Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 15 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 147
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    лом1
    Колеги не пипайте търтеите не заради друго но нямате работа там пък и тотална заблуда е че се води биологична борба с вароа

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от pchela_2010
    Колеги не пипайте търтеите не заради друго но нямате работа там пък и тотална заблуда е че се води биологична борба с вароа
    Колежке , моля да се обосновеш , в това е същността на форума !
    Невсичко с две бузи е лице !

  3. #23
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Бай Пчеличко
    Цитат Първоначално публикувано от pchela_2010
    Колеги не пипайте търтеите не заради друго но нямате работа там пък и тотална заблуда е че се води биологична борба с вароа
    Колежке , моля да се обосновеш , в това е същността на форума !

    "Колежката" е много права и в общи линии успя да каже с един ред всичко това което се опитах да обясня в няколко поста.

    Просто не барай търтеите и толкоз. Защо и как не е важно. Практиката е доказала че не трябва да се барат и туй то.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Просто не барай търтеите и толкоз. Защо и как не е важно. Практиката е доказала че не трябва да се барат и туй то. ----- Колега , вероятно си прав ! Но невиждам лошо в това да дискотираме !
    Невсичко с две бузи е лице !

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Аз също не използвам строителна рамка,не виждам смисъла и.

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    На същото мнение съм - по-добре да ти изградят 1 вос.основа!
    Working....

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Във филма Работа с ЛР кошери, мисля че доста от вас са го гледали, колежката изрязваше запечатана търтиева пита и то не една а 2 заложени в двата края на първия корпус и ги връща за ново изграждане. Питам се какво цели и защо го прави.Като гледам филма имам усещането, че е доста опитен пчелар и начина и на работа не е за подценяване.Би ми се искало да коментираме тези нейни действия с използването на строителна рамка. Уважавам колегите, които са на друго мнение, но щом професионален пчелар като нея използва строителна рамка, значи има и положителна страна и аз не бих отхвърлил тези действия с лека ръка.Благодаря.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Личното ми мнение е, че и двата начина на работа - със или без СР НЕ СА НЕПРАВИЛНИ!!!

    Аз лично работя с 8-рамкови корпуси и не виждам мястото и там! ...И не само заради това.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Мисля че через строителната рамка се намаляват в значителна степен търтиевите участъци по гнездовите рамки,което води до производството на повече пчели.А и се води борба срещу вароа макар и в незначителна степен.

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Наистина е спорен приятелю.Макар, че тази година я използвах, за другата се двуомя и се чудя как да постъпя. Най-вероятно ще експериментирам и ще си направя изводи от работата на семействата.Пък каквото сабя покаже.Важното е че пчеларството ми носи позитивни емоции.Жив и здрав на теб дължа много.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

 

 
Страница 3 от 15 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •