Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 157 от 158 ПърваПърва ... 57107147155156157158 ПоследнаПоследна
Резултати от 1,561 до 1,570 от общо 1574
  1. #1561
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    216
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    1,5 ДБ пити плътно покрити с пчели. С хубава майка... Между другото за пръв път виждам (явно поради жегата) часове наред по-голямата част от рояка(почти 80%) да стои отвън по стените на капана и да не влиза вътре...
    Май си прекалил с количеството на примамката. Добре е поне на една от рамките да има малко мед и дано причината да е някой вторичен рой от самосмяна, защото роевият период отдавна отмина.
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  2. #1562
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Ами айде и днес да изкарат, много кофти е времето. Дават го рязко захлаждане от утре и после нормализиране на темпраратурите. Дано да падне и малко дъждец. При мен вчера на поилките нямаше място.

  3. #1563
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Май си прекалил с количеството на примамката. Добре е поне на една от рамките да има малко мед и дано причината да е някой вторичен рой от самосмяна, защото роевият период отдавна отмина.
    Капана го "оборудвах" набързо, след като видях рояка да се върти високо над главата ми. Възможно е и да съм пръснал малко повечко по стените отвън. Не се бях сетил за това... Мед съм му сложил. Забравих да спомена, че за пръв път сложих на рояк пита с открито пило ( с меден венец), щото мислех, че ще "офейка"...
    А за роевия период, не смятам, че чак толкова отдавна мина (говоря за тази година, а не по принцип). Само до преди две седмици капаните по нашия край си бяха масово "посещавани"...

  4. #1564
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ами айде и днес да изкарат, много кофти е времето. Дават го рязко захлаждане от утре и после нормализиране на темпраратурите. Дано да падне и малко дъждец. При мен вчера на поилките нямаше място.
    Имах предчувствия че ще стане нещо, заради тези фронтове, но не очаквах това което ще ни сполети. Аз съм на 40 години но такава градушка не е минавала тук на 5 км от плевен. Баща ми каза че 1963та е имало подобно нещо. Може да ви пусна клипове. Но горе долу да го кажа така, нищо не остана. Лозето само пръчките. Дърветата стърчат. Големите дървета като орехите са без орехи и шума, има малко останали. Това е .. Като минавах покрай кошерите след бурята, пчелите директно ме нападаха, толкова се бяха стресирали.

  5. #1565
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Отдавна никой нищо не е писал за нашия регион, може би защото засега състоянието на пчелните семейства не дава повод за притеснения...
    И при мен всичко е нормално, с изключение на две семейства, които не че са зле, но е странно, че са залепили найлона (отгоре) към корпуса с... гума! (Със сигурност гума, а не асфалт или нещо друго черно и лепкаво) Предполагам са я домъкнали нейде от селото. Интересно е защо са я предпочели пред клея, който в другите кошери е в изобилие. Може би са по-мързеливи...или по- модерни?...

  6. #1566
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Отдавна никой нищо не е писал за нашия регион, може би защото засега състоянието на пчелните семейства не дава повод за притеснения...
    И при мен всичко е нормално, с изключение на две семейства, които не че са зле, но е странно, че са залепили найлона (отгоре) към корпуса с... гума! (Със сигурност гума, а не асфалт или нещо друго черно и лепкаво) Предполагам са я домъкнали нейде от селото. Интересно е защо са я предпочели пред клея, който в другите кошери е в изобилие. Може би са по-мързеливи...или по- модерни?...
    Махай я, изчисти рамките, дори ги смени, че УЖ нищо им няма, но вземат, че умрат. Това е битум. Събират го от покривните материали.!?!?!?
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  7. #1567
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Махай я, изчисти рамките, дори ги смени, че УЖ нищо им няма, но вземат, че умрат. Това е битум. Събират го от покривните материали.!?!?!?
    Добре, ще го направя! Рамки няма да сменям, но хубаво ще изчистя всичко. Но ако продължават да упорстват с тая гума накрая ще ги оставя, пък каквото - това ...

  8. #1568
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Днес ходих до село, та погледнах и пчеличките.
    От всички кошери хвърчаха весело и жизнерадостно, а немалко носеха и прашец...
    А сме 15 ноември...
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_20231115_135208.jpg‎   IMG_20231115_135320~2.jpg‎   IMG_20231115_135320~2-EDIT.jpg‎  

  9. #1569
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Днес ходих до село, та погледнах и пчеличките.
    От всички кошери хвърчаха весело и жизнерадостно, а немалко носеха и прашец...
    А сме 15 ноември...
    Каква и идеята на плаките?

  10. #1570
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Каква и идеята на плаките?
    Тия кошери съм ги правил от фибран (3см) и дървени рамки горе и долу. Отвътре са със самозалепващо алум. фолио за да не ги гризат пчелите, а отвън са с плаки за защита от птички и други животинки...

 

 
Страница 157 от 158 ПърваПърва ... 57107147155156157158 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •