Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 61 от 64 ПърваПърва ... 11515960616263 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 601 до 610 от общо 640
  1. #601
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Проблема не е в обединението. Проблема е в начина по който беше направено. На практика това обединение бе катализатор на разединението. С моткането и разтакаването Михайлов свърши много добра работа на тези, които сега не са в "обединената" организация. Минаха поправките в закона, минаха поправките в програмата и всеки получи това, което искаше, а Михайлов само се подписа, че е съгласен. После тръгна да говори, че ще оттегли подписа си. Ха, ха.
    Защо поканата беше изпратена само до определени хора-твърд електорат на Мишо. На нас, въпреки че все още сме членове на организацията съобщението ни беше пуснато в пет без десет. Причината е ясна за да не участваме, защото така или иначе сме инакомислещи. Понеже имам поглед от кухнята как се случват нещата в СБО или ако искайте я наричайте ОБПС то това са две организации с едни и същи членове, в същност не. Втората е с по-малко. Това което се опита да направи Михайлов би било добре, но ако не беше го правил той. Една година му бе нужна за да се изпокара с всички и накрая да пребоядиса имиджа на съюза на който е председател. И това е всичко което направи. Да изгони тези, които не са съгласни с него, за да гарантира избора си за председател и това да е пожизнено. Твова е изпитан сценарий. Проработил е достатъчно на брой пъти. Същият сценарий, ще бъде разигран и след година, когато трябва да се избира нов председател. Там дори УС да вземе някакво решение, Михайлов ще направи това, което си е наумил, А като гледам Членовете то прокарването на каквото и да е било решение ще става почти безпроблемно, защото в този УС има само един човек, който да мисли трезво и може да бъде някакъв коректив. Това е положението.

  2. #602
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от Lena Виж публикацията
    Димитър, никога не съм членувала в НСЖП, за мен лично, съществуването на такава организация е нелогично, жените пчеларки не са рядкост, аз членувам и представлявам ЕДИНСТВЕНО Общински браншови пчеларски съюз- Търговище. Мандата ми е четири годишен и е даден единодушно на отчетно-изборно събрание на дружеството на 29.03.2013 г. Изричното условие за делегатите на пчеларските сдружения бе, да имат протокол от събрание на УС на съответните дружества, което и спазих. Никога не действам на своя глава или без изричната подкрепа на колегите си!
    Интересно. Протокол на УС, значи редовите членове нямат право на глас. Върхът на Демокрацията. Ако аз направя това в дружеството в което членувам ще ме одерат жив.

  3. #603
    Наблюдател
    Регистриран
    04.04.2014
    Мнения
    5
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Интересно. Протокол на УС, значи редовите членове нямат право на глас. Върхът на Демокрацията. Ако аз направя това в дружеството в което членувам ще ме одерат жив.
    Уведомила съм колегите си в две поредни сбирки на сдружението ни, всички бяха единодушни за делегирането и участието в това обединение, още от самото начало преди година ги запознавам със всяка новост. Пак уточнявам, това бе изискването в съобщението, изпълнила съм го. Ако бяха поискали и поименен списък със съгласните да представлявам дружеството в това, пак щях да съм коректна. Не зная как е при вас, Бонев, но те каня да присъстваш на наши сбирки и сам в разговори с колегите ми, ще се убедиш, че не си позволявам своеволия през главите им.

  4. #604
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Аз само да попитав потребител/я/ката "Lena" - ти не си ли Елена Стоилова?!? - във вчерашният си постинг(#584), грешно съм тицинирал името - извини ме за което...

  5. #605
    Наблюдател
    Регистриран
    04.04.2014
    Мнения
    5
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Аз само да попитав потребител/я/ката "Lena" - ти не си ли Елена Стоилова?!? - във вчерашният си постинг(#584), грешно съм тицинирал името - извини ме за което...
    Не е нужно да се извиняваш, iskren, на всеки се случва да сбърка. Да, аз съм въпросната Елена Стоилова от Търговище. Получих линк към тази тема, признавам, отдавна не съм се логвала тук. И тъй като вярвам , че в спора /тоест в разумните доводи и разисквания/ се ражда истината, си позволих да коментирам.

  6. #606
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    И много добре си направила, имайки в предвид колко си нахъсана - чак се чудя как му се водиш по акъла на Мишо, за глупостите които твори, или си увлечена покрай Челебиева - дано прогледнеш за същността на нещата, щом си вече тук!

  7. #607
    Наблюдател
    Регистриран
    24.01.2013
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    ОБЩ.ПОПОВО
    Колеги, да не опорочаваме нещата по български МИСЛЯ, ЧЕ СА НА ЯСНО, ЧЕ ТОЗИ ФОРУМ НЕ Е ЗА ЛИЧНИ НАПАДКИ.молбата ми към администратора да не се толерират подобни изяви

  8. #608
    Наблюдател
    Регистриран
    04.04.2014
    Мнения
    5
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    И много добре си направила, имайки в предвид колко си нахъсана - чак се чудя как му се водиш по акъла на Мишо, за глупостите които твори, или си увлечена покрай Челебиева - дано прогледнеш за същността на нещата, щом си вече тук!
    Може би съм по-скоро идеалистка, отколкото увлечена от някого. С Челебиева и Михайлов се запознах покрай протестите срещу употребата на неоникотиноидите миналият април. Организирах такива в Търговище, присъствахме и на тези в София. Тогава СБП беше организацията, която застана зад протестите на пчеларите. Не гледам през розови очила за действията на М. Михайлов или когото и да било. С Бонев се запознахме на конференцията през ноември, тогава именно беше първото събиране с решение за обединение на пчеларите. Димитър бързаше за Пловдив, но заяви, че подкрепя това начинание. Михайлов, Стефанов, Кожухаров, Янков, Христов от Шумен, аз , както и един адвокат по международно право /дано не пропускам някого/, подписахме първият протокол с решение за обединение на пчеларските организации в една, представителна такава. По-късно, на 5.12. 13 г. се събраха всички председатели на национални пчеларски сдружения. Оттам нататък одисеята е известна на всички. Не е лесно да събереш под един кош орел, рак и щука. За това и се проточи една година. Огорчена съм от развитието и слабото участие, но ОБПС вече съществува. Изрично е упоменато, че година след учредяването има отчетно - изборно събрание, което дава възможност за включване на членове от новопостъпили сдружения в УС и евентуално нов председател.

  9. #609
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Макар да членувам в областната организация на Михайлов в Шумен не го познавам лично,и добивам някакви впечатления за него предимно от написаното тук.Каква му е изгодата да стои на този пост пожизнено .За пари,за слава ? Въпросът ми е към господин Бонев,понеже той явно е по наясно с нещата.Въобще има ли желаещи към поста на Михайлов,понеже ако съдя по създаването на конфедерацията колко желаещи имаше за председателското място,ако и там нещата са същите нищо чудно човека да си остане там и пожизнено.
    За Даниела Челебиева също има негативни мнения,заради това,че подкрепя Михайлов.Ще кажа , че тази жена е направила страшно много за популяризирането на меда и пчелните продукти,и за сдружаването на пчеларите в областа.Ако не беше тя на областно ниво ,щяхме да сме една от онези организации без никаква дейност.В момента пчеларите се събираме на две места в града всяка седмица,гледаме филми на пчеларска тематика,изнасят се лекции,обменяме опит.Организират се фестивали на меда , посещения по детски градини,черпене на децата и въздрастните с мед.Всичко това жената го организира сама,понеже на никой от местните пчелари не му се занимава и не иска да си губи времето с подобни дейности.Имаше един момент в който Даниела искаше да се откаже от председателското място поради проблеми в семейството и,нямаше нито един желаещ да заеме мястото и,понеже когато стане въпрос за някаква отговорност или нещо да се свърши всеки се дърпа.Още повече,че за голяма част от мероприятията жената е давала от собствените си пари и мед,както е плащала от джоба си и пътните до София,за събрания,които би трябвало организацията да и поеме,но няма достатъчно пари.Така,че никой не изяви желание за нейния пост.Ако си мислите че тя има някаква лична изгода от всичко това , се лъжете.Познавам и нея и съпругът и и хората живеят съвсем скромно.
    Та понеже не познавам Михайлов,затова попитах дали е имало желаещи за неговият пост,защото за да бъдеш председател на пчеларска организация сигурно съвсем не е толкова розово и лесно и надали пращи от кандидати.Няма идеални хора,както и идеални лидери.Правят се грешки.
    Аз мисля,че господин Матеев е изключително интелигентен човек,но вероятно и той допуска грешки.Лично на мен не ми хареса не много ясната му позиция относно изнасянето на кошерите от населените места(ако въобще това стои на дневен ред).Още повече за позицията на Г-н Цонев,от постовете на когото си извадих извода,че мисли повече за благото на обществото отколкото за пчеларите,и едва ли не е готов той сам да даде предложение,че редуцирането на броя кошери в населените места е нещо необходимо.От моя гледна точка това са големи грешки и мекушавост,която не бива да се допуска,понеже това е болна тема за повечето пчелари и резултатите от подобна неясна позиция може да бъде само негативна.Вярвам,че всеки един пчелар чийто кошери са в населено място би искал това да си остане така,и това да се отстоява докрай.Ако пчеларските организации нямат единно мнение за това, или за други важни въпроси много ясно,че накрая министерството няма да ни има за пет пари,и само ще страдаме от това.
    Създаването на конфедерацията за едни е някаква нова надежда (всеки е прав за себе си),но според мен ,създаването на всяка нова организация води само до по голямо разединяване и отслабване на пчеларите.Не искам някой да си мисли,че имам против промяната,точно обратното,но тази промяна трябваше да започне от една обща организация,като не ви харесват старите вождове ами издигнете нови,но в една национална организация.То е ясно,че винаги ще има такива като Ганчо дето няма да членуват в обща национална пчеларска организация(то е ясно защо).Дано все пак някога да има някакво обединение и някакви компромиси,защото без тях няма как да се случат нещата.Вероятно мога да виждам нещата грешно,не претендирам,че съм прав,може и да съм наивен.Просто реших да споделя моето виждане.

  10. #610
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз лично си мисля, че Мишо Михайлов иска или не ще изиграе една много ПОЛОЖИТЕЛНА РОЛЯ, която ще спомогне за утвърждаването на конфедерацията.

    Защо мисля така?
    Към днешна дата алтернативите за обединение на пчеларите в България са две - или нашата конфедерация или набързо скалъпеното сдружение на Мишо. Някои хора вече избраха на чия страна да застанат, а другите в момента се оглеждат и изчакват да видят накъде ще духне вятъра. От днес нататък всяка една активност или пасивност на едната или другата организация ще бъдат актив или пасив за привличане на бъдещи членове. От днес нататък започват да ни сравняват за всичко, но ....... дали Мишо ще издържи на високите обороти, които ние мислим да наложим. Дали Мишо наистина е подготвен да се съревновава с нас? Вече вдигнахме летвата много на високо и иска или не - Мишо вече започна да играе по свирката ни. Например неговите хора го принудиха мандата му да е едногодишен и той го прие с кисела усмивка, но нямаше къде да отиде - ха-ха....... Другото - наложената от нас публичност вече започна да става СТАНДАРТ в българското пчеларство - вече всички събрания и важни срещи (наши и чужди) се снимат с камера и се публикуват в You Tube - ха-ха .....

    Та от днес нататък Мишо ще изиграе ролята на ЛОШОТО ЧЕНГЕ. Как другите пчелари ще разберат, че конфедерацията е по-добрата алтернатива, ако я нямаше лошата алтернатива със сдружението на Мишо. Той започна да се дъни още от самото начало - всички видяхте колко гафове, измами и закононарушения направи. И най-големия му гаф е именно СЪЗДАВАНЕТО НА НОВАТА МУ ОРГАНИЗАЦИЯ. Преди да я създаде около него витаеше някакъв ореол че може би наистина при него членуват много сдружения. Сега обаче истината блесна с пълна сила и вече се видя кой подкрепя Мишо. Ха-ха - направо ми е смешно, като гледам списъка му с учредители. Та ние на майтап имаме повече учредители от него, а ако включа и всички, които са ми писали мейл че искат да членуват, и Мишо направо се превръща в джудже спрямо нас - ха-ха....

    Има и още нещо - Мишо няма ресурсите, с които ние разполагаме, и които ще впрегнем в полза на конфедерацията. Мишо не може да генерира идеите, които при нас са в изобилие. Мишо няма потенциала, които ние го имаме скрит в нашите активисти. На фона на нашите действия и размах той ще изглежда само като бледо нескопосано подобие.

    Та искам да отправя към Мишо едно официално предложение. Сега е момента да преосмисли гафовете си и да избере една от двете алтернативи за собственото си бъдеще:
    1. Да влезе в конкурентна борба с конфедерацията, рискувайки да изиграе ролята на ЛОШОТО ЧЕНГЕ и с това да си срине имиджа и да загуби всичко постигнато до момента (ние естествено ще му помогнем).
    2. Да признае, че конфедерацията е над него, и да дойде да си подаде молбата за членство. Обещавам му длъжността КООРДИНАТОР на Софийска област и шансове догодина да влезе в управителния съвет и така да има шанса наистина да подпомогне пчеларството съобразно собствените си сили и способности. Това е единственият начин имиджа му да бъде съхранен и поне част от пчеларите в България да казват по една добра дума, когато чуят името му.

 

 
Страница 61 от 64 ПърваПърва ... 11515960616263 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •