Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 46
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    По принцип си прав, но след първия въпрос има доста отговори и като не им обърнеш внимание и зададеш пак същия въпрос. Явно човека го мързи да чете, иска всичко наготово да получи, и то за нещо елементарно. Това си е загуба на време, да отговаряш на такива въпроси. Човека не си е направил труда да научи разликата между ЛР и ДБ рамката, а вече пита към коя система да се ориентира..... И аз съм започнал от нулата, но вече имам почти всички издадени книги свързани с пчеларството.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Е има хора и хора.Това му е хубавото на живота - разнообразието.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    29.01.2014
    Мнения
    21
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    По принцип си прав, но след първия въпрос има доста отговори и като не им обърнеш внимание и зададеш пак същия въпрос. Явно човека го мързи да чете, иска всичко наготово да получи, и то за нещо елементарно. Това си е загуба на време, да отговаряш на такива въпроси. Човека не си е направил труда да научи разликата между ЛР и ДБ рамката, а вече пита към коя система да се ориентира..... И аз съм започнал от нулата, но вече имам почти всички издадени книги свързани с пчеларството.
    evgeni.filimonov който смята въпросите за тъпи не е задължен да се включва по темата още повече с езика който използваш ти,а относно въпросът ми задал съм го защото един познат на баща ми е обещал да му даде 2-3 отводки но кошерите му са ЛР до колкото знам а аз имам тук един ДБ по който започвам да правя мойте кошери затова и зададох този въпрос,по въпроса за четенето не ме мързи даже ми е интересно да чета по темата но както и да е не съм длъжен да давам обяснения все пак ти желая всичко най-добро

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    И аз ти желая успех.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  5. #15
    Цитат Първоначално публикувано от valqka Виж публикацията
    evgeni.filimonov който смята въпросите за тъпи не е задължен да се включва по темата още повече с езика който използваш ти,а относно въпросът ми задал съм го защото един познат на баща ми е обещал да му даде 2-3 отводки но кошерите му са ЛР до колкото знам а аз имам тук един ДБ по който започвам да правя мойте кошери затова и зададох този въпрос,по въпроса за четенето не ме мързи даже ми е интересно да чета по темата но както и да е не съм длъжен да давам обяснения все пак ти желая всичко най-добро
    Валяк ,много правилно,че не си длъжен да се обясняваш ти питаш и в това няма нищо лошо.Много ясно е написано"тук се помага на новите и начинаещи пчелари",а на тъпи въпроси никой не кара остраците да отговарят насила.Тук има май много много такива,на кой въпросите му тъпи на кой му смешни вицовете, абе българи.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от valqka Виж публикацията
    evgeni.filimonov който смята въпросите за тъпи не е задължен да се включва по темата още повече с езика който използваш ти,а относно въпросът ми задал съм го защото един познат на баща ми е обещал да му даде 2-3 отводки но кошерите му са ЛР до колкото знам а аз имам тук един ДБ по който започвам да правя мойте кошери затова и зададох този въпрос,по въпроса за четенето не ме мързи даже ми е интересно да чета по темата но както и да е не съм длъжен да давам обяснения все пак ти желая всичко най-добро
    Айде да свършва тая зима, че да отиваме по пчелините и да не дразним новото поколение... да си задават въпросите, да си разменят конете за кокошки и да пробват да си подхранват пчелите с телешки пържоли...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Първо ще се сбием,после ще се напием.Така правят истинските мъже.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Разберете , млади пчелари, научете се първо да проверите точно какво означава това, за което ще питате, поне за елементарните неща, в случая какво е ДБ рамка и какво е ЛР рамка. Интернета и компютрите са затова. После си задайте въпроса , но да е смислен. ТОГАВА НИКОЙ НЯМА ДА ОСПОРВА ЗНАНИЯТА ВИ. Аз така уча и децата си, първо да прочетат и после да питат, иначе има опасност да се изложат някъде, ако е вкъщи - не е проблем, но ако е навън си е проблем. Помагал съм на много начинаещи пчелари и продължавам да помагам, но на такива, които поне мъничко имат желание да си раздвижат мозъчните клетки. Все пак този форум се чете от всякъде и от всякакви хора. А и самия форум е доста добре подреден и лесно може да се намери нужната информация.
    Ето - в ГУГЪЛ написах - ЛР рамка и веднага изкочи инфо -http://nbps.press.bg/br26/3.htm
    Просто и елементарно.
    Задаването на неуместни въпроси е обида към пчеларството и към създателите на форума, за какво си правят труда да подреждат форума.
    Така мисля аз и нека ме извинят колегите, които съм засегнал.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Айде да свършва тая зима, че да отиваме по пчелините и да не дразним новото поколение... да си задават въпросите, да си разменят конете за кокошки и да пробват да си подхранват пчелите с телешки пържоли...
    Е що бре, сичко е точно! Минали години какво е било, малии... Глей кат наближат рояците кво става
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Евгени винаги се е опитвал да помага на младите пчелари включително и на мен и го подкрепям за казаното.
    И аз съм задавал много глупави въпроси и продължавам да задавам, но съм изчел цели форум, изгледал всички филми на пчеларска тематика които съм намерил и съм изчел няколко книги.
    Практиката си е друго, но нали все трябва да се почне от някъде.

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •