Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231

    ОБЛАСТНО ПЧЕЛАРСКО ДРУЖЕСТВО"НЕКТАР" -ВАРНА

    Председател - Камен Каменов,
    Заместник председател - Вячеслав Коврайский.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Провели пилотен проект в СУ " ЗАХАРИ СТОЯНОВ" Идея и испълнение дължи на членове на ОПД" НЕКТАР" информация за проведена пилотна акция може да бъде намерена в интернет като се напише в гугл ВАРНА, ЗАХАРИ СТОЯНОВ, ВТОРОКЛАСНИЦИ, за моето съжаление инициатива и желание за обединение бе оплюта от " водещи пчелари на "ВАРНЕНСКА ЗЛАТНА ПЧЕЛА" чийто ръководител поканен пряко от мен да присъства на собитието. Дружеството ни независимо отвсички съществуващи съюзи и няма да членува в тях. Не поддържа канцепция за създаване на представителна организация в каквато и да било форма по различна от предложената на събрание в Плевен. Промяна към възраждане на общински пчеларски дружества като основен решаващ орган. Създаване на областни дружества от председатели на Общински дружества с възможность за допълнително избрани пчелари в ръководството на общински пчеларски дружества. Създаване на Национално Пчеларско Дружество от председатели на Областни пчеларски дружества с возможност за допълнително избрани пчелари. (Пояснения кои е допълнително избрани пчелари ще дам покъсно. Към тях не се отнасят председатели, заместники, и каквито и да било ръководящи кадри на всички съществуващи Браншови, Национални съюзи и организации.) Ръководящ орган ще представлява пчеларите на България пред всички държавни институции. Трябва да върнен правото на определеляне на нужди на самите пчелари. Трябва да бъдат премахнати монополии пречащи на развитие на пчеларството, в минимални срокове да бъде изработена концепция за развитие на бранша и начин на промяна на статута на ПЧЕЛАР! Ние можем и отдавна искаме тази промяна! Искам да насоча вашето внимание към случилото се в Плевен. Пъво решенията взети на това събрание е не законни, ние нямаме реално становище по въпроса и мисля че пред нас се разиграва пореден църк от стари вождове за да бетонират своето положение. Никой от тях не направил нищо реално за пчеларството освен за своята лична облага. Мишо Михайлов с двете си ръце и с помоща на няколко своите сподвижника и хитро подготвена среща не позволи да се гласува за нищо и след напускане на зала от опозиция приел действия по гласуване на работна група. Аз съм в тази работна група но бил избран без моето присъствие, след като напуснал зала. Заедно с Росимир Матеев аз сам предложил на собраниеда бъда в работна група по създаване на искана от министъра организация и ще направя всичко възможно от мен тя да бъде в полза на пчелари. Ние търсим законосообразни решения, а не подготвени сценарии с участие на пионки на стари крънки. Мненията на Тодоров, Катларский, представителя на Акация - Пловдив, Моето и на представителя на Област Плевен подминати без обсъждане. По регламент всяко конкретно предложение трябва да бъде гласувано от пресъстващи но даже след многократни моите намеси и искания за гласуване Михайлов съзнателно не назначавал гласуване.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    69
    Колега, разковничето е точно там. Обикновените пчелари със своя глас в областни и общински организации да могат да направляват съдбата си сами. Сегашните Прецедатели на организации едва ли ще го допуснат да мине ей така.
    Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    19.02.2014
    Мнения
    2
    здравейте, искам да попитам къде мога да изкарам курс по пчеларство във Варна

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Още никаде но надявамсе тази година ще имаме лицензия за курсове.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Съгласен съм с Вас колега

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Цитат Първоначално публикувано от вълк дивак Виж публикацията
    Колега, разковничето е точно там. Обикновените пчелари със своя глас в областни и общински организации да могат да направляват съдбата си сами. Сегашните Прецедатели на организации едва ли ще го допуснат да мине ей така.
    Срещу това има само един лек, да сменим председатели. Можем да не закриваме и да не борим организации, трябва да сменим председатели и управителен съвет и да получим контрол над нещата. Но пак казвам, всичко трябва да върви от общински дружества.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    9
    Пчеларски район
    Провадия
    Здравейте,
    предполагам че имате организирани срещи, мога ли да попитам къде ги провеждате и дали приемате нови лица?

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    След септември започнем да правим сбирки, ще пусна адреса кадето ще събирамесе.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •