Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 54
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Корчев,ми то на баш шефовете тези мерки са им цел, друго не им и трябва.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Корчев,ми то на баш шефовете тези мерки са им цел, друго не им и трябва.
    Затова казвам да не кандидатстват еднолично а "Целите огранизации да могат, но само по общи мерки - популяризиране, добри практики и т.н." - и в допълнение, за да има кой да им упражнява контрол, нека тези мерки да са под контрола и в отчета на новата НПО.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    ... и в допълнение, за да има кой да им упражнява контрол, нека тези мерки да са под контрола и в отчета на новата НПО.
    Това значи пълна липса на контрол. Та нали досега точно те усвояваха тези средства. Някъде да има публикация какво е постигнато, какви са ползите и т.н. Няма нищо.

  4. #24
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Здравейте!

    Първи отзиви от събранието в Плевен:

    -може би скоро(още тази вечер, предполагам) ще бъде пусната нова тема, но все пак резултатите са че форума ще има двама представители от общо 15 - които ще изработят устава на новата единна пчеларска организация, независимо какво ще бъде нейното име.
    -имаше много страсти и изпълнения....

    ...но за сега толкова от мене, че ме зове петъчният нощен живот на Плевен.

    С някой ще се видим утре(Жорка, звънни сутринта като дойдеш - аз най-веройтно ще съм на 12ет).

    Поздрави от Плевен!

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Ееее супер!
    Тъкмо щех да пиша, че никой не разказва...
    Това е чудесна новина. Ще се чуе гласът народен, а ще имаме инфо от първа ръка.
    За страстите и емоциите, вярвам и съжалявам че не можах да видя на живо, ама ще разказваш утре!
    Да сме живи и здрави, към 10 сме там.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Поне от това, което получих като информация на първо четене, стигам до извода, че е стартирана същата процедура, като преди 5 години. Обединение, по начина по който се прави ще доведе до същия резултат, като преди 5 години. Следват още 5 години разруха със същите лидери борба за усвояването на малкото пари които останаха за пчеларството и в крайна сметка задълбочаване на кризата. После пак ще правим обединение, но както са тръгнали нещата само след още един цикъл няма да има какво да обединяваме. Вместо обединение, днес пак е посято семето на разцеплението. Видно е че тези хора по-скоро трябва да си подадат оставките, отколкото да обединяват пчеларите. Всички замесени до момента трябва да се оттеглят, като в това число считам и себе си, тъй като и аз съм участвал в ръководството на СБП, макар и за една година. Трябват млади амбициозни и находчиви лидери. Има ги между нас. Не виждам защо трябва да се кланяме пред хора, които са доказали, че не могат или не искат да направят нищо за сектора.

  7. #27
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз много съжалявам, че ти не дойде. Трябваше да бъдеш там. В момента има избрана нова работна група, в която участвуват всички стари лидери + няколко нови човека, които аз не ги познавам. Интересното е, че всичките те ги предложи един единствен пчелар. Избора стана много набързо и много претупано, в отсъствието на старите вождове и на пловдивската група, които напуснаха заседанието. В работната група участвувам и аз и Bee Varna, защото се самопредложихме. Ако и Бонев беше там, щяхме да изберем (самопредложим) и него. А сега стана така, че пак един или двама човека ще бъдат хвърлени в устата на лъва. Дано да не греша и дано този път наистина се случи нещо ново.

    Според мене причината да има малко наши представители е една единствена и виновниците сме си самите ние. Трябваше да присъствуват повече наши хора и да ги изберем.

    Може би все още не е късно. В Пловдив ще има аналогична паралелна среща, организирана от недоволните от тази среща. Този път всички трябва да сме там, и ако ще се създава някаква паралелна организация, в нейната работна група трябва да присъствуват повече хора от нашите.

  8. #28
    Още няколко години трябват . Никой не е вечен .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  9. #29
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз много съжалявам, че ти не дойде. Трябваше да бъдеш там. В момента има избрана нова работна група, в която участвуват всички стари лидери + няколко нови човека, които аз не ги познавам. Интересното е, че всичките те ги предложи един единствен пчелар. Избора стана много набързо и много претупано, в отсъствието на старите вождове и на пловдивската група, които напуснаха заседанието. В работната група участвувам и аз и Bee Varna, защото се самопредложихме. Ако и Бонев беше там, щяхме да изберем (самопредложим) и него. А сега стана така, че пак един или двама човека ще бъдат хвърлени в устата на лъва. Дано да не греша и дано този път наистина се случи нещо ново.

    Според мене причината да има малко наши представители е една единствена и виновниците сме си самите ние. Трябваше да присъствуват повече наши хора и да ги изберем.

    Може би все още не е късно. В Пловдив ще има аналогична паралелна среща, организирана от недоволните от тази среща. Този път всички трябва да сме там, и ако ще се създава някаква паралелна организация, в нейната работна група трябва да присъствуват повече хора от нашите.
    Там ще сме(в Пловдив) - то е от ясно по-ясно, но какъв е смисъла да влезне които и да е в работната групата, ако няма да има възможност да присъства редовно на заседанията. Именно това беше причината да не се "самопредложа" - то всички присъстващи в залата ако бяха се самопредложили щяха да бъдат избрани за членове на работната група, май основният критерий беше да са нечетен брой за да няма равенство на гласовете(ако няма отсъстващи или въздържали се)...

  10. #30
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не, основния критерий беше човека да има желание наистина да свърши нещо полезно, доброволно губейки част от времето и парите си. Наистина всеки, който се беше самопредложил, вероятно щеше да бъде избран. Но това щеше да означава, че този човек има някакви идеи за промяна и иска да ги приложи на практика. Не ни трябва работна група, която да не можем да я съберем на едно място, и така да няма кворум. Ако с тази работна група се случи нещо подобно, значи наистина не са избрани подходящите хора. И знаете ли - ако тази група се провали по причина хронична липса на кворум, ще започна да си мисля, че пчеларите в България наистина заслужават положението, в което са изпаднали.

 

 
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •