Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 46
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Добре, укротяваме топката.
    Валяк, правиш сандъци и вземаш отводки. Докладваш какво си направил и докъде си стигнал и тук ще получиш указания за нататък.
    Росен Младенов, нашите картофи свършиха, ако си ми в района, вземам едно чувалче от твоите. Давам новоизградени ЛР и ДБ магазинни пити.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #32
    Наблюдател
    Регистриран
    29.01.2014
    Мнения
    21
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    Не е тъпо да зададеш въпрос какво е МК и ДБ рамка. То е малоумно. И дали имало разлика между тях. Тръгнал си да се занимаваш с пчели, а една книга не си прочел. Елементарни познания нямаш. На такова питане няма кой да седне да ти отговаря. То е все едно да питаш има ли разлика между телешкото и свинското месо. На всичкото отгоре после и се сърдиш...
    Светозар Каменов искаш да кажеш че съм малоумен ли? за да задам такъв въпрос значи не знам отговора,след време като прочета нужните книги и теми във форума ще го знам това просто реших да попитам преди да съм прочел каквото и да е пък и форума и темата в която съм писал е точно за това да се задават въпроси.

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от valqka Виж публикацията
    Светозар Каменов искаш да кажеш че съм малоумен ли? за да задам такъв въпрос значи не знам отговора,след време като прочета нужните книги и теми във форума ще го знам това просто реших да попитам преди да съм прочел каквото и да е пък и форума и темата в която съм писал е точно за това да се задават въпроси.
    Добре де, извинявам се за израза, но въпроса ти е все едно да питаш за разликата между пчела работничка, търтей и майка. Това можеш да си го прочетеш във всяка една книга и от там ако вече не ти е ясно за други неща питаш. Никой няма против да се задават въпроси, аз също задавам, но няма кой да си губи времето да ти обяснява елементарни неща.

  4. #34
    Наблюдател
    Регистриран
    29.01.2014
    Мнения
    21
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    Добре де, извинявам се за израза, но въпроса ти е все едно да питаш за разликата между пчела работничка, търтей и майка. Това можеш да си го прочетеш във всяка една книга и от там ако вече не ти е ясно за други неща питаш. Никой няма против да се задават въпроси, аз също задавам, но няма кой да си губи времето да ти обяснява елементарни неща.
    Прав си че въпроса е елемнтаерен ще гледам да не задавам повече такива въпроси а иначе сега започвам да чета една книга след това във форума ще почета и тогава ако имам въпроси ще ги задам и се надявам както ти така и другите опитни като теб пчелари да помагат с отговори.

  5. #35
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Цитат Първоначално публикувано от valqka Виж публикацията
    Здравейте радвам се че съществува такъв форум който помага на младите пчелари а и не само,пиша тази тема за да попитам има ли разлика между рамките на Дадан Блатовите кошери и Лангстрот-Рут и ако има как се прехвърлят пчелни семейства от единия кошер в другия съответно и как се правят отводки от единия вид кошер в другият както и кой модел кошери от тия двата е по удачен

    Мерси на всички който ще се вклучат в темата
    Ако още не си разбрал отговора, разликата между ДБ и ЛР рамка е ок. 7 см, т. е. ДБ е по-висока. Ако искаш да прехвърлиш от ДБ в ЛР, просто подрязваш рамките и питите или пък можеш да сложиш ДБ рамки в два ЛР корпуса един върху друг, или в корпус с много дълбоко дъно, или да направиш подставка, за да увеличиш височината на ЛР корпуса... и др. под., а като си изградят нормални ЛР пити, постепенно бракуваш ДБ или пак ги скъсяваш, за да си ги ползваш.
    Ако искаш да прехвърлиш от ЛР в ДБ... можеш например да прехвърлиш ЛР рамките в ДБ плодник, а като си изградят ДБ пити, ЛР ги бракуваш или ги подрязваш, за да ги ползваш за магазинни пити...
    Т. е. начини има бол.

    Не обръщай внимание, задавай си глупавите въпроси. Те всички сега скучаят и много се радват на подобни въпроси. Виж колко страници тема са изписали.
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    29.01.2014
    Мнения
    21
    Цитат Първоначално публикувано от FVCVS CAESAR Виж публикацията
    Ако още не си разбрал отговора, разликата между ДБ и ЛР рамка е ок. 7 см, т. е. ДБ е по-висока. Ако искаш да прехвърлиш от ДБ в ЛР, просто подрязваш рамките и питите или пък можеш да сложиш ДБ рамки в два ЛР корпуса един върху друг, или в корпус с много дълбоко дъно, или да направиш подставка, за да увеличиш височината на ЛР корпуса... и др. под., а като си изградят нормални ЛР пити, постепенно бракуваш ДБ или пак ги скъсяваш, за да си ги ползваш.
    Ако искаш да прехвърлиш от ЛР в ДБ... можеш например да прехвърлиш ЛР рамките в ДБ плодник, а като си изградят ДБ пити, ЛР ги бракуваш или ги подрязваш, за да ги ползваш за магазинни пити...
    Т. е. начини има бол.

    Не обръщай внимание, задавай си глупавите въпроси. Те всички сега скучаят и много се радват на подобни въпроси. Виж колко страници тема са изписали.
    Благодаря ти много за отговора беше много подробен,всичко най-добро ти желая

  7. #37
    Валяк,ти не разбра ли, че с твоите тъпи въпроси и аз с моите смешни обяви не сме за това отбрано общество пчелари.Сложи си ги на дедовия всички,които ти пилат.Ако нямаш място дай някой и на моя.Питай каквото си искаш и си пиши каквото си искаш,правилата на сайта си ги чел там пише какво може и какво не.

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Роска,колегите се извиниха.Така като гледам се очертава да хапваш картофи без мед.Без лоши чувства.Просто констатация.

  9. #39
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не се ядосвайте. В този форум няма лоши хора, но някои от тях понякога прекаляват с майтапа. Когато аз едно време за първи път влязох във форума, буквално ме изядоха с парцалите. После нещата се успокоиха. Живот и здраве, ще понатрупате опит, ще придобиете увереност, и утре току виж вие ще бъдете хората, които ще бъзикат новобранците. Така че смело си задавайте въпросите и съм абсолютно сигурен, че ще се намерят хора, които да ви отговорят, дори и въпросите ви да са елементарни. И не се притеснявайте - никой не се е родил научен. Дори и тези, които се мислят за гурута в пчеларството, дори и те си имат области, в които да са некомпетентни. Няма как - човек не може да научи абсолютно всичко в рамките на един живот.

  10. #40
    Само така ти се струва.Това ,че съм се регистрирал преди 3 дни в сайта не значи ,че не съм виждал кошер.Дразни ме простотията.Един човек зададе въпрос и типично по български сме готови да го изядем.А беше елементарно,с пет приказки му обясни ,че разликата е в размера на питите и готово.Щури дебати та тъпо та малоумно та тея отворковци са най умни.Колкото до меда не се притеснявай ям си го продавам си го без да се права на професор.

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •