Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 84
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Помисли малко и сам ще си отговориш на този въпрос.

  2. #62
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Каква е разликата дали е вътрешен или външен прашецоуловителя по отношение възможността на търтеите да излизат? Аз не знам да има разлика или някакво преимущество единия пред другия. Но ако има, каква е разликата и предимството?
    Това имаш предвид, Бонев, нали, или ...?
    Може би става въпрос за обема на външния, че е по-малък? Ще се задръсти входа.
    А търтеите какво правят като седят по цял ден прашецоуловителите?

  3. #63
    Цитат Първоначално публикувано от iris
    А търтеите какво правят като седят по цял ден прашецоуловителите?
    Те не стоят там. Налитат съседните кошери.

  4. #64
    А защо не,търтеите да влизат и излизат от друг вход.

  5. #65
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от FVCVS CAESAR
    Не знам, може би е най-добре да направя първо тестове, ако отнякъде припадне някое парче. Само че това ще отнеме време, пък мен тазгодишната суша доста ме притесни и съм набелязал спешни мерки за подпомагане на есенното развитие на 2013 г. още от април... Та мога на първо време да скова няколко прашецоуловителя от шперплат например. Виждах да продават изработени от такъв материал...
    Цезарю, малко настрани от въпроса ти, ама между нас казано за толкоз години от моите пчели само веднъж им взех едно зрънце прашец да му опитам вкуса. Както и да е, преди време впечатлен от прочетеното из пчеларските вестници Барабар Петко си купи от Ст. Загора, Пчеларски център Южен, външен прашецоуловител /има ги на снимки из форума/ с идеята за изработка на десетина такива. И докато го гледах и като се размислих - бе аз хубаво ще ги скубя баш кога им е кеф, па да го суша, па да го пазя, па да им го връщам, ма кога да бъде, ма жега, ма киша и добре че се сетих как викаше един мой НЕлюбим герой - "Аре нема нужда". Та прибрах уреда за мъчение у шкафа, аз - рахат, пчелите - два пъти.

    Горното, разбира се, само за сведение.

  6. #66
    Цитат Първоначално публикувано от Светослав Точев
    А защо не,търтеите да влизат и излизат от друг вход.
    Стига да има такъв wink; .

  7. #67
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от Светослав Точев
    А защо не,търтеите да влизат и излизат от друг вход.
    Защото освен търтеи ще излизат и пчели,а веднъж научи ли се да излезе от едно място,все ще напира да се върне от там.И става мазало.

  8. #68
    Ако,има два малки отвора отстрани на вътрешният прашецоуловител търтеите,ще излизат от там.С тях естествено,ще излизат и работнички,но нали ние не искаме,да им вземем всичкият прашец.Мазало,би станало,ако отвора е отзад.

  9. #69
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от Светослав Точев
    ...два малки отвора отстрани на вътрешният прашецоуловител ....
    Не трябва да са два отвора а един,в десния или в левия край на прелката.Но така трябва да са направени и сложени,че на всеки 3-4 дни да им сменяш местата за да не привикнат пчелите да влизат от там.

  10. #70
    Точно така,но за да не местя прашецоуловителя сменям местата на двете тръбички едната от които е запушена.Просто не бях уточнил wink;

 

 
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •