Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 26 от 158 ПърваПърва ... 1624252627283676126 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 260 от общо 1574
  1. #251
    Наблюдател
    Регистриран
    17.12.2015
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    Благодарение на Величков имаме тая снимка . По негови думи в най - ветровито време вятъра е отнасял доста голяма част от пчелите. Сега обаче рояка е в перфектно състояние по мое мнение.
    Виждал съм го, с една педя сняг.Отрицателни температури и вятър който отнесе кълбото.Останаха пчели само между питите.Снимката от днеска доказва,че за хиляди години еволюция пчелите не се нуждаят от нас за да оцелеят, ние се нуждаем от тях.Под дървото всеки ден има около 10-тина умрели пчели по които няма кърлежи!?! Рояка е там от юни месец 2015 година.Края на януари, началото на февруари изградиха питата от ляво 13-та. В момента са започнали да строят от двете страни.
    Всяко сложно нещо,се състои от множество прости неща.

  2. #252
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Можеш да бъдеш спокоен - вече е прибран от някой който също много обича пчелите. Особено такива които се реят волно още преди да е започнала пролетта. Както и да е това, но искам да попитам - защо все пак се е роил този кошер? Някакви предположения?
    Цитат Първоначално публикувано от Величков Виж публикацията
    Виждал съм го, с една педя сняг.Отрицателни температури и вятър който отнесе кълбото.Останаха пчели само между питите.Снимката от днеска доказва,че за хиляди години еволюция пчелите не се нуждаят от нас за да оцелеят, ние се нуждаем от тях.Под дървото всеки ден има около 10-тина умрели пчели по които няма кърлежи!?! Рояка е там от юни месец 2015 година.Края на януари, началото на февруари изградиха питата от ляво 13-та. В момента са започнали да строят от двете страни.
    Значи моето питане отпада в случая.

  3. #253
    Наблюдател
    Регистриран
    17.12.2015
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Пловдив
    Не знам дали е важно като информация,но ще го кажа. Вятъра там винаги духа от ляво както го виждате на снимката.Странично на питите.
    В задния край има вградени три тънки клонки (колкото показалец) в питите. Намира се на около 10 метра височина.
    Всяко сложно нещо,се състои от множество прости неща.

  4. #254
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Величков Виж публикацията
    Виждал съм го, с една педя сняг.Отрицателни температури и вятър който отнесе кълбото.Останаха пчели само между питите.Снимката от днеска доказва,че за хиляди години еволюция пчелите не се нуждаят от нас за да оцелеят, ние се нуждаем от тях.Под дървото всеки ден има около 10-тина умрели пчели по които няма кърлежи!?! Рояка е там от юни месец 2015 година.Края на януари, началото на февруари изградиха питата от ляво 13-та. В момента са започнали да строят от двете страни.
    Тези са "умрели от студ", но са преживяли зимата!

  5. #255
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Ма той бил и жив. Чудно, според теориите на императора и председателя, трябваше вече да умрял от ....!

    П.п. Какво ли мисли Слави 13 за размера и посоката на питите? Изглеждат ми като ниски и широки.
    ЕДИНИЧЕН СЛУЧАЙ НИЩО НЕ ДОКАЗВА, освен това че теорията на вероятностите допуска и изключения - такава е кривата на нормалното разпределение. То и при атомните бомби в Хирошима и Нагазаки има по чудо оцелели едва ли не в самия епицентър, но това не означава, че човек е издръжлив на атомни бомби. Просто са били късметлии и редица външни случайни фактори са им помогнали да се защитят и да оцелеят. Така е и с рояка - оцелял с вероятност 1 на милион, но нормалното разпределение добре обяснява тези случайни събития с много ниска вероятност.

    Опитай се да повториш масово експеримента, и ще видиш къде е истината.

  6. #256
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Иначе и аз миналата година наблюдавах няколко случая на пчелни семейства, останали живи след урагана, който унищожи над 50 мои кошера в пчелина ми на Етъра. Половината пчелин беше направен на трески, но въпреки това на поляната на земята сред камарите от разхвърляни и потрошени рамки имаше тук-там оцелели семейства, скупчили се на открито при минусови температури.

    С две думи издържали са на открито на ураган, студ и дъжд, а после когато ги прибрахме обратно в топли кошери, някои от тях се изхитриха да умрат, а други се изхитриха да оцелеят. Ха сега де - какви изводи да си извадим? Издържат на открито на жестоки атмосферни условия, а после умират на топло и сухо в кошера.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_0014.JPG
Прегледи:      325
Размер:	224.4 KB
ID:	6185

  7. #257
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Има много рояци оцеляващи по този начин. И тук във форума имаше снимки и в ютуба има клипове за доказателство. Аз също съм виждал два, но не съм снимал.

  8. #258
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    В събота 27.ІІ. отидох да подхраня, в един от кошерите видях от горе търтеиво пило. Викам си: търтовка. Вдигам рамката, а тя с запечатано работническо пило и другата също. В района на Карлово. Никога досега,повече от 20г. не съм срещал в кошер, толкова рано запечатано търтиево пило!
    Или е с стара майката!

  9. #259
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    В събота 27.ІІ. отидох да подхраня, в един от кошерите видях от горе търтеиво пило. Викам си: търтовка. Вдигам рамката, а тя с запечатано работническо пило и другата също. В района на Карлово. Никога досега,повече от 20г. не съм срещал в кошер, толкова рано запечатано търтиево пило!
    Или е с стара майката!
    Нормално за март, нищо че е февруари. Тази година както тръгнаха рано, може и мед от ябълки да вадим.

  10. #260
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Тея моите много жаднички нещо. Почват да ме съмняват вечер какво правят. Дали не са набарали буретата в някоя селска маза.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри image.jpg‎   image (1).jpg‎  

 

 
Страница 26 от 158 ПърваПърва ... 1624252627283676126 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •