Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 53 от 64 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 521 до 530 от общо 640
  1. #521
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2014
    Мнения
    31
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Аз пък винаги съм бил на мнение че трябва да се слуша знаещия, а не мнозинството. Дали 99,8% от пчеларите в България знаят какво е най-добро за тях?
    За да направиш правилния избор, трябва да си наясно със всички останали алтернативи, но тези знания не се получават свише, както повечето пчелари са си въобразили.

    То и сега няколко човека са убедени, че пчеларите не знаят какво е най-добро за тях и в качеството си на "компетентни"такива се изживяват и действат като такива. Т.е. решават кое е и кое не е полезно за нас. И видяхме до какво и докъде ни докара този новодемократичен вождизъм.Хайде да се откажем вече от тези "сиви кардинали" и да не допускаме някой да се изживява като господ на пчеларството.

  2. #522
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2014
    Мнения
    31
    Не, несериозно е да се мисли, че някой може с магическа пръчица да оправи отрасъла.
    Личното ми мнение, че създаването на четири организации е тежка,натоварваща и неефективна дейност на този етап. Още повече и финансово ще натовари едно бъдещо ръководство. Ако се съсредоточим в момента само и единствено в осномната цел,като се заложат приоритетите, както най-важните така и тези във времето ще опростим и улесним това което искаме да постигнем всички, а именно: Обединяване не на база лични амбиции а въз основа на общи интереси, проблеми и бъдеще.

  3. #523
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от motor63 Виж публикацията
    .......Личното ми мнение, че създаването на четири организации е тежка,натоварваща и неефективна дейност на този етап. ......
    Ораганизациите станаха 4 по принуда, а не защото съм садист и искам да си направя харакири. Помисли - няма как да изсипем в една кошница както организации, така и физически пчелари. Също така няма как да изсипем в една кошница регистрирани и нерегистрирани организации. От тука и дойде идеята за втора организация, която да даде шанс на нерегистрираните пчелари и организации също да си дават своя глас и чрез нея този глас да достига до конфедерацията, но вече по ОФИЦИАЛЕН ПЪТ. Тоест асоциaцията (БПА) така да се каже ще официализира и нерегистрираните пчелари. Нейните структури и начини на вземане на решения ще са коренно различни от тези в конфедерацията - нямам как тези разлики да ги смесим в един общ устав.

    Третата организация - на индустриалните пчелари - тя си е просто задължителна. Тя ще обединява пчелари с над 150 кошера (числото е взето от директивите на евросъюза) и най-вероятно тази ще е най-активната от всички организации. Тя ще е най-активната и най-силната, защото именно пчеларите с над 150 кошера отговарят на ПРОФИЛА НА СЪВРЕМЕННИЯ ПЧЕЛАР:
    1. Активни са
    2. Това им е бизнес
    3. Пчелините им са официално регистрирани
    4. Имат компютри, мейл и интернет
    5. Управляват ги будни и знаещи хора, предимно младежи и хора на средна възраст
    6. Наясно са с проблемите на държавата и пчеларството и ИМАТ МНЕНИЕ ПО ВЪПРОСА как да се подобрят нещата
    7. Сумарно техните кошери са над 50% от всички кошери в България
    8. Всъщност точно тези хора ДВИЖАТ ПЧЕЛАРСКАТА ИКОНОМИКА и точно техните решения и действия СА ОПРДЕЛЯЩИ за развитието на отрасъла

    Убеден съм, че над 90% от активистите и бъдещите лидери ще произлязат ИМЕННО ОТ ТАЗИ ГРУПА ХОРА - ИНДУСТРИАЛНИТЕ ПЧЕЛАРИ. Няма как тези хора да ги изсипем в общия кюп - та те са ЕЛИТА на пчеларите и именно те ще са ДВИЖЕЩАТА СИЛА за бъдещи промени към по-добро. Именно заради тях се създава и АИП (Асоциация на индустриалните пчелари). Та това ще бъде НАЙ-АКТИВНАТА АСОЦИАЦИЯ, която НАИСТИНА ЩЕ РАБОТИ по проблемите. По моя скромна прогноза тази асоциация за в бъдеще по естествен път ще придобие ВОДЕЩА РОЛЯ и ЛИДЕРСКИ ПОЗИЦИИ в конфедерацията.

    Последната асоциация е майкопроизводствената. Тя няма нищо общо с другите три освен факта, че ще споделя същите демократични принципи. Няма как - трябва да се разбие монопола на НРАП, и единствения начин това да се случи към днешна дата е да се направи втора развъдна организация.

    Ха сега ми кажи коя от четирите организации е излишна и можем да я си икономисаме труда от нейното създаване?

  4. #524
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Има и още една, МНОГО СЕРИОЗНА ПРИЧИНА създадените организации да са четири, а не една. Има някаква вероятност министерството да се откаже от идеята за една единствена национална организация и да продължи да кани в работните групи представители на ВСИЧКИ НАЦИОНАЛНИ ОРГАНИЗАЦИИ. При това положение ние по право се сдобиваме с 4 МЕСТА в тези работни групи, като така поне малко от малко ще можем ДА ПРОТИВОДЕЙСТВУВАМЕ на старите вождове и на мафиотите.

  5. #525
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Аз пък винаги съм бил на мнение че трябва да се слуша знаещия, а не мнозинството. Дали 99,8% от пчеларите в България знаят какво е най-добро за тях?
    За да направиш правилния избор, трябва да си наясно със всички останали алтернативи, но тези знания не се получават свише, както повечето пчелари са си въобразили.

    Ако трябва да се слуша мнението на мнозинството, на пчеларския сектор му трябват по 50 лв субсидия за кошер ( защото пчелите са опрашители по принцип и помагат на Природата), да се отпуска по 30 кг безплатна захар за семейство и меда да се пълни задължително само в ръждясали тенекии ( още по-добре ако в тях преди това е имало саламурено сирене)

    Може би е нужно да съществува крило от специалисти-консултанти (абсолютно точната противоположност на една "работна група"), които да вземат решенията самостоятелно или пък да имат само консултантски функции, без право на глас, пък народа после да си решава кое му е най- на сърце.

    Ако питате мен, на българското пчеларство му трябва единствено отпадане на чл. 18 от закона за пчеларството. И всички останали проблеми по съвсем естествен път рано или късно ще си дойдат на мястото. Това е нещо с което 97% от пчеларите няма да са съгласни и то точно затова и се намираме тук където сме в момента.
    Според мен ако пчеларите получат тази подкрепа от държавата то много бързо нещата ще се променят ще влезнат големите пари и с пчеларството до тук та да го караме по леко

  6. #526
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Аз пък винаги съм бил на мнение че трябва да се слуша знаещия, а не мнозинството. Дали 99,8% от пчеларите в България знаят какво е най-добро за тях?
    За да направиш правилния избор, трябва да си наясно със всички останали алтернативи, но тези знания не се получават свише, както повечето пчелари са си въобразили.

    Ако трябва да се слуша мнението на мнозинството, на пчеларския сектор му трябват по 50 лв субсидия за кошер ( защото пчелите са опрашители по принцип и помагат на Природата), да се отпуска по 30 кг безплатна захар за семейство и меда да се пълни задължително само в ръждясали тенекии ( още по-добре ако в тях преди това е имало саламурено сирене)

    Може би е нужно да съществува крило от специалисти-консултанти (абсолютно точната противоположност на една "работна група"), които да вземат решенията самостоятелно или пък да имат само консултантски функции, без право на глас, пък народа после да си решава кое му е най- на сърце.

    Ако питате мен, на българското пчеларство му трябва единствено отпадане на чл. 18 от закона за пчеларството. И всички останали проблеми по съвсем естествен път рано или късно ще си дойдат на мястото. Това е нещо с което 97% от пчеларите няма да са съгласни и то точно затова и се намираме тук където сме в момента.
    Искам да допълня въпреки знанията и възможностите според мен ще го направи този който разполага със средства и той ще взема решения дали демократично или еднолично това зависи от човека друга алтернатива няма освен ако не се намеси държавата но това ....

  7. #527
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от motor63 Виж публикацията
    То и сега няколко човека са убедени, че пчеларите не знаят какво е най-добро за тях и в качеството си на "компетентни"такива се изживяват и действат като такива. Т.е. решават кое е и кое не е полезно за нас. И видяхме до какво и докъде ни докара този новодемократичен вождизъм.Хайде да се откажем вече от тези "сиви кардинали" и да не допускаме някой да се изживява като господ на пчеларството.
    Хайде да не обвиняваме св. Илия заради греховете допуснати от някой си друг Илия. Трябва ли базирани от опита през последните 24 години в България да заключим, че демокрацията като форма на управление е погрешна и по-лоша от останалите?

    Причината, поради която сегашната система на организация в пчеларството не функционира е че въпросните "компетенти" сами са се самоопределили и назначили като такива. Но това не е достатъчно. Във ХоРеМаците е пълно със хора, всеки от които е убеден на 1000% , че лично ТОЙ знае най-добре как трябва да се управлява държавата и какво точно трябва да се направи за да заработи икономиката. Ако си предтавяте че бъдещето трябва да се гради такива хора, по-добре да забравим за цялата идея.

    Замисъла ми беше по-скоро да се създаде елитно ядро от специалисти, които да дърпа целия сектор напред. Неслучайно подчертах че то трябва да представлява точно обратната противоположност на досегашните пчеларски "работни групи". Нека някой ми даде пример за управление, извършващо функциите си БЕЗ ядро от специалисти-съветници? Напротив, колкото е по-сложна дейността, толкова по-обособен е този отдел [съставен предимно от специалисти в областта си] или няколко отдела, олицетворяващи "централната нервна система" на организацията.

    Хайде някой да ми даде пример за форма на управление създадена изцяло от идиоти? Да видим дали тогава количеството наистина компенсира личните недостатъци на всеки отделен член и води до гениални решения. Ето за това NASA се намира в САЩ, а не във Африка!



    Та да си дойдем на думата - Колко от българските пчелари са наясно че Михайлов е фалшифицирал протокола и решението от последното заседание????? Колко от тях въобще знаят че преди това е имало друго заседание, на което е било взето СЪВСЕМ ДРУГО РЕШЕНИЕ?????? Аз съм на мнение че повечето си нямат и ни най-малка представа и ако той успее, най-много да му ръкопляскат, да му благодарят за усърдния труд и да се блъскат на опашка за снимка за спомен с ВЕЛИКИЯ ВОЖД.


    Лично моето мнение е че оригархията е по-съвършенна форма за управление от монархията, точно защото никой човек не е всезнаещ и безгрешен.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #528
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Важното е диктатора да е с чиста съвест. Ако това е така, него не го е страх от ПУБЛИЧНОСТА
    По отношение на чистата съвест Михайлов е ПЕРФЕКТИЯ кандидат!!!!
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #529
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2014
    Мнения
    31
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Има и още една, МНОГО СЕРИОЗНА ПРИЧИНА създадените организации да са четири, а не една. Има някаква вероятност министерството да се откаже от идеята за една единствена национална организация и да продължи да кани в работните групи представители на ВСИЧКИ НАЦИОНАЛНИ ОРГАНИЗАЦИИ. При това положение ние по право се сдобиваме с 4 МЕСТА в тези работни групи, като така поне малко от малко ще можем ДА ПРОТИВОДЕЙСТВУВАМЕ на старите вождове и на мафиотите.


    Сигурен съм, че може би има обстоятелства с които трябва да се съобразим. Не казвам , че съм прав. Но не казвам и чи не съм. Фактите определят действията, но трябва всичко да се обмисля много внимателно. Всяка една стъпка и всеки един коментар.
    Защото в момента в който всичко стане факт юридически, започват истинските проблеми. За да се привлекат повече хора и организации е необходим специален подход, много внимание в изказванията и коментарите. Това е началото на "правене на политика". Не може да се каже на хората, че някой ще ги командва. Че някой ще решава вместо тях. Те дори и да не са прави, всяко решение и действие трябва да им бъде свеждано до знанито им и те да бъдат убеждавани, че то ще бъде в тяхна полза. Хората са обезверени и невярващи вече в никой, след дългите години на решения вземани еднолично и в тяхна вреда. Аз не отричам, да има хора по-запознати, хора леалисти знаещи, че "нито черното е толкова черно, нито бялото толкова светло" . Една нова организация ще бъде силна и легитимна тогава и само тогава, когато хората са в нея на доброволен принцип и са убедени в правилността на своето доброволно участие. Нали не искаме отново да сме придатък на личностни интереси и да захранваме усвояването на средства от една организация , от някакви хора с частни интереси. Що се отнася до Михайлов.........то въобще не искам да го коментирам. Нека да потърсим вината за днескашното положение в самите нас и по-скоро да проявим разум и ако се прецени, да започнем всичко на чисто.

  10. #530
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    О Майко ,Майко.Колега ,ти да не си някакво ехо на Матеев?

 

 
Страница 53 от 64 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •