Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Възнамерявате ли да се откажете от пчеларството?

Гласували
112. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да.

    3 2.68%
  • Не.

    101 90.18%
  • Не, но няма да се развивам повече.

    8 7.14%
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 20 от общо 20
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    69
    Кръсто ти е последня проблем.
    Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от вълк дивак Виж публикацията
    Кръсто ти е последня проблем.
    Не е точно така, преди две години от много "пчеларска" работа така ме секна кръста, че две седмици ходих с инвалидни патерици, болки ужасни .....

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    69
    По принцип пчелар без дископатия няма. Но му се намира колая. Единствено времето(поне при мен) е проблем. Никога не стига.
    Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от вълк дивак Виж публикацията
    По принцип пчелар без дископатия няма. Но му се намира колая. Единствено времето(поне при мен) е проблем. Никога не стига.
    И по 25 часа да работиш в денонощие все не стига това временце.

    А за кръста, винаги съм с един колан, който го обхваща и помага в работата.

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    69
    Само не прекалявай с тоя колан, че изнежва кръста и получаваш обратен ефект. Преди две години си връзвах ризата и кръста почна да се обажда. Та докато спасяваме кръста да не се откажем от пчелите.
    Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш.

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Юрка, не се отказвай, моля те .


    Те са лекарство и за тялото и за душата.
    Не дај Боже, не смеем ни да помислим за това нешто.
    лјубов к-м пчелите ми е много голјама.
    да неса они, в тези "тешки, безработни дни" кој би прекарал ден..... месец........ години.
    по голјами пријатели са ми и от семејството, не карат се с мен, нјакоја ме жилне, ама ништо.

    а ти Јуриј, ако не можеш да обскрбваш много семејства пчелни, един дел продај,
    ама остави си лек за душичката, ти не можеш без тјах, свикнал си с-с пчели.
    желаем ти колегијален успех.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Това с колана на кръста е баш така както го казва Вълка. Все едно постоянно да работиш с ръкавици - печелиш по някои показатели, ама по повечето губиш. На работа имам една колежка , която е била мед.сестра в Германия, Спешна помощ. И тъй като работата е свързана с вдигане и местене на ранени, обездвижени и т.н., и понеже това все пак не е проста работа, пък се оказало, че тук не са ги научили как да го правят, там са ги пратили на спец курс по техники за вдигане на тежести. Не за друго, ами за да е в кондиция през цялото време и в края на смяната да си тръгва без болки в гърба или кръста. Ако някой е работил с, или е наблюдавал как работят професионални докери /хамали/, знае за какво става въпрос. Не случайно на времето и това си е било отделен занаят.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Аз колана го слагам само при работа, не стои постоянно на кръста ми.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Някой от колегите с хлабав кръст прави ли гимнастика сутрин?Най-вероятно НЕ.Можеби разчитат на някой друг да се грижи за здравето им.И аз нося колан при работа,но откак преоткрих гимнастиката(по други причини),колана го използвам само за гащите.Десетина минути сутрин=добра кондиция през целия ден.Не отлагайте за утре,другата седмица или другия месец-здравето ви е във ваши ръце.Иначе по темата-въпреки алергията,на този етап не смятам да се отказвам,но не смятам и да увеличавам бройката.

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Зимата на 2012-2013 г. от 13 зазимени пчелни семейства нямах нито едно загинало. През 2013 година пашата бе рекордна - рапица, акация и ливади. Добивът на мед също. По тази причина за първи път се очертава да не успея да си реализирам меда. Продавам го само на дребно, и то на достойна цена. Тази година няма да има рапица, а акацията не е сигурна паша. Ако въпреки това, догодина отново остане нереализиран мед, вероятно ще се наложи да продам някое пчелно семейство. За пълно отказване от пчеларството не съм си помислял.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •