Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 64 ПърваПърва 123451353 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 640
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    16.04.2013
    Мнения
    133
    Пчеларски район
    Хасково
    А, то остава и да не разрешат, тогава изводите ще си ги правим ние!!! Но това може да се вмъкне в устава /остава задължително условие/, и повярвай ми, ще действа възпитателно!!!

  2. #22
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Аз до колкото знам, досега в работната група винаги са били подписвали документ за конфиденциалност. Но сега при нов началник, да се надяваме че ще има и нови правила.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Точно това ми е и идеята. Всяко едно заседание отсега нататък ще бъде записвано и публикувано, стига да ми разрешат разбира се. Аз искам да има прозрачност, защото само тя може да осигури и да гарантира истинската демокрация.
    Браво!Сякаш почва да се вижда светлина в тунела.Прозрачноста е верният път.Само трябва да се внимава,заинтересованите за обратното няма да оставят нещата да се развиват така.

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    16.04.2013
    Мнения
    133
    Пчеларски район
    Хасково
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Браво!Сякаш почва да се вижда светлина в тунела.Прозрачноста е верният път.Само трябва да се внимава,заинтересованите за обратното няма да оставят нещата да се развиват така.

    Или поне няма да искат да е така! Въпроса е кой ще надделей.

  5. #25
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Искам да се извиня за забавянето, но преди 3 дена получих материали от Даниела Челебиева, свързани със събранието в Плевен за учредяване на новата национално-представена асоциация. Тя водеше протокола на събранието и ми го изпрати на 17-ти февруари, но аз все не намирах време да седна и да го публикувам - него и другите материали. Още веднъж се извинявам.

    Та ето го пълният комплект от файлове, които ми изпрати Даниела Челебиева: NPPO.rar

    От Протокола от 07.02.2014 г. се вижда и състава на избраната работната група:
    1. Младен Котларски - Председател на "Национална браншова организация на пчеларите професионалисти"
    2. Стефан Стефанов - Председател на "Български пчеларски съюз"
    3. Ганчо Ганев - Председател на Национална браншова организация "Български пчеларски съюз"
    4. Димо Димов - Председател на "Сдружение за биологично пчеларство"
    5. доц. Пламен Петров - Председател на "Национална развъдна асоциация по пчеларство"
    6. проф. Георги Цанков - Председател на "Национална научна асоциация по пчеларство"
    7. Михаил Михайлов - Председател на сдружение "Съюз на българските пчелари"
    8. Петя Иванова - Председател на НСЖП
    9. Росимир Матеев - гр. Габрово
    10. Вячеслав Коврайский - гр. Варна
    11. доц. Юлиан Станчев - Плевен
    12. Борис Стефанов - Плевен
    13. Атанас Каракашев - Варна
    14. Георги Бодуров - Ямбол
    15. Иван Кожухаров - Ямбол

  6. #26
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    До днешна дата имаме абсолютно пасивно отношение на Мишо Михайлов, който пое ангажимента да организира работната група и провеждането на първата среща на 24.02.2014 г., което е буквално след 2-3 дена. На мене не ми се е обаждал и не ми е давал никакви предварителни материали, като например някакъв проект. Също така към днешна дата все още не притежавам и телефоните на участниците в работната група, за да се свържа лично с тях и да си изясня и при тях ли е същото или не.

    В протокола на съвещанието е записано, че аз предложих първото съвещание да е в Габрово, защото е в центъра на България и е най-удобно за всички. Щях да направя организацията по посрещането, обсъждането и дори по преспиването, ако се наложи. Но към днешна дата нищо не е направено по причина пълно мълчание на Мишо Михайлов.

    Та молбата ми към посетителите на форума е ако някой има списък с телефоните на членовете на Работната група, да ми го прати на ЛС, за да мога лично да им звънна и да си изясня за какво става въпрос. Вчера говорихме с Вячеслав и решихме да поемем инициативата в свои ръце, ако Мишо Михайлов остане пасивен и не направи нищо в следващите два-три дена. На практика мога и без него да свикам групата, но искам първо да си поговоря с всеки един член, за да разбера какво е неговото настроение по въпроса и да си изясня кой е от нашите и кой - от чуждите.

  7. #27
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Днес преди обяд по случайност разбрах, че за утре има обявена среща на работната група в гр. София. Останах гръмнат, че не бях уведомен - както по мейл, така и по телефона. Останах гръмнат и от факта, че срещата се обявява едва ли не от днес за утре, при това в работен ден. Ами че то от провинцията едва ли някой ще дойде и пак ще си стане събрание, доминирано само от старите вождове.

    Говорих с Мишо Михайлов и го попитах защо не съм бил уведомен. Отговора беше, че ми е пратил материалите, но на фирмения ми адрес, който го е бил взел някъде от фейсбук. Много странно, при положение че притежава моя визитна картичка. Това според мене си беше чиста лъжа, защото Мишо Михайлов не знае каква е вътрешнофирмената ми организация, и че ако някоя от секретарките ми получеше нещо подобно, тя на секундата щеше да ми го препрати и да ме информира по телефона. Както и да е - звъннах на няколко човека от работната група и получих материалите за срещата. Видях и оригиналния мейл, който е разпратен само на 14 адреса - тоест на всичките други членове на групата, освен мене. С това се доказва, че Мишо Михайлов ме излъга в телефонния разговор. Не знам какво да мисля за всичко това.

    Срока за реакция е изключително кратък според мене. Не може така една среща да се обявява в последния момент - от понеделник през нощта за сряда. Не може и материалите по срещата да се изпращат в последния момент - ами че то никой няма да има време да ги прегледа, преосмисли, и после да напише контрапредложение например.

  8. #28
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Моето предложение за работата в бъдеще ще е следното:

    1. Всяка една среща да се обявява поне една седмица предварително
    2. Датата на срещата предварително трябва да бъде съгласувана с всеки един член на работната група и да се търси такава дата, на която да могат да присъствуват максимум членове на групата.
    3. Желателно е датите на срещите да се обявяват в почивни дни - събота, неделя или празници. През седмицата всеки един член на групата си има някаква работа и не може току-така да я прекъсва и да напуска работното си място по прищявка на Мишо Михайлов и с-ие.
    4. Въобще трябва да се полагат максимум усилия на срещите да присъствуват максимум членове, по възможност в удобно време на всеки един от тях.
    5. Най-удобно за всички членове е срещите да се осъществяват в някой град в центъра на България - например Габрово, Казанлък, Стара Загора или Пловдив. Аз предложих Габрово и безплатно гостоприемство - ресторант, хотел, спане (ако трябва). Мишо Михайлов обаче избра София, защото на него така му е удобно. Избра делничен ден, защото на него така му е удобно. Обяви срещата от днес за утре, защото не знам на кого това е удобно. Въобще отвсякъде прозира ТОТАЛИТАРИЗЪМ и тотално незачитане на интересите на другите членове на работната група.

    По въпроса с работата на работната група:
    Най-лесно всичко можеше да се организира посредством серия от мейли и Скайп разговори между членовете. Всяки един предложен текст можеше да бъде разпратен, обмислен и съгласуван предварително. Живеем във века на електронните комуникации. Събирането на едно място на всички членове има смисъл само когато 99% от текстовете вече са доуточнени и трябва да се направи окончателно гласуване. Просто Мишо трябваше още на другия ден след събранието в Плевен да разпрати на всички списъка с хората от групата и с техните мейли и телефони, и после да започнем интензивно да комуникираме помежду си едва ли не на хаотичен принцип. Трябваше по меилите да летят текстове на членове и алинеи от устава и препоръки и забележки от всеки един член на групата. Въобще много работа можеше да се свърши и чак тогава да се съберем на едно място и да гласуваме.

    А сега какво - Мишо събира изненадващо групата, при това така е направено, че да дойдат колкото се може по-малко хора. И тези, които ще дойдат, ще бъдат тотално неподготвени. Въпроса ми тогава е КАКВО ЩЕ ПРАВИМ НА ТАЗИ СРЕЩА? Може би ще се гледаме умно или ще си разказваме вицове?

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Ами номер са ти спретнали.Както сам беше казал,пекани тарикати от класа.Целта е да се почустваш нищожен и незначителен,да ти покажат че с теб или без все ще стане каквато са я намислили.Ама и ги знаеш игрите,едва ли мога да ти кажа нещо ново.

  10. #30
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето материалите по срещата: 2014.02.26.rar

    С молба да ги изтеглите, прочетете и после спешно да направим едно бързо обсъждане до довечера в полунощ, за да мога утре поне да имам някакви насоки, ако се наложи да се сборим един друг по някой казус. Вячеслав няма да може да дойде утре, така че аз ще съм на топа на устата.

 

 
Страница 3 от 64 ПърваПърва 123451353 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •