Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 84
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Да.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    02.10.2010
    Мнения
    46
    с модела дъна,които използвам отнемам не повече от 10% от прашеца.годишния ми добив от сем.е около 2,5кг. не лишавам сем. от неоходимия за развитието му прашец.успех на всички!

  3. #23
    ANIBAL
    Guest
    А сега де!Я да видим какъв е този модел.Нека да го прочетем.Кажи къде да се информирам за това дъно?

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    3
    Колеги, наскоро гледах едно руско клипче в което пчеларя вместо пчелогонка, използваше нещо като тъмно стъкло с което покриваше отворения кошер и от топлината пчелите за 1-2 мин. напускаха горния корпус и слизаха в долните освобождавайки питите с меда за вадене.
    Молбата ми е, ако някой е гледал клипа или пък знае нещо повече да ми пише на filip.stoev@abv.bg.

  5. #25
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Най-новия модел прашецоуловител. Поставя се над корпусите като покривна табла.

    https://www.dadant.com/catalog/produ...roducts_id=762
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #26
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Как се работи с това? От къде влизат пчелите?

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    31
    здравейте колеги,искам да попитам някой може ли да каже какъв е подходящия размер на дупките на прашецоуловителя,кой е най ефикасния.И дали някой е пробвал с ръчно направен от него прашецоуловител.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    08.10.2010
    Мнения
    27
    Здравей, колега, ето какво намерих:

    "Пчелите, които долитат натоварени с прашец, са принудени да минават през решетката на прашецоуловителя. Тя е с точно калибровани отвори с диаметър 5-5.3 мм. Отделеният от крачетата прашец пада през специално пригодена мрежа с размери 3.5-4 мм."

    въпрос:
    Метална ламарина или пластмаса - от кое е по-добре да са направени прашецоуловителите ?

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    31
    Благодаря колега за информацията,сега и аз проучвам нещата за" метал или пластмаса".Аз сам в планински район и при мен с меда е много трудно,пък и аз нямам много опит но съм много надъхан да успея,затова искам да извлеча максималната полза и от прашеца.Казаха ми че Върбата давала много прашец,а в моя район има много.Който може да помогне да даде съвет. cool;

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    4мм е много за мрежата

 

 
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •