Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 46
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    29.01.2014
    Мнения
    21

    Рамки на ДБ и Многокорпусни кошери

    Здравейте радвам се че съществува такъв форум който помага на младите пчелари а и не само,пиша тази тема за да попитам има ли разлика между рамките на Дадан Блатовите кошери и Лангстрот-Рут и ако има как се прехвърлят пчелни семейства от единия кошер в другия съответно и как се правят отводки от единия вид кошер в другият както и кой модел кошери от тия двата е по удачен



    Мерси на всички който ще се вклучат в темата
    Този пост е редактиран от valqka; 29.01.2014 в 17:13. Причина: грешка

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Приятелю,не се сърди,но съвета ми е - купи си книги за пчеларството,прочети ги на спокойствие както и съдържанието на форума.След това задавай въпроси.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    29.01.2014
    Мнения
    21
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Приятелю,не се сърди,но съвета ми е - купи си книги за пчеларството,прочети ги на спокойствие както и съдържанието на форума.След това задавай въпроси.
    Не се сърдя,зная че трябва да чета литература и имам такава просто ме интересува в момента дали рамките на Дадан Блат и Лангстрот-Рут са еднакви и кой кошери от тия двата вида са по добри и се надявам повече хора да дадат мнение за да разбера от кой кошери да си взема

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от valqka Виж публикацията
    Не се сърдя,зная че трябва да чета литература и имам такава просто ме интересува в момента дали рамките на Дадан Блат и Лангстрот-Рут са еднакви и кой кошери от тия двата вида са по добри и се надявам повече хора да дадат мнение за да разбера от кой кошери да си взема
    Като знаеш какво трябва, защо питаш? Ако не те мързи да четеш, отговори ще намериш тук:http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=29&page=2

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Приятелю валяк,има едно правило при гъбарите-гъба не се дава(в смисъл набрани, от кофата),гъба си избираш ти.Та така е и при пчеларството.Аз лично започнах с ДБ,сега имам и МК и до няколко години ще се преориентирам само към едната система.Въпросите,така както ги задаваш им трябват дни за обяснения,защото след всяко ново нещо ще питаш - ама защо.Дискусията в този и вид както се досещаш не е любимо занимание на много хора,включително и на пчеларите.Почни с няколко кошера,пробвай ако искаш първо с ДБ и като понатрупаш опит и увереност помисли за светлото ти бъдеще като пчелар.Не оспорвам никоя от системите,просто решението трябва да го вземеш ти(дори и да е грешно) иначе за какво го живееш този живот

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    В този форум а и на много други места и книги има подробно обяснено какво е ЛР и какво е ДБ.
    В форума има тема как се минава от едната система към другата.
    Съвет от мен е да се ориентираш в началото към една система която ти допада повече а после вече можеш да си експериментираш.
    Ако вземеш да гледаш няколко системи и да се учиш, ще се омотаеш.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Може да си експериментираш и с двете системи, трябва ти една приставка около 7 см мисля че беше, но като гледам как я караш мързеливата, по добре иди си купи мед от пазара и хич не си занимавай с разни системи.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Според мен запознай се с някой пчелар от твоя край. Предложи му да му чиракуваш, като през това време ти ще попиваш знания и ще намериш отговор на зададените от теб въпроси. Запомни едно, че всеки пчелар хвали системата на работа която прилага. Всеки е прав за себе си, защото това зависи от много неща.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Каквото и да му отговорите, пак ще зададе поредния тъп въпрос и то за трети път. Не се хабете. Никой не се е родил научен,но ходи на училище, за да научи поне азбуката.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега Филимонов,недей така рязко с брадвата.Всички сме имали тъпи въпроси,аз още ги задавам и сигурно имам още за задаване.Както се опитваме да накараме околните да консумират мед(не само за нашата печалба),така и не трябва да отчайваме желаещите да гледат пчели.По никакъв начин не се опитвам да те поучавам за нещо,просто трябва да сме по снизходителни до три опита,след това няма смисъл.Жив и здрав.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •