Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 64 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 640
  1. #121
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Матеев, решението е АД . Имитираш акции и на стоковата борса.Аз бих си купил. Какво ще си играеш на обединител.Винаги ще останеш неразбран. Така се набират средства и членове.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  2. #122
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Така са направили и съществуващите вождове и ето ги - вече си имат собствени организации. За тези организации те са давали хиляди левове, и в момента са си в правото да си ги чувствуват техни си собствени.

    Хайде да видим Михайлов колко пари е дал за създаването нс СБП и да стане неин вожд? ХА ХАХА - Залата в която се състоя учредителното събрание до колкото си спомням я плати бай Киро, регистрацията в съда - не помня кой, но не беше Михайлов, парите с които купуваше гласове ги взе на заем (става въпрос за нищо и никакви 2 000лв) и още не ги е върнал.

    Българското пчеларство е пародия на някоя латиноамериканска трагедия.


    Не сте прав, че няма улики срещу многобройните нарушения на представиртелите на майкопроизводителите, на членовете на работната група по тригодишните пчеларски програми.


    Не съм казвал че няма улики. Пчеларите (особено по-старите) четат пчеларските вестници, но колко пъти в тях е написана една лоша дума против тях? Откакто списанието на г-жа Маргарита Дикова престана да съществува, аз не съм чул нищо обвиняващо.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #123
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Старите вождове е съвсем ясно, че няма да искат и трудно ще се разделят със собствените си организаций. Но това е тяхен проблем също и колко средства са вложили в нещо което явно е целяло тяхното лично облагодетелстване, защото за редовият пчелар от как са се пръкнали никои не е помислил, а само са ги използвали като тяхни уш членове, пак казвам, за собствено облагодетелстване. Тяхната работа нов бардак със стари к...и.
    Новата организация трябва да се структурира според мен от доло нагоре. 1 ниво- Общинско дружество. 2 ниво-Областно сдружение. И най отгоре Национален съюз, как точно ще се нарича не е толковаа важно, важно е да работи ефективно.
    Матеев аз ти препоръчвам при бъдещето обсъждане на устава, за в бъдеще, решенията да се вземат точно така. Да се подлагат на обсъждане на общинско ниво след това на областно и областната организация да излиза със единно становище, което да се представя пред Националният съюз. При годишните събрания на съюза всяка областна организация е представена от определен брой делегати в зависимост от регистрираните към нея пчелни семеиства и брой пчелари. Общата бройка на делегатите трябва да е фиксирана за цялата страна, като всяка Областна структура ще излъчи процентно делегати. Това трябва да се направи още при учредяването на съюза а не това което предлага другаря Михайлов.
    За въпроса със членският внос Матеев е прав че хората ще се дърпат и повечето ще се откажат, защо защото досега са били лъгани и им е писнало от приказки и обещания. От кого ????? Една организация не може без финансиране и може би когато тя заработи хората няма да са така скиптично настроени що се отнася към членският внос, които е просто неизбежен.

  4. #124
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз мисля, че новата НППО трябва да бъде създадена отгоре надолу, ако искаме това да се случи в разумни срокове от например 3-4 месеца. Идеята е да пообсъждаме новия устав дотогава, докато го харесат един доста широк кръг активисти и лидери от различни области и общини, и след това да се регистрира новото НППО. Чак на следващия етап трябва да се започне да се работи по създаването и/или изчистването на съществуващите местни организации, като този процес може да трае години. Пълно 100%-ово обединение НИКОГА НЯМА ДА СЕ ПОЛУЧИ, защото винаги ще има лидери-чешити, които ще се дърпат и няма да членуват поради една или друга причина, включая и поради лични амбиции или глупост.

    Забравете за 100-те процента. Никога няма да ги постигнем и никога няма да изпълним изискванията на член 5 от закона. Можем обаче да постигнем създаването на НАЙ-МОГЪЩАТА ОРГАНИЗАЦИЯ В БЪЛГАРИЯ, която да има ТОТАЛНО ЧИСЛОВО ПРЕВЪЗХОДСТВО над всички останали организации. Това според мене трябва да е нашата цел, и за постигането и според мене са нужни около 1-2 години време. На първи етап според мене можем да се опитаме да станем най-масовата организация за 6 месеца, а до 12 месеца да постигнем над 50% участие на членската маса. ТОТАЛНО ПРЕВЪЗХОДСТВО (над 67%) според мене ще можем да постигнем за 24 месеца. По-нагоре увеличаването на процента ще е много трудно, поради криворазбраните виждания на някои местни лидери. Ако въобще някога видим 80%, то това ще си е голямо чудо.

    Не забравяйте и за враговете. Те съществуват и няма да се дадат без бой. Врагове и провокатори ВИНАГИ ЩЕ ИМА. Отцепници - също. Всеки един самозабравил се местен вожд ще заплашва и изнудва с напускане, само защото не е станало на неговата по някой дребен и незначителен проблем. Хората в България все още не са се научили, че трябва да се зачита мнението на другите, особенно ако тези други са мнозинство. Ще видите че ще има много лидери с криворазбрана идеология, която като видят че не могат да я наложат над мнозинството, ще заплашват с вето или с напускане.

    През живота си съм врял и кипял в събрания всякакви, включая и в такива с много хора. Ако са 20 човека около масата, мненията са 21. Споровете продължават с часове, има викове, караници, обиди, разсърдени и напуснали, заплашващи, псуващи, налитащи на бой, и т.н и т.н. Всичко лошо, което може да се случи, бъдете сигурни, че ще се случи. Всяка една подлост или гадост, която може да бъде измислена от някого, бъдете сигурни че ще се появи и ще бъде приложена. Не хранете илюзии за мир, спокойствие и разбирателство.

    Нали знаете - ПЪТЯТ КЪМ АДА Е ПОСТЛАН С МИРНИ НАМЕРЕНИЯ. Всички ще влизат в залата с мирни намерения, но всеки ще си мисли, че само неговото предложение е единствено вярното и правилното. Така че очаквайте огромни конфликти, дори и ако в залата са само единомишленици.

    Който от вас иска - нека да се пробва. И ще е цяло чудо ако издържи на повече от 3-4 заседания, без да си каже "Майната им. Да се оправят и без мене". А враговете точно това очакват - един по един активистите да им писва и да се отказват. Враговете ще водят специална политика на провокации, за да може да подбуждат колкото се може повече конфликти.

  5. #125
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Понеже много се забавих с публикуването на първата версия на файла с всички пчеларски организации в България - ще го направя сега.

    Ето го - изтеглете го: PDv01.rar

    Файла не е довършен и в него все още не фигурират всички организации, но работата с издирването и попълването върви много бавно. Все още не съм пресканирал всички директории на Ciela-та и все още не съм въвел всичката информация, която я получих на ЛС от някои от вас. Публикувам файла, защото утре и вдруги ден ще съм в Пловдив, и няма да мога да работя по него.

    Който от вас иска, може да продължи да работи по файла, като въвежда с червен цвят новите данни или поправя съществуващите с по-актуални. Важното е да е с червен цвят, за да мога после аз лесно да обединя информацията, получена от различни хора, и да публикувам на страниците на форума поредната версия на този файл. За в бъдеще този файл ще се поддържа непрекъснато с актуална информация, и всички биха могли да го използват като информационен регистър, ако искат да контактуват с един или друг лидер.

    В колонките за телефон трябва да се публикуват само телефони, които дадения човек е съгласен да бъдат публични и ги е публикувал някъде по форумите или по регистрите на държавата - напр. БУЛСТАТ. Мейлите трябва обаче да се попълват в следващата колонка, за да може все пак да има поне едно надеждно средство за контакт, което да се ползва от всички желаещи.

  6. #126
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз мисля, че новата НППО трябва да бъде създадена отгоре надолу, ако искаме това да се случи в разумни срокове от например 3-4 месеца. Идеята е да пообсъждаме новия устав дотогава, докато го харесат един доста широк кръг активисти и лидери от различни области и общини, и след това да се регистрира новото НППО. Чак на следващия етап трябва да се започне да се работи по създаването и/или изчистването на съществуващите местни организации, като този процес може да трае години. Пълно 100%-ово обединение НИКОГА НЯМА ДА СЕ ПОЛУЧИ, защото винаги ще има лидери-чешити, които ще се дърпат и няма да членуват поради една или друга причина, включая и поради лични амбиции или глупост.

    Забравете за 100-те процента. Никога няма да ги постигнем и никога няма да изпълним изискванията на член 5 от закона.
    Може и ще стане, ако се тръгне само от общинските структури и се прескочат старите закостенели окръжни ли, областни ли, изкуствено-измислени, изживели времето си и винаги начело с номенклатури от "онова време" на Нектаркооп. Има ли окръжна шапка, няма как да се обхванат общините, поне не напълно, защото подмолно областта/ почти винаги с малки пчелари/ ще работи за разединение. Мое мнение. Областната шапка винаги е демобилизира общинските дружества. Ако се запази и сега- ще е напразно тази енергия, ще е нещо като парата в "свирката на парния локомотив".

  7. #127
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Матеев пратих ти данни за три сдружения на лични, но не ги виждам в списъка.

  8. #128
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Знам. Имам поне 20 лични съобщения от различни хора, които все още не съм ги обработил. Засега ровя в Сиела-та, за да открия първо официално регистрираните. Иска ми се да я завърша първо нея, но явно няма да стане тази нощ.

  9. #129
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	image.jpg
Прегледи:      142
Размер:	259.7 KB
ID:	915

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	image.jpg
Прегледи:      153
Размер:	280.5 KB
ID:	916

    Ден Х Аз , Матеев и още няколко човека и Михайлов. Надявамсе че ще има запис на събитие и тогава вие прицените какво става в Пчеларството, кой за промени а кой е против.

  10. #130
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Доклада на Мария Габриел.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри image.jpg‎  

 

 
Страница 13 от 64 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •