Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 158 ПърваПърва 12341252102 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 1571
  1. #11
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от volodq Виж публикацията
    Дони,и при мен има едно семейство(със същите признаци) и майката му е от твойте...)
    В такъв случай се радвам че съм успял да я пробутам на тебе.


    Между другото, за съжаление зимата не се оказа много сурова; Италианките изглежда не са спирали да снасят (повече пчели отколкото при зазимяването) и към момента като цяло са все още над средното ниво междурамия с пчели спрямо останалите. Но сега с тръгването на прашеца очаквам това бързо да се промени.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    16.04.2012
    Мнения
    90
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    В такъв случай се радвам че съм успял да я пробутам на тебе.


    Между другото, за съжаление зимата не се оказа много сурова; Италианките изглежда не са спирали да снасят (повече пчели отколкото при зазимяването) и към момента като цяло са все още над средното ниво междурамия с пчели спрямо останалите. Но сега с тръгването на прашеца очаквам това бързо да се промени.
    Аз мисля да си направя отводки от него ,защото е много работлив ,а че обичат да крадът,ще поема риска..!
    Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от simo Виж публикацията
    И при мен наблюдавах това явление пред няколко кошера- по двайсетина пчели с прашец по краката умрели пред кошера, обясних си го със студеното време, при нас дните в които температурата надхвърли 10 градуса се броят на пръсти.
    Днес и аз го видях същото, беше много топло времето и пчелите работеха усилено, по едно време слънцето се скри и задуха вятър.
    Пчелите се прибраха веднага, но след 30 мин. някъде тези който са били по далеко направо се блъскаха в кошера и падаха на земята, всичките с прашец.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Пролетта бързо напредва като гледам цъфтежа на овошките.Рапицата напъпила и ще изпревари с десетина дни.Дано да е на добре. Хладничко но пчелите набират сила.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Открих кошер с маточници, района на Карлово! Няма рапица, пренос на нектар сложих няколко магазина.

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Акацията вече цъвти, започна градежа и медосбора. Дано времето позволи, да работят пчелите!

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2013
    Мнения
    83
    при мен има някое и друго дърво цъфнало но за масов цъфтеж в гората не . Ако даде време края на седмицата ще извадя меда каквото е останало от него де защото повечето семейства майките са се ка4или в четвъртия корпус изяли меда и целия е в пило.

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    и аз съм с корпусни и при мен е много пило и малко мед но и акацията е на прецъфтяване а вали почти всеки ден и каквото са донесли отива за изхранване на пилото ще има пчела много за отводки и ще чакаме следващата паша

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    25
    След всекидневни валежи,цъфна акацията и тъкмо се изясни времето на хоризонта се появи самолет.Започна се едно пръскане от сутрин до вечер.Пчеличките,които успяваха да се завърнат падат на земята,а мравките пируват.Това продължи 2 дни и тъкмо се успокоиха-самолета пак се появи.Днес дойде и комисия,която заяви,че арендаторът ще бъде глобен.По прогноза времето ще се разваля,след което ще отчетем първата глаДна паша.Както започва този сезон не ми се мисли как ще завърши.
    Този пост е редактиран от ganchev55; 13.05.2014 в 18:50. Причина: грешка

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Да похвалим община Русе най накрая нещо адекватно ,смислено и своевременно поведение . ОТЛОЖИХА пръскането на КОМАРИТЕ до приключването на акациевата паша
    Милен Михов

 

 
Страница 2 от 158 ПърваПърва 12341252102 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •