Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 38 от 64 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 371 до 380 от общо 640
  1. #371
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ха сега познайте защо в мейла се споменава и изложението на СБПС?

    Ами защото заради него срещата вероятно ще закъснее (няма да започне в 11:30). Също така вероятно ще свърши в 13:30, защото половината членове на работната група ще заявят, че трябва да присъствуват в 14:00 часа на пчеларската среща в Геномния център. Ха-ха - за срещата на Работната група остават час или най-много два, което означава, че тя ще бъде претупана, и най-вероятно на всеки член ще бъдат дадени само 3 минути за изказване. Този номер вече сме го играли - ха-ха - това всъщност е КОРОННИЯТ НОМЕР НА МИШО !!! Не изключвам да бъде приложен и втория коронен номер - да дойде някой и да обяви, че залата трябва да бъде освободена незабавно, защото някой си генерал така се е разпоредил.

    Интересното е, че заседанието е обявено за открито и на него могат да присъствуват както слушатели, така и други заинтересовани лица. В това също виждам номер. Ха сега познайте кои пчелари "случайно" ще се окажат в София и ще дойдат на заседанието? Ами че това са Янко Янков и може би Даниела Челебиева. Не изключвам да дойдат и други "верни" хора.

    Въпросът всъщност е КАКВО ЩЕ НАПРАВИМ НИЕ ???
    Ще оставим ли нещата да се случат така, както са го планирали старите вождове, или ще предприемем нещо решително?

  2. #372
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Терористична атака?
    На мен на нещо такова ми прозвуча.

    Лично аз не се сещам, дори и да се изтърсят 100 пчеларя там и да се опитат да провалят замисъла на срещата, какво биха успяли да постигнат. Просто нищо което кажат няма да бъде документирано на хартия. Пък дори и срещата по някакъв начин реално да бъде провалена, те каквото са си го намислили ще си го напишат все едно се е състояла (някъде другаде например).

    Единственото нещо което ми идва на ум е тактиката, която досега се прилага на пчеларите: "кучетата си лаят, кервана си върви", този път да бъде приложена на тях самите.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #373
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Е моята тактика гарантирано ще провали тяхната, защото създаването на нова конкурентна асоциация със сигурност не им влиза в сметките. Още повече ако тази асоциация привлече под крилото си няколко областни организации - тогава със сигурност тяхното НППО няма да изпълни изискванията на член 5-ти от закона. А ако новата асоциация набере членска маса над 50% от пчеларите в България - тогава тяхното НППО направо може да бъде захвърлено на боклука.

    Има обаче един малък проблем - пасивността на пчеларите. Аз ще създам нова асоциация, но има голяма вероятност тя да не успее да набере достатъчно членове не защото е лоша, а защото повечето от пчеларите няма да си мръднат пръста да се отпишат от Мишо и да се запишат в нея. При това няма никакво значение колко идеални условия им се предлагат, ако пчеларите наистина са пасивни. Всеки ще гледа сеира на новата асоциация и ще се сети че нещо не е наред в Българското пчеларство чак когато му откраднат кошерите или му отровят пчелите. И чак тогава ще нададе вой "Хайде да се обединим" но всички останали ще му гледат сеира, защото тях все още не са ги обрали или отровили.

    Ако всичко това се случи, значи Бъгарските пчелари НАИСТИНА ЗАСЛУЖАВАТ да бъдат лъгани, мамени и потъпквани, както и да бъдат обирани от старите вождове. И причината ще си е в тях самите. Аз мога да им създам алтернативна демократична асоциация и да я финансирам неограничено дълго време, но не мога да ги накарам насила да членуват в нея.

    Всъщност това, което ще се случи за в бъдеще, ще е ЕДИН ГОЛЯМ ЕКСПЕРИМЕНТ, в който ще си проличи дали наистина пчеларите ще пожелаят по-добро бъдеще, или ще се обрекат на робство в следващите 100 години.

  4. #374
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    Може да се пусне анкета в този форум и предварително да се добие представа колко хора биха се съгласили да участват във вашата асоциация.

  5. #375
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    ....Аз мога да им създам алтернативна демократична асоциация .... но не мога да ги накарам насила да членуват в нея.
    Човек ако искаможе да накара хората напълно доброволно да му плащат ако пожелае и данък "чист въздух", използвайки чисто пазарни (нешуробаджанашки) механизми.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #376
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Мен лично ме притеснява това със символичния членски внос. На пръв поглед изглежда добре. На втори, не. на безплатните неща вярват глупаците, останалите знаят, че трябва да се положи усилие... Подарявам аз на приятел-съсед хубаво куче. Той го третира като помияр. Ако му бях взел пари, нямаше да е така...
    Ако вървиш след муха, ще стигнеш до лайно...

  7. #377
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако му беше искал пари - нямаше да вземе кучето.............

    Членския внос трябва да е нисък, за да не се явява бариера. Нищо обаче не пречи на по-съвестните и по заможните пчелари да правят дарения - на който колкото му се откъсне от сърцето. Може да ви изглежда странно, но на запад има огромни организации, които съществуват само благодарение на даренията - напр. Wikipedia.

  8. #378
    Потребител
    Регистриран
    03.11.2013
    Мнения
    73
    Г-н Матеев, трябва двамата с Вячеслав да присъствате на срещата на работната група, пнеже вие сте нейни членове. Там трябва да разобличите г-н Михайлов. Той няма право да си зибира кога да кани и кого не. Вие сте членове на работната група и г-н Михайлов е длъжен да ви покани. Неговите действия са си чиста манипулация - то не желае около него да има хора с друго мнение. Там тряба г-н Михайлов да бъде попитан защо предлга устав, без да е питал автора му. За Ваше сведение аз никога не бих дал разрешение да се ползава този устав от старите вождове.

  9. #379
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2013
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Дългопол
    Поздравления Г -н Матеев за дейностави ви във форума за създаване на нова единна асоциация. Аз лично съм с Вас и с каквото мога ще помогна.

  10. #380
    Наблюдател
    Регистриран
    18.04.2013
    Мнения
    31
    Пчеларски район
    Каспичан, обл. Шумен
    Няма край наглостта на тези хора. Мишки, доценти и ганчовци. Защо толкова много искат да оглавят нова асоцияция като виждат , че 90% от пчеларите не ги искат вече. Много са нагли и нахални, вече прекаляват.

    Благодарности на Илия Цонев и от мен. Давайте по бързо със учредяването да може да поканим всички пчелари във БГ да членуват имам личните контакти на над 1900 пчеларя и ще им изпратя лични съобщения да членуват и привлекат други колеги.

    Надявам се , че същата асоцияция ще смаже и ще вземе във ръце майкопройзводството !!!
    Ако не си част от решението, бъди част от проблема!

 

 
Страница 38 от 64 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •