Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 13 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 123
  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Днес посетих изложението и това което видях ме потресе. Влизаш в някаква тъмна зала. Хората не можеш да видиш да не говорим за стоките. Половин час се мъча да видя цената на даден артикул. А какъв задух, миризма на разни гуми, препарати и какво ли не. А за другите зали където имаше и животни - просто не ми се говори. И това ми било международно изложение. Да. Направо сме се изложили.

  2. #82
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от baibradar Виж публикацията
    Гледайте и слушайте тези два клипа:

    Мярка 10 Агроекология и климат (опрашване на земеделските култури)-част 1

    http://www.agro-consultant.net/web-t...i-chast-1.html

    Мярка 10 Агроекология и климат (опрашване на земеделските култури)-част 2

    http://www.agro-consultant.net/web-t...i-chast-2.html

    Как ще има обединение на всички пчелари?
    Лично аз, след тази среща съм скептичен. Вижте, как един МУХАР се изсра на метеното.
    Втората част беше доста интересна. Не бях забелязал в наредбата една мноооооого важна подробност. Заплащането ще е ДО 129 евро на хектар. Тези две буквички обезсмислят почти напълно цялата програма. На всичко от горе няма обсолютно никаква яснота колко ще е бюджета, но със сигурност няма да е голям. Обяснявам простичко кандидатите (зърнарите ) трябва да кандидатстват по мярката без да знаят колко ще е всъщност подпомагането, а в същото време трябва да имат сключен договор с пчеларите. Няма да има спиране на приема при изчерпване на бюджета, а той ще се разпределя по равно за всички заявени площи за подпомагане. Вероятността зърнаря да получи 1,2-5лв на декар е огромна. Тоест той ще е вътре от всякъде. АБСОЛЮТНА МЕГА ПРОСТОТИЯ ОТ СТРАНА НА МИНИСТЕРСТВОТО.
    АЗ СЪМ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ДОВОЛЕН ОТ СЪЗДАЛАТА СЕ СИТУАЦИЯ, ЗАЩОТО ТАКА МЯРКАТА ЩЕ ПРОПАДНЕ И ВСИЧКИТЕ МИ ПРИТЕСНЕНИЯ И ОПАСЕНИЯ ПОКРАЙ НЕЯ СЪЩО.

    Калоян Кисов е прав че 1 км. разстояние е много за ефективно опрашване, само че той въобще не е вникнал във тезата на мярката,а тя не е търсеща ефективно опрашване, а търси разнообразна паша на пчелите и тогава септемри и на 3 км да имам цъфнал 1000 дка памук ще ми е в огромна полза.

  3. #83
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Днес посетих изложението и това което видях ме потресе. Влизаш в някаква тъмна зала. Хората не можеш да видиш да не говорим за стоките. Половин час се мъча да видя цената на даден артикул. А какъв задух, миризма на разни гуми, препарати и какво ли не. А за другите зали където имаше и животни - просто не ми се говори. И това ми било международно изложение. Да. Направо сме се изложили.
    То, това с "недовиждането", ще да е от ЕГН-то...

    Иначе, важното е че я няма блъсканицата от преди две седмици, ама и как да я има като предполагам, че продавачите на пчелен мед на дребно са повече от продавачите на пчеларско оборудване и кошери...

    И, какъв е извода - че плевенчани трябва да си построят поне една палата като тия от пловдивският панаир, въпреки че "голямата тарапана" беше само петък и събота и то за поняколко часа, иначе в късните слетобедни часове си беше спокойно и можеше да се разглежда всичко без да се налага човек да се чувства като в "градският транспорт в час пик"...

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Два пъти в годината в Стара Загора се провежда БАТА АГРО. Там се разпъват няколко сглобяеми халета от по няколко декара с отопление вентилация и т.н. Така че не е невъзможно Плевенското изложение да се сдобият и с палата (хале). На мен ми е по сърце изложението в Пловдив, но сравнявайки двете тази година Плевен е .....

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Плевенското изложение е предимно базар и възможността за по-задълбочени разговори с пчеларите е почти невъзможна. По тази причина ние се отказахме от участие в него.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #86
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Пчеларите ходят по изложения преди всичко за да си напазаруват някакъв инвентар, а покрай него и да се видят с други колеги-пчелари. Именно поради тази причина Плевенското изложение е по-популярно - заради битака, който се организира около него. В Пловдив самата организация на Пловдивския панаир изключва възможноста за направата на битак до пчеларската палата. Също така самото посещение на панаира е по-скъпо - плаща се паркинг, плаща се и входна такса в панаира, а единствената полза от посещението се свежда едва ли не само до събиране на визитки.

    Та това е психологическия аспект на пчеларските изложения. Пчеларите се нуждаят от БИТАЦИ, а не от красиви щандове, на които само да се гледат нововъведения, които по принцип в пчеларския бранш са много малко. Колкото по-голям битак може да се направи на дадено място, толкова по-много "изложители" и посетители ще има.

    Забележете - казах думичката "изложители", която е характерна за панаирите, но в пчеларския бранш всъщност това са ТЪРГОВЦИ НА ПЧЕЛАРСКО ОБОРУДВАНЕ. Те не са отишли да ПОКАЗВАТ нещо, те са отишли ДА ПРОДАВАТ СТОКИ и всеки един от тях много добре си прави сметката на приходите и разходите. И ако не му излиза тази сметка, той просто пропуска даденото изложение.

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Да, така е, но мястото не е особено подходящо, както и времето. В това отношение Етъра, Беклемето и Добрич са далеч по-подходящи като място и време. Добре би било, ако има някакво профилиране - Плевен и Пловдив да са повече изложения на по-едрата пчеларска техника, съпътствани от научна и образователна програма, а останалите - дребна техника и дърводелски изделия в стил базари.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #88
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Пчеларите ходят по изложения преди всичко за да си напазаруват някакъв инвентар, а покрай него и да се видят с други колеги-пчелари. Именно поради тази причина Плевенското изложение е по-популярно - заради битака, който се организира около него. В Пловдив самата организация на Пловдивския панаир изключва възможноста за направата на битак до пчеларската палата. Също така самото посещение на панаира е по-скъпо - плаща се паркинг, плаща се и входна такса в панаира, а единствената полза от посещението се свежда едва ли не само до събиране на визитки.

    Та това е психологическия аспект на пчеларските изложения. Пчеларите се нуждаят от БИТАЦИ, а не от красиви щандове, на които само да се гледат нововъведения, които по принцип в пчеларския бранш са много малко. Колкото по-голям битак може да се направи на дадено място, толкова по-много "изложители" и посетители ще има.

    Забележете - казах думичката "изложители", която е характерна за панаирите, но в пчеларския бранш всъщност това са ТЪРГОВЦИ НА ПЧЕЛАРСКО ОБОРУДВАНЕ. Те не са отишли да ПОКАЗВАТ нещо, те са отишли ДА ПРОДАВАТ СТОКИ и всеки един от тях много добре си прави сметката на приходите и разходите. И ако не му излиза тази сметка, той просто пропуска даденото изложение.
    БИТАК!
    Именно за това едно летище би било много подходящо, но незнайно защо "идеята" ми "потъна" в небитието...


  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Казаха ми,че една гръцка фирма не можала да мине границата, а за над 10 фирми нямало място. Местата в залата били продадени още есента.

  10. #90
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Здравейте колеги,
    не знам защо но никой не спомена за "уникалната" лекция на "доцента" проф. Пламен Петров. Беше озаглавена "проблеми в бъгарското пчеларство". Първи и основен проблем на доцента са Българските пчелари(НЕкомпетентни, Незнаещи .................... ).Накратко другите проблеми
    -многото пчеларски вождове (голямя част били без пчеларско образувание)
    -непознати неприятели(МКБ, Азиатски стършел.......)
    -Интернет пространството
    -Форумите за пчели......(спомена че, забранява на студентите си да ги четат)
    - Пчеларските весници и списания
    - Вноса на майки и отводки
    - Самозвани и всезнаещи лектори
    - Държавата (че е дала лиценз на втората развъдна асоцияция (и ще му изяде хляба))
    - Всички програми (били се навъдили програмисти....)

    иииии на предпоследно място Познайте какво......."varoa destructor" да се смееш ли да плачеш ли?
    Надявам се някой да го е записал да погледат всички и да се ...............

 

 
Страница 9 от 13 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •