Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 28 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 277

Тема: Любопитно

  1. #191
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    .......За различните промени се процедира по различен начин - уведомление,анекс или друга форма.Не вярвам в някоя банка да го направят "тихомълком" както много хора мислят.
    Ице, формално си прав. При откриване на сметка, клиента на банката подписва договор, в който се споменава, че общите условия са неразделна част от въпросния договор. Дори се иска подпис от клиента, че е получил заверено копие от общите условия и се е запознал с тях. При това ако клиента попита за тези общи условия, ще бъде препратен към сайта на банката да си ги прочете. Така банките си запазват правото да променят договора едностранно, уведомлението за което става на техния сайт.

  2. #192
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Ице, формално си прав. При откриване на сметка, клиента на банката подписва договор, в който се споменава, че общите условия са неразделна част от въпросния договор. Дори се иска подпис от клиента, че е получил заверено копие от общите условия и се е запознал с тях. При това ако клиента попита за тези общи условия, ще бъде препратен към сайта на банката да си ги прочете. Така банките си запазват правото да променят договора едностранно, уведомлението за което става на техния сайт.
    Това май не го разбрах. Как хем получаваш заверено копие на общите условия и се подписваш за него, хем те пращат на сайта да ги четеш?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #193
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Това май не го разбрах. Как хем получаваш заверено копие на общите условия и се подписваш за него, хем те пращат на сайта да ги четеш?
    Не го получаваш завереното копие. Само се подписваш, че уж си го получил и че уж си го прочел.

  4. #194
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Няма такова нещо, единствено пенсионните осигуровки са променени с 1% от 17,8 на 18,8%., но това е залегната промяна от миналата година в КСО - Кодекса за социално осигуряване.
    Аааа извинете, моя грешка, не процента, а минималния праг на осигуровките се вдига и затова здравните за не осигурените от 16,80 стават 18,40.

  5. #195
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Ице, формално си прав. При откриване на сметка, клиента на банката подписва договор, в който се споменава, че общите условия са неразделна част от въпросния договор. Дори се иска подпис от клиента, че е получил заверено копие от общите условия и се е запознал с тях. При това ако клиента попита за тези общи условия, ще бъде препратен към сайта на банката да си ги прочете. Така банките си запазват правото да променят договора едностранно, уведомлението за което става на техния сайт.
    Трябва да прочетеш тези ОУ и да се подпишеш на тях,които наистина са неразделна част от договора.Аз лично не бих се съгласил да се подпиша ако не съм ги прочел
    или да ме пращат на нечии сайт.

  6. #196
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Трябва да прочетеш тези ОУ и да се подпишеш на тях,които наистина са неразделна част от договора.Аз лично не бих се съгласил да се подпиша ако не съм ги прочел
    или да ме пращат на нечии сайт.
    Аз също! За това и се зачудих на писаното от zapstojan. Тия там са наистина супер нагли.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #197
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Трябва да прочетеш тези ОУ и да се подпишеш на тях,които наистина са неразделна част от договора.Аз лично не бих се съгласил да се подпиша ако не съм ги прочел
    или да ме пращат на нечии сайт.
    В единствения лист, който ти предлагат и на който пише "договор" се споменава, че ОУ са неразделна част от този договор, според което трябва да бъдат прикрепени към него /но това според мен /. Ако не подпишеш така представения договор, има два варианта:
    1. Отиваш в съседната банка, където "процедурата" се повтаря.
    2. Банковия служител поема риска да остане без работа и ти извършва услугата без този подпис / искат няколко подписа в-у договора /.
    Собствениците на банки ползват услугите на хора, които разработват подобни трикове, с които банката си запазва пълни права в-у "двустранния" договор, а клиента няма никакви права, освен да се подпише, че е съгласен с това.
    Нека служителите на банки не се обиждат, тези методи на работа не са измислени от тях, просто са им наложени.
    Подобни методи се ползват в почти всички области на "Демократичната" ни държава.

  8. #198
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена

  9. #199
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Да плачеш или да се радваш?



    http://sinor.bg/47933-masov-mor-na-p...ukrainsko-selo

  10. #200
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    https://fakti.bg/life/258854-pchelit...-superbakterii
    След меда, восъка, прополиса, пчелното млечеце и пчелната отрова сега може би ще е възможно да произвеждаме и нов продукт.

 

 
Страница 20 от 28 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •