Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 155 от 158 ПърваПърва ... 55105145153154155156157 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,541 до 1,550 от общо 1571
  1. #1541
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Идеята е не да се бориш а да се носиш по течението, иначе с пустите акари нема лабаво и човек не трябва да се подава на зелени заблуди да не бере ядове.
    Чичо Гошо, това в 10л шише на снимката с вкусните доматки може да е единствено вода. Просто такова количество рИкия не би оцеляло в гравитационното поле на Данчо

  2. #1542
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Чичо Гошо, това в 10л шише на снимката с вкусните доматки може да е единствено вода. Просто такова количество рИкия не би оцеляло в гравитационното поле на Данчо
    Как тъй вода!? У нас например, такова количество вода има само в бойлера и в охладителят на казана...

  3. #1543
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Как тъй вода!? У нас например, такова количество вода има само в бойлера и в охладителят на казана...
    Ти пък...не ги плаши. Те са на принципа "малко, за да е сладко". Па ние се придържаме към майсторския - " докато не хартиса, не стига" Разни хора, разни идеали

  4. #1544
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Домашните добре поработиха днес.Със сигурност "колелото се завъртя",но невярвам да пръснат пилото на повече от две рамки..Вчера почиствах рами и едно парче с мед паднало и днес...ще го вкарат с восъка..
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 20230119_134927.jpg‎   20230119_135232.jpg‎  

  5. #1545
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Днес 06.02 температурата -2, но при опита за питката на спокойствието,трудно ми бе да я сложа.

  6. #1546
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Днес 06.02 температурата -2, но при опита за питката на спокойствието,трудно ми бе да я сложа.
    Аз за събота в север-център съм им подготвил по 2кг мед на семейство и от там отпрашвам към изложението, за да позяпам, но най-вече да се поумешам с колегите

  7. #1547
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    От понеделник,градските пчели,започнаха да носят бял прашец.Един от ясените е започнал да цъфти.Хубаво е,че ще цъфти поне 20 дена,в зависимост от мястото и възръста на дървото....таз година избърза със седмица от миналата.....

  8. #1548
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Да се похваля!
    Хванах рояк!От моите.
    Закъснях с магазините иииии, на по-силните им отеснело в 12дб.Към закъснението с магазините,добавям и закъснялото рязане на далаци(трети път),демек мн търтеи пред излюпване..Нямам рапица,няма овошни градини.Освен три пъти рязане на СР,са изградили и по 4 плодникови рамки......
    Какво съм направил с руилия кошер и рояка,не ми се пиши.До акацията има поне 3 седмици.
    Иначе вс получиха по 2-3 плодникови рамни с ВО и магазин с ВО.В магазините има и по две рамки без во......следващите магазини ще са с изградени рамки..,.....
    До акацията сигурно ще понапълнят първи магазин ......ей от това
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 20230423_105744.jpg‎  

  9. #1549
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Колеги, какво е положението с рояците при вас. Аз последния го хванах...вчера.
    Друго, което искам да споделя е, че заради сушата вече има нападения (информацията е от приятели-пчелари), та особено начинаещите колеги да внимават и да не се бавят излишно при прегледите и ваденето на мед.

  10. #1550
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Колеги, какво е положението с рояците при вас. Аз последния го хванах...вчера.
    Друго, което искам да споделя е, че заради сушата вече има нападения (информацията е от приятели-пчелари), та особено начинаещите колеги да внимават и да не се бавят излишно при прегледите и ваденето на мед.
    И при мен в север-център е същото положението, явно жегата е прекратила отделянето на нектар от растенията и налитат да се крадат в момента в който отвориш кошер. Изкарахме малко мед в Събота от два кошера и приключихме бързо-бързо. По няколко пъти проверявам дали навсякъде всичко приляга и не е останала някоя цепка...
    ...аз моите капани ги "зазимих" още в началото на месеца, поздравления за рояка, малък ли беше?

 

 
Страница 155 от 158 ПърваПърва ... 55105145153154155156157 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •