Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 66
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    Ето аз две думи казах на кръст и някои от вас вече ме подеха на бавни обороти. Подехте ме във форума, където уж сме задочни приятели, а представете си какво ще е там горе във високото, където духат много силни ветрове и бури.
    Хе хе, приеми неудобните въпроси като един вид тренировка.

  2. #22
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ха-ха..... Така е, благодаря. Просто защото знам, че във форума има и провокатори на противника, та съм в очакване на тяхното активиране ................

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    То е така, но от приятелския огън, боли повече.

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Виждам, че на теория всички желаят развитие, прозрачност при взимането на решения и т.н.Изгледах видеото от срещата и впечатленията ми не са позитивни.Лесно може да се отстранят паразитите в пчеларството, но липсва волята, желанието за инициатива, а по-скоро надеждата се изразява в това, някой друг да свърши всичко.Колеги, тук се води война за вашия труд и времето, което никога няма да си върнете.Тази пасивност е разбрана от хората, за които пчеларството е хоби, но истинските инициатори на едно движение против мафията, трябва да е от тези, които са и искат да бъдат професионалисти.Не търсете месията в един човек, само вие като цяло може да бъдете.

    Според мен едно пчеларско обединение трябва да притежава реален и дигитален форум.В него да участват пчелари, чиито пчелини са регистрирани.В този частен(видим само за регистрираните пчелари) дигитален форум да се обсъждат различни въпроси, гласуват и сондират мненията на пчеларите.По принципа на депутатските карти, тук номера на регистрация на пчелина и съответното име дава право на глас.Това е система на принципа на референдума, който може да се проведе в кратки срокове и вземат необходимите решения.За пенсионерите, които не знаят как се използва компютър, но искат да гласуват, винаги могат да помолят роднина или да съдействат от общинското сдружение.Според мен за да се гарантира до някаква степен, че ръководството няма да пренебрегва идея, която има значителна подкрепа, трябва да се изгради механизъм.Например пчеларя Матеев дава своето предложение по даден въпрос и има подкрепата на 1% от регистрираните пчелари.От тук следва задължението, ръководството да разгледа идеята, да се изкаже какво мислят за нея и предложат за гласуване.Вариянти всякакви, важното е да има желание и целенасочени действия за едно по-добро развитие на пчеларския сектор.

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Ако някой има съмнения,искам да подчертая-не съм на страната на врага.Просто хората(народа,пчелари,всич и) дотолкова са лъгани,че трудно ще повярват на който и да е. Затова системата трябва да е така замислена и създадена,че управата да не може да работи за техни си лични цели,а да се бори само и единствено за исканията на пчеларите.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Петко Станчев Виж публикацията
    Ако някой има съмнения,искам да подчертая-не съм на страната на врага.Просто хората(народа,пчелари,всич и) дотолкова са лъгани,че трудно ще повярват на който и да е. Затова системата трябва да е така замислена и създадена,че управата да не може да работи за техни си лични цели,а да се бори само и единствено за исканията на пчеларите.
    Така е! Затова - прозрачност! Всеки документ или проект - в интернет.

    П.С. Защо някои мнения на потребители се виждат изцяло, само когато се цитират от друг потребител?
    Проблема е сериозен.
    Този пост е редактиран от koragroup; 13.02.2014 в 10:39. Причина: проблем с визуализация на написаното!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Матеев вчера писах но, нещо ми се изтри поста. Да не знам дали другите виждат но ти израсна като пчелар, за година. Аз съм един от тези за които пиши Бонев, всичко което съм придобил и създал в пчелаството е със собствени средства!

  8. #28
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз също видях проблемите с постинга ти, и се опитах да ги поправя, но не успях. В една от думите ти имаше вмъкнати няколко скрити символа, които явно софтуера на форума ги възприемаше като някакви команди. Видях ги и се опитах да ги изтрия, но не ми даваше. Изглежда си натиснал нещо с Ctrl или Alt и божа работа какъв символ е попаднал в текста и е объркал всичко друго след него.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Така, Европа дава пари за дейност в която има ред и дисциплина. Не дава пари за отрасъл който не е подчинен на никакви правила и закони. Затова и изискванията на ЕС са такива, да си ЗП, да имаш стопанство , да отглеждаш минимум еди колко си семейства и тн. Затова и повечето пари отиват при лидерите на върха, защото те са изградили такива стопанства и сега си връщат парите. Просто така са си подредили нещата, парите при парите да отиват. Да, аз съм си регистрирал пчелина, член съм пчеларска организация, и какво от това ? За съжаление, не е организирано българското дребно пчеларство и затова никой не го е еня за него. 2/3 от пчелните семейства са нерегистрирани. Според мен трябва да има закон за пчеларството, искаш ли да гледаш пчели, отиваш в общината или във ветеринарната служба и се регистрираш. Даже трябва и данък да се плаща, за да има пари за проверители. Организирани ли са нещата, тогава и кражбите на кошери ще се криминализират, тогава и застрахователите ще са склонни да застраховат пчелни семейства, тогава и парите ще достигнат и до по дребните стопанства. Така мисля аз.
    А колкото до това какъв да бъде човека, който да ни защитава интересите, трябва да е такъв какъвто го описва по-горе Матеев, човек който да си тежи на мястото, да има авторитет, да е финансово независим, да е лидер, и заобиколен от професионален екип.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Така, Европа дава пари за дейност в която има ред и дисциплина. Не дава пари за отрасъл който не е подчинен на никакви правила и закони. Затова и изискванията на ЕС са такива, да си ЗП, да имаш стопанство , да отглеждаш минимум еди колко си семейства и тн. Затова и повечето пари отиват при лидерите на върха, защото те са изградили такива стопанства и сега си връщат парите. Просто така са си подредили нещата, парите при парите да отиват. Да, аз съм си регистрирал пчелина, член съм пчеларска организация, и какво от това ? За съжаление, не е организирано българското дребно пчеларство и затова никой не го е еня за него. 2/3 от пчелните семейства са нерегистрирани. Според мен трябва да има закон за пчеларството, искаш ли да гледаш пчели, отиваш в общината или във ветеринарната служба и се регистрираш. Даже трябва и данък да се плаща, за да има пари за проверители. Организирани ли са нещата, тогава и кражбите на кошери ще се криминализират, тогава и застрахователите ще са склонни да застраховат пчелни семейства, тогава и парите ще достигнат и до по дребните стопанства. Така мисля аз.
    Ами мислиш по правилния начин, ама много от колегите ти не мислят така. Върви го кажи това в група "Пчелин" във фейса и ще събереш много "майни" вместо "лайкове".
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •