Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 141 от 158 ПърваПърва ... 4191131139140141142143151 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,401 до 1,410 от общо 1571
  1. #1401
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Дали пък не си се уредил с млади майки?
    Няма как да се получи в толкова много кошери и в кошери в които майките са от май, от които направих отводки за продаване.

  2. #1402
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Нямам. При нас няма какво да се пръска, не че е невъзможно това, но все пак няма такива култури за които да е необходимо. Блъскам си главата защо, че чувствително намаля пчелата. Онзи ден бяха фул, а сега са на 1/3. Надявах се на мана, че гледам другите започнаха да вадят, но и тук на камък опря работата. Пред кошерите е чисто.
    Така както обрисуваш картината и без да те обиждам с въпроси от типа "ама ти сигурен ли си, че ти е изчезнала летящата?" крадци на летяща мислил ли си го като вариант? Или пък буря да е имало скоро при вас и да се е получило налитане в друг пчелин, ако има такъв м/у теб и пашата?

  3. #1403
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Така както обрисуваш картината и без да те обиждам с въпроси от типа "ама ти сигурен ли си, че ти е изчезнала летящата?" крадци на летяща мислил ли си го като вариант? Или пък буря да е имало скоро при вас и да се е получило налитане в друг пчелин, ако има такъв м/у теб и пашата?
    За крадци се съмнявам, че тук аз ходя да им оправям пчелините, а някой външен е малко вероятно. Буря? Освен як пек, друго не е имало. Съмняват ме само дали не са пръскали розите, но едва ли някой ще признае. Но пък няма пред кошерите измрели пчели. Здраве да е. Ще наваксвам за кой ли път.

  4. #1404
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Нямам. При нас няма какво да се пръска, не че е невъзможно това, но все пак няма такива култури за които да е необходимо. Блъскам си главата защо, че чувствително намаля пчелата. Онзи ден бяха фул, а сега са на 1/3. Надявах се на мана, че гледам другите започнаха да вадят, но и тук на камък опря работата. Пред кошерите е чисто.
    Не че това е единствената възможна причина, но напоследък забелязвам голямо пренаселване с пчелояди...

  5. #1405
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    В събота (29 август) си прегледах отводката, която направих на 1 август, без придаване на майка, само с отворено и затворено пило, мед и прашец. Прегледах рамка по рамка, но не видях никакво пило. Прегледът беше по залез за да няма кражби, не се виждаше много добре, но все пак нищо не видях. При мен пчелояди няма, но лястовици има много, възможно е да е изядена майката. Другата възможност е още да не е започнала да снася, макар че това са 28 дни. Стеснили са си входа, носят и прашец, нектар, не са малко и пчелите в тази отводка. Чудя се дали да изчакам още малко и пак да проверя за наличие на пило или направо да си закупя оплодена майка?

  6. #1406
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    В събота (29 август) си прегледах отводката, която направих на 1 август, без придаване на майка, само с отворено и затворено пило, мед и прашец. Прегледах рамка по рамка, но не видях никакво пило. Прегледът беше по залез за да няма кражби, не се виждаше много добре, но все пак нищо не видях. При мен пчелояди няма, но лястовици има много, възможно е да е изядена майката. Другата възможност е още да не е започнала да снася, макар че това са 28 дни. Стеснили са си входа, носят и прашец, нектар, не са малко и пчелите в тази отводка. Чудя се дали да изчакам още малко и пак да проверя за наличие на пило или направо да си закупя оплодена майка?
    Не разбрах все пак при прегледа дали си видял майка.

  7. #1407
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Все още не съм се научил да я намирам, макар че вече втора година пчеларствам.

  8. #1408
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    В събота (29 август) си прегледах отводката, която направих на 1 август, без придаване на майка, само с отворено и затворено пило, мед и прашец. Прегледах рамка по рамка, но не видях никакво пило. Прегледът беше по залез за да няма кражби, не се виждаше много добре, но все пак нищо не видях. При мен пчелояди няма, но лястовици има много, възможно е да е изядена майката. Другата възможност е още да не е започнала да снася, макар че това са 28 дни. Стеснили са си входа, носят и прашец, нектар, не са малко и пчелите в тази отводка. Чудя се дали да изчакам още малко и пак да проверя за наличие на пило или направо да си закупя оплодена майка?
    Утре ги прегледай на светло.
    Може да има яйца и току що излюпени личинки, които трудно се забелязват на смрачаване.
    Щом носят прашец, щом не дигат дупетата и да вентилират ( ясен знак че са без майка ), най-вероятно имат майка.

  9. #1409
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Все още не съм се научил да я намирам, макар че вече втора година пчеларствам.
    Това е много важно, ако искаш да си пчелар. Опитай или потърси някой можещ да ти я открие, покаже и след това правиш няколко опита вече с тази пита да я откриваш. Намираш я, изместваш погледа, отново търсиш. Това упражнение го правиш десетина пъти и мисля, че ще си в играта.

  10. #1410
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Все още не съм се научил да я намирам, макар че вече втора година пчеларствам.
    За да стесниш периметъра на зацапана пита с мед и прашец,няма да я търсиш.

 

 
Страница 141 от 158 ПърваПърва ... 4191131139140141142143151 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •