Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 64 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 640
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Няма да коментирам целия документ, не съм специалист по анализ на бозата. Но основната идея - избор на "Capo di tutti capi" определено се разминава с демократичните принципи.
    Лично мнение - всяка от организациите трябва да избере делегати за учредителното събрание на най-ниското възможно ниво - общинското (ако няма такава структура, на следващото по-високо). Всеки делегат трябва да има в себе си пълномощно от избралия го колективен орган с подписите и ЕГН на избирателите. Същото трябва да важи и за избрани делегати от пчелари, нечленуващи в някоя от изброените в документа организации, било то съсловен или по местоположение. За да няма злоупотреби, трябва да има някакъв санитарен минимум от подписи за подкрепа.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Олелееее..

    Без цензура... това е /урвенска история.
    На събранието в Плевен - "дупце глади", после "курец вади"...
    Аман от крадци и мошенници, време е да си ходят. Ако сега допуснем старите /урви , няма да направим организация, а поредния "харем"
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Прочртох материалите. Всичко ми звучи като от тия неща ще направим ония работи. Аз лично не съм оптимист за създаването на тази организация, която ще работи в името на пчеларите. Колегата Shark доста добре е нахвърлял уж дребните неща, но благодарение на тях ще си остане статуквото в момента.
    Самия факт, че организирането на срещата е по този потаен начин е показателен до колко са "навити" да дадат кокала. Какво значи "Необходимо е кадрово израстване."? Това да не е като при военните, на определени години вземаш чин. Значи можеш, но ще чакаш да израстнеш. Малоумие.
    Всичко трябва да тръгне от долу. Всеки регистриран пчелар застава с броя си пчелни семейства и се създава общинско дружество. За мен областното е излишно. Новата организация се организира от всички общински председатели. Всеки има право да се кандидатира или да предложи кандидат. Всеки учредител има зад себе си избралите го пчелари с регистрираните пчелни семейства и гласа му е с тежест спрямо бройката. Мениджъра на националната организация е платена длъжност и тя е единствената платена. Той ще се занимава с връзките на съюза, бизнеса, външни клиенти и изобщо ще прави така, че пчеларите да получават най-доброто за труда си.
    И едно много важно нещо. ВСЕКИ член на организацията уличен в измама, кражба, уронването на престижа й и работа против интересите на пчеларите да бъде изключван от нея и губене на членството си поне за 5 години. Също така и никога да не може да заема ръководен пост.
    Такова събиране на "лидери" на кухи асоциации е безсмислено и абсолютна глупост. Кого представляват те, че да са учредители? Казва се, че представляват едва около 10% от регистрираните пчелари, а те ще учредяват новата организация!!!
    По-добре да загубим една година в организация, отколкото да направим нещо, което ще е НИЩО.

  4. #44
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Г-н Каменов, във Варненска област 10 общински пчеларски дружества. В РБ - 28 общини. Математика е проста събираме 280 човека на едно място. В БГ това е не реално

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Моята идея е - колкото повече хора, толкова по-малко възможности за манипулация. А и 280 човека ще се съберат веднъж при учредяването, не мисля, че е невъзможно.

  6. #46
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    А сега какво - Мишо събира изненадващо групата, при това така е направено, че да дойдат колкото се може по-малко хора.

    Expendable - това е като да те поканят на купон, ти да не отидеш, и никой да не забележи че те няма ( от Рамбо 3).

    Добре дошъл в отбора на аутсайдерите.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    Моята идея е - колкото повече хора, толкова по-малко възможности за манипулация. А и 280 човека ще се съберат веднъж при учредяването, не мисля, че е невъзможно.
    Не се притеснявай, те ще си доведат хора достатъчно за да си гарантират избора. Този цирк филм вече съм го гледал. Така беше превзета още при учредяването и последната новосъздадена организация СБП. А и предишните роеве пак по същия начин. Ще има списъци(естествено неудобните няма да са в тях), ще има група по избора, която ще посочи кой трябва да е председател и кой трябва да е в УС. После ще се сложат удобни областни и общински председатели, които да казват да добре, но да правят каквото им наредят"отгоре", въобще една добре стегната тоталитарна структура. Ако ще има единна организация, то в основата и трябва да стои демократичното начало. И всякакви твърдения от типа, че изграждането от долу на горе ще отнеме време, което нямаме, са абсолютен опит да се направи някакъв отчаян опит да се бетонира статуквото.
    Радвам се, че едни от най-големите ми критици разбраха, какво съм имал в предвид досега като съм казвал, че такава единна организация по начина, по който тръгва да се създава не само няма да обедини пчеларите, но и ще създаде още повече разногласия. Дано не съм лош пророк, но ако се създаде такава организация с такава структура и начин на управление, тежко ни и горко.

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Не знам мен ли имаш предвид като твой критик , но това казах и аз. По-добре да загубим ако ще и година, но да се изгради нещо правилно, отколкото пак безвремие.
    А това със списъците и нашите хора би било да се елиминира ако зад всеки стоят бройката семейства. Не, че не може пак да се манипулира, но ще е по-трудно.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Спокойно. Ще те пратят в девета глуха, ще намерят начин да не те пуснат. Ще фалшифицират и даже ще те изкарат самозванец, въпреки, че зад теб стоят примерно 100 подписа и не знам колко си пчелни семейства. На твоето място ще влезне точно определения човек със твоя списък, нищо че никой не го е избирал. Този сценарий работи успешно вече две десетилетия.

  10. #50
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Преди малко получих още два документа. Копирам ги директно:

    Г-н Михайлов, Поддържам предложението не да се обединяват съществуващите национални организации, които на дело доказаха, че не са способни да ръководят, защитават и подпомагат пчеларството, а да се създаде нова национална организация на базата на действащите общински и областни организации. Това искат пчеларите и лично аз считам, че това е единствено правилния подход... Ние, които знаем как се създадоха сега действащите организации нямаме морално право да искаме тяхната "модернизация". Поддържам становището на Димо Димов, към което съм добавил някои задачи на новата организация.
    Ст. Стефанов


    П р е д л о ж е н и я
    От Г. Бодуров – член на УС на СБП
    1. Национално представената пчеларска организация да се учреди на конфедеративен принцип и доброволно както от юридически регистрирани сдружения на пчелари-производители, така и нерегистрирани съдебно общински пчеларски дружества.
    2. Целите и задачите на новата организация да са насочени главно към национално значими за пчеларството действия; координация с държавни органи и организации, с неправителствени сдружения, с международни сходни обединения.
    Регионалните и локални проблеми да се решават от областни, общински и селищни организации.
    3. В Устава ясно и точно да се определят начините на субординация и координация с регионалните структури.
    4. Включването на отделните пчелари и участието им в националната пчеларска структура да се осъществява чрез регионалните. Членуването в тях да се приеме от Министерството на земеделието като приоритет при реализацията на пчеларските национални програми и други форми на стимулиране на пчеларството.

    С уважение – Г. Бодуров

 

 
Страница 5 от 64 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •