Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 27 от 158 ПърваПърва ... 1725262728293777127 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 261 до 270 от общо 1574
  1. #261
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Колко литра е бидона и колко дни изкарва с едно зареждане?

  2. #262
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    До ръба 70 литра . Изкарват различно. Най големия им проблем са тея смотани кранове. Като са много пълни трябва да ги пуснеш да капят яко за да може като се поизпразва бидона да не спират да капят. Трябва да измисля някакво решение ама не съм се замислял сериозно. Ако някой е решил проблема да сподели. Средно изкарва 3-4 дни един бидон, ако успея да го изрегулирам правилно.

  3. #263
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Рости опитай с венозна система ! Мисля ,че се регулира прецизно !

    http://www.mkrepost-bg.com/?mod=catalog&show=24

  4. #264
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    Рости опитай с венозна система ! Мисля ,че се регулира прецизно !
    Прецизно, но само за определено време, а в случая се изисква по - продължителен период. Но да опита.

  5. #265
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Пробвах.
    Зеленясва сериозно "разшерителния съд" на системата и чак хваща мини водорасли които запушват тръбичката. Такива водорасли се появяват и в крановете.
    Мога да чистя крановете да сменям системите но си е половичато решение. Като ми дойде музата ще го измисля.
    Не съм много запознат с детайлите по капковите системи за поливане, може там да се крие лесно решение.

  6. #266
    Автор
    Регистриран
    12.03.2014
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Асеновград
    Нестава и система пробвал сам
    накрая праснах квадратен бидон от 1 тон с голям кран

  7. #267
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Пробвах.
    Зеленясва сериозно "разшерителния съд" на системата и чак хваща мини водорасли които запушват тръбичката. Такива водорасли се появяват и в крановете.
    Мога да чистя крановете да сменям системите но си е половичато решение. Като ми дойде музата ще го измисля.
    Не съм много запознат с детайлите по капковите системи за поливане, може там да се крие лесно решение.
    Водата на тъмно мисля, че не би трябвало да зеленясва.

  8. #268
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    До пчелина имам капково на градината и пчелите си ходят на него.Аз лично смятам,че един 120 литров бидон с отвит кран(напълно) и няколко метра маркуч за капково биха свършили перфектна работа.Дори и да няма голямо налягане към края,капки постоянно излизат.Маркуча е черен и водата е топла,а нивото на водата ще го поддържам с поплавък за казанче(при мен има ВиК).Така като гледам дъската която си нарязал на зигзаг,ако ковнеш по един пирон на всеки ъгъл и прекараш маркуча до долу,може и да си решиш проблема.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  9. #269
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Пусни в бидона малко сребро и зеленясването и тем подобни изчезват...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #270
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    P1040183.JPG
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    До ръба 70 литра . Изкарват различно. Най големия им проблем са тея смотани кранове. Като са много пълни трябва да ги пуснеш да капят яко за да може като се поизпразва бидона да не спират да капят. Трябва да измисля някакво решение ама не съм се замислял сериозно. Ако някой е решил проблема да сподели. Средно изкарва 3-4 дни един бидон, ако успея да го изрегулирам правилно.

    Не знам, колко добре ще видите на тази снимка, но и ние, след неколкократна смяна на пластмасови кранове и неуспешно регулиране, накрая сложихме неръждаема канелка за чешма и сега положението е много по-добре. Бидона е 110 литра и водата никога не свършва напълно за една седмица, през което време доливаме, проблема със зеленясването го решихме, с добавяне на тимол във водата, по споделен опит на колега от форума. Ще направя снимка от близо, за да се вижда по-добре, в края на седмицата.

 

 
Страница 27 от 158 ПърваПърва ... 1725262728293777127 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •