Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 28 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 277

Тема: Любопитно

  1. #21
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Добре де, г-н Многознайко Щиглиц, ами вие по кой начин бихте подпомогнали развиващите са страни? На това предизвикателство професорът отговори така: с радикална поземлена реформа, която да разбие едрата частнособственическа система; с атака срещу ограбващите лихварски ренти (най-често на стойност 50% от добива на арендатора), които се налагат от поземлените олигархии по цял свят.

    Г-н Щиглиц стигна до идеите/част от идеите/ на Симон де Сисмонди и Силвио Гезел!

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Той стигна,ама след като му показаха червен картон.Изглежда,че съвестта е надделяла над алчността.Лошото е,че съвестни хора им е забранено да оглавяват толкова важни "глобални" организации.Бъдещето на България е точно в развитието на малки частни стопанства,като под малки не разбирам 10дка обработваема площ или 40-50 кошера.Държавата трябва да подкрепи всички дребни земеделски производители,а не да налива с кофата на оядените едри земеделци които постоянно заграбват чужди земи и орат пасищата на животновъдите.

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    ...Бъдещето на България е точно в развитието на малки частни стопанства,като под малки не разбирам 10дка обработваема площ или 40-50 кошера..
    Точно това си мисля и аз.

  4. #24
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Бъдещето на България ще е възможно най-добро, ако не се пречи на умните и интелигентните хора да реализират идеите си, защото именно те са НОСИТЕЛИ НА ПРОГРЕСА. Веднага след освобождението от турското робство в България започва да се развива капитализма и само за 25 години България успява да стане СВЕТОВНА ИКОНОМИЧЕСКА СИЛА. Това е непосредствено преди Първата Световна Война. Сега също се освободихме от поредното робство, но този път за 25 години успяхме да СРИНЕМ ИКОНОМИКАТА ИЗ ОСНОВИ, и освен това да ПРОГОНИМ ЗАД ГРАНИЦА над 2 милиона Българи, голямата част от които беше именно ИНТЕЛЕКТУАЛНИЯ ПОТЕНЦИАЛ НА СТРАНАТА - младежи вишисти, избягали на запад да търсят реализация на знанията си и идеите си.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Бъдещето на България ще е възможно най-добро, ако не се пречи на умните и интелигентните хора да реализират идеите си, защото именно те са НОСИТЕЛИ НА ПРОГРЕСА. Веднага след освобождението от турското робство в България започва да се развива капитализма и само за 25 години България успява да стане СВЕТОВНА ИКОНОМИЧЕСКА СИЛА. Това е непосредствено преди Първата Световна Война. Сега също се освободихме от поредното робство, но този път за 25 години успяхме да СРИНЕМ ИКОНОМИКАТА ИЗ ОСНОВИ, и освен това да ПРОГОНИМ ЗАД ГРАНИЦА над 2 милиона Българи, голямата част от които беше именно ИНТЕЛЕКТУАЛНИЯ ПОТЕНЦИАЛ НА СТРАНАТА - младежи вишисти, избягали на запад да търсят реализация на знанията си и идеите си.
    За да е така, значи сме разрушили къща за да си построим колиба.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Ето един прекрасен пример за Big Pharma : http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1327014
    Новината няма връзка с пчеларството,но тук е важен принципа според мен.

  7. #27
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Ето един прекрасен пример за Big Pharma : http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1327014
    Новината няма връзка с пчеларството,но тук е важен принципа според мен.
    Аз все попадам на другия тип лекари.
    Ако не си виждал шампоан за 25лв 200мл е...
    В единствената аптека където го намерих ("МАРЕШКИ") поискаха да им оставя рецептата, че да платят комисионната на лекаря.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Преди 3 месеца,на каката и излязоха нещо като лишейчета по дупето.Отиваме ние на частен дерматолог(30лв.),който и изписа кремове и подхранващ балсам за атопична кожа(50лв.).Мажем ние с жената,но лишеите не минават,само малко позавяхнаха,но спреш ли да мажеш и тръгват отново.Минахме на по евтиния аналог за атопична кожа(25лв.).Резултата същия,при което казах на жената - нека пробвам с 10% прополисов крем(жълтата кутийка).Изчезнаха за 1 седмица.Кажете ми сега,как да не хванеш и да не ги утрепеш.Хората няма какво да ядат,те ми пробутват кремове за по 50лв,които по техните указания ще трябва да ползвам с месеци,щото тез лишеи, видиш ли, много бавно минавали.Ето затова НЕ ВЯРВАМ на системата.

  9. #29
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Счупих зъб и сложих прополис.
    Точно след 5 мин и спря да ме боли.
    За киселини пия по 3-4 супени лъжици сода и ефекта е след часове.
    Пия прополис собствено производство и след 1 мин всичко минава.
    При мен от постоянното миене на ръцете се получава много суха кожа до рана.
    Сега чувам че прополиса помага за атопична кожа и след малко ще пробвам
    Повечето лекарства са чист маркеринг и нищо повече.

    Няма как системата да работи при сегашните условия.
    Математически не излизат сметките.
    Преподаваше ми един от съветниците на президента и той ми каза, че няма как да излязат.
    След няколко часа смятане, ровене по доклади, отчети... и аз стигнах до този извод и черпих кафе...к'во да правя.
    След 10-20 години правилна политика може и да видим резултат, но България сменя курса и правителството постоянно.
    Пълно безхаберие 2 десетилетия няма как да го компенсираме с 3-дневна политика.
    Матеев каза, че след освобождението България става "СВЕТОВНА ИКОНОМИЧЕСКА СИЛА".
    България я наричат ИКОНОМИЧЕСКО ЧУДО!
    Е...какво толкова са направили тогавашните управляващи.
    Внасят се машини, отварят се заводи, в икономиката се помпат много сериозни пари.
    Линк
    Такива предприятия никнат като гъби и ДЪРЖАВАТА е зад тях.
    Ето това е ДЪРЖАВНА ПОЛИТИКА!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4324858

    Тази датировка е с векове ПРЕДИ Месопотамия.Защо ли обаче такива новини не се тиражират от медиите?!

 

 
Страница 3 от 28 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •