама са малки още

  2. #372
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    За сега постави още по един магазин,за да има къде да работят и развиват.А в началото на акацията,тогава може да се освободи място за нея.

  3. #373
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Магазини имам но са само с восъчни основи!Сега кошерите всички са с по един магазин със изградени пити.Мога да ги подредя в два магазина като са пита-основа-пита-основа.

  4. #374
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Aко са 10-ци,до акацията трябва да станат с 3 магазина,а за акацията още един.

  5. #375
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Кошерите са Дадан/т-Блат 10 рамкови.До сега 3 магазина не съм стигал Другия ден ще им сложа още един магазин та да са 2.Благодаря ви за съветите!Тъкмо имам сята и фацелия сега е повече от педя и завързва цветове.Тъкмо след акацията ще има и фацелия.

  6. #376
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    За силно семейство(около 60 000) е необходим обем от 24дб плодникови рамки,което ще рече 10-так дб с 3 магазина.

  7. #377
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Акацията в Пазарджик вече отделя нектар! Който готов -готов, за останалите -късмет с останалите паши.
    Между другото, от миналата пролет наблюдавам семейство в хралупа насред жилищен квартал и си е ОК въпреки опитите на някой колега да го извади с опушване до опожаряване.
    Летежа е силен, акациите бучат от пчели и по мое мнение ще пуска рояци веднага след тази паша. Дали ще оцеле още година без "грижи" времето ще покаже...

  8. #378
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    В Бургас,точно в пантеона,в една пукнатина живее рояк от две години.Гол камък,изложен на студения вятър от морето.Дано някой не го отрови.

    https://imgrabo.com/pics/guide/900x6...3255_51192.jpg

    Пада се в дясната вдлъбнатина над прозореца.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  9. #379
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Най-после успях да прехвърля "екскурзиантите" в лежаци.И четирите майки са на лице след дългия преход.Първите бяха останали без мед-най много по 700-800грама пръснати по рамките.Естественно,получи ха по две рамки мед,по две ВО плодникови и СР в средата.Разширени са до 12 от раз.Върху рамките поставих по две хранилки едната със суха захар,другата със сироп....Започва да цъфти дива круша,трънки,джанки,минзух ри и др.Бях подготвен да снимам,но 8*С-те ме накараха да действам бързо.
    Ще успеят да се включат на акацията,която вече е на 20%,а магазините са налазени.Дано само познаят за валежите......

  10. #380
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Познаят ли и за температурите, акация няма да има! В моя район дават да падат до минус 1 нощно време.
    Дано да не познаят!
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

 

 
Страница 38 от 158 ПърваПърва ... 2836373839404888138 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •