Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 54
  1. #41
    Така не го приемайте лично изгледах записа от цялото събиране за мен по голям театър не е било. Симеон Тодоров много правилно го каза но никой в залата не го или се направи че не го разбра. Нищо лично към никой ама така на тоя кръчмарски принцип да се избира каквато и да е група. Мен ме изгубиха още преди да стане факт събирането на групата. Г-н Матеев тая голямо уважение към вас като много успял човек. Но това излишно изхвърляне е малко в повече аз съм с 1000 кошера начинаещ собственик на най големия форум и веднъж бе достатъчно да го споменете. Не се засягайте но и начина по който говорехте не ме накара и за минута да повярвам в вас. От вас лъха само недоверие и сдружение с едрите риби а тези отдоло кучета ги яли... Извинявам се пак ако някой се засегне но тази асоциация ще има по лош статут сред обществото на пчеларите и от предната
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #42
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Това ми беше първото говорене пред много хора в живота. Устата ми беше пресъхнала, а мозъка ми работеше на бавни обороти. И през цялото време си мислех "За кой дявол съм тука и защо не си гледам кефа с някой друг бизнес". При това положение е разбираемо, ако не съм изглеждал убедителен, или ако не съм казал нещо както трябва. Ти щеше ли да се справиш по-добре? Защо не дойде и не се пробва? То отстрани е много лесно човек да гледа и да критикува. Хайде - поемай щафетата - предавам ти я с удоволствие.

    Знаеш ли колко ми е лесно да кажа майната му, и да бия шута на цялото това пчеларстване. Не завися от него, както и от неговите доходи или загуби. Мога да си позволя лукса да захвърля всичко и да се отдам на кеф и спокойствие. Лошото е само в това, че не съм свикнал да се предавам. Цял живот съм се борил за една или друга кауза, и сега само случайността ме захвърли да се боря и за пчеларските интереси. Да се надяваме, че няма да ме пречупят чак толкова лесно.

  3. #43
    Не съм казал нищо за говоренето ви пред много хора и аз не съм справял особено добре като говоря пред медии ама това е друга тема. Говорихте като Бизнесмен а не като пчелар. Защо не дойдох по същата причина поради която не дойдоха и много други колеги. Изгледай видеото един колега го каза правилно със стари т........ т......... т........ и тн. Само като видях по какъв начин се избра групата по добре че не съм дошъл. Приятелю а колкото до щафетата пробвахме се но същите тези стари вълци не ни оставиха ама няма да навлизам хората помнят. Нямам за цел да ви злепоставя или каквото и да било следвайте си пътя който сте си начертали, само споделям личното си виждане за нещата
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  4. #44
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Това, че някакви мошеници са окупирали българското пчеларство означава ли, че всички трябва да стоим, да ги гледаме и да си мълчим? Да ги псуваме под мустак, но когато трябва да се направи нещо да дигаме рамене и да се обръщаме. Всеки опит да се разбие статуквото е достоен за уважение. Как ще се разбере дали нещо може да стане, ако не се опита...

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Сформирането на работната група е голям пробив който трябва да се използва. Не мисля, че избраните по подразбиране първи 7 човека ще оставят нещата в ръцете на редовите пчелари, но аз съм винаги оптимист и имате моята подкрепа.

  6. #46
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Пчеларите, които сме недоволни от сегашното положение, от ръководствата на сегашните организации, имаме уникалния шанс на наша страна да е човек като Матеев.Нека не пропиляваме този шанс!Имате ли по-добра идея!?С оправданието "знаех какво ще стане, затова не отидох", ще се решат ли проблемите?
    Най-добър и правилен начин, е организацията да се създаде от долу-нагоре, но това време вече го нямаме.Единствения начин е в работната група да влязат хора като Матеев, Бонев, които не са обременени, които не биха позволили статуквото отново да се пресъздаде.
    Това, че Матеев подчерта, че има 1000 кошера, че е създавал успешни бизнеси, че е собственик на най големия пчеларски форум, където се чува гласа на редовия пчелар, е за да покаже на "вождовете", че срещу тях стои успешен човек, който има подкрепа и трябва да се съобразяват с мнението му и няма да им позволи да продължават, както до сега.
    Затова предложих, да намерим начин да изразим подкрепата си, за да може Матеев да им докаже, че реални пчелари са му гласували доверие и не са малко.
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
    Атанас Буров

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Ще го подкрепим,но какъв е начина?Какво трябва да се направи?

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Идеята с анкетата не е добра. Затова не съм я пуснал.

    Според мен добър вариант е, когато има нужда от обсъждане на даден въпрос, Матеев да го пуска като тема, където всеки да поделя мнение и да дава подкрепа.

    Доколкото разбрах, подобна среща ще има и в Пловдив по време на тяхното изложение. Дайте да се организираме и да отидем повече хора там. Този път ако имам компания, обещавам да си взема отпуска и да отида. Дори и нищо да не кажа, ще съм в подкрепа на идеите за "прозрачност" и промяна!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #49
    Потребител
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    69
    Колега, и аз съм в Пловдив. До тогава е почти месец, което е добра възможност да се подготвим. Нека отидем с готови предложения, които предварително сме пресяли в зададена тема. С конкретен въпрос за референдум, на който всеки пчелар да даде отговор. И там на място гласувайки да попълним и оформим работната група. И там всеки който иска място в работната група ще го получи(или точно обратното) с подкрепата на присъстващите пчелари. Така, че пуснете тема за предложения и да поумуваме, че ей го къде е.
    Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш.

  10. #50
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да ви кажа нещо и за работните групи - една истинска и добре работеща група не трябва да бъде повече от 5-6 човека. Максимум 7 или 8. Масата трябва да е малка и всички да са на една ръка разстояние от останалите. Всеки трябва да вижда всеки и обсъждането трябва да протече в стил "СБОБОДЕН РАЗГОВОР". Няма дълги изказвания, няма нужда от модериране кой ще вземе думата. Прекъсването на другия е разрешено. Въобще формира се нещо като МОЗЪЧЕН ЩУРМ при който всяка една казана дума от един човек веднага навява асоциации в главите на другите и те на секундата доразвиват и усъвършенствуват идеята. В такава група обсъжданията вървят на висока скорост. Всеки се обажда или изказва поне 100 или 1000 пъти. Така буквално в рамките на 2-3 часа може да се измисли цял един закон. На секундата става ясно кой какви тези поддържа. На секундата се извършва опровергаване на дадена теза или пък се правят опити да бъде убеден изказващия се с разумни доводи. ТОВА СА РАБОТЕЩИТЕ ГРУПИ !!! Участвал съм в стотици такива групи и лесно сме вземали решения за съдбините на стотици или хиляди служители или за милиони левове пари.

    Другият тип групи, в които участвуват по много хора, работят на съвсем различен принцип. При тях трябва да има модератор (ръководител на изказванията), протоколчик и т.н и т.н. При този тип групи всеки иска да се изкаже, но понеже знае, че шанс за това ще има един единствен път, той предварително си е подготвил някаква реч. След това по време на изказванията НИКОЙ НИКОГО НЕ СЛУША, защото всеки си мисли за неговото си изказване и на бележника си допълва или развива различните негови аспекти. Като цяло след 2 или 3 часа ВСИЧКИ СА СЕ ИЗКАЗАЛИ, НО НИКОЙ НИКОГО НЕ Е ЧУЛ. Такава беше групата в Плевен, вероятно такава ще е и групата в Пловдив.

    Такива групи НЕ МОГАТ ДА ВЗЕМАТ РЕШЕНИЯ !!! Това в общия случай са едни говорилни и загуби време за всички участници.

    За да се вземат решения е необходимо първичното да бъде ПРОБЛЕМА, а не изказващия се човек. Трябва да се постави ЕДИН ЕДИНСТВЕН ПРОБЛЕМ, и после в свободна форма всеки да си каже мнението с по две-три думи, и да се изкаже пак, и пак, и да има право на реплика, дуплика и т.н. Тоест трябва да има свободен разговор, а не последователни изказвания на 20 или 30 човека, които много казват, но нищо не се запомня. И когато проблема бъде разнищен от всички страни, лесно се взема решение с единодушие, защото в главите на всички все още стоят разумните доводи. Много рядко се налага истинско гласуване, и то става бързо и лесно. След това се преминава към следващия проблем и т.н. докато се изчерпят всички проблеми. Като цяло обстановката е неформална, но всеки е доволен, че неговото мнение и неговите доводи са чути и са взети под внимание.

    Не знам как ще се справим с този проблем с многото хора в работната група от Плевен, която уж беше 15 човека, а сега в материалите, които получавам по мейла си, научавам че тя вече по неведоми за мене причини е набъбнала до 25 човека. Ако това не е правописна грешка, а е истина, оказва се че ние всъщност планираме серия от говорилни с нулев ефект по отношение на взетите решения. Ако групата беше само 15 човека, то тогава все още имахме шанс да направим МОЗЪЧЕН ЩУРМ, защото се предполага че част от тях ще са пасивни, и останалите 7-8 интензивно ще обсъждаме. Група от 25 човека обаче според мене предварително обрича цялото това занимания на пълен провал. Още на първата среща всички ще се обзверят, някои ще се нацупят, някои ще напуснат демонстративно и т.н. Като се върнат в местните си организации, ще разкажат на колегите си някаква измислена версия какво точно се е случило и защо няма никакъв шанс групата да прогресира. Следващия път няма да дойдат и няма да има кворум или пък ако има - ще стане същата говорилня. Та това са опасенията ми, и те май вече се сбъдват.

 

 
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •