Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция

    ПЧЕЛНИ МАЙКИ "BB" 2014

    ПРИЕМАМ ЗАЯВКИ ЗА СЕЗОН 2014.



    Майките ще се предлагат от края на Май до Септември.
    Всички майки са на възраст поне 4 седмици към времето на отнемане от нуклеуса за да узреят и да бъдат тествани.

    Нашите пчели са създадени за да направят работата Ви по-приятна и доходоносна. Те са продукт от дългогодишна селекция, съчетаваща в себе си най-добрия генетичен маериал от цяла Европа. Повече мед, без ужилвания.


    Плащането преди доставката.
    За информация и контакти :

    Email: best-bees@hotmail.com

    GSM: +359 883397972
    +30 6987153989



    Препоръчително е заявката да бъде направена навреме. Количествата не са неограничени.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    21.11.2013
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    Килифарево
    Интересува ме как ще стане доставката(тъй като съм в северна България) и има ли определен минимум?
    Е разбира се и цената е интересна, но горните два въпроса са по-важни.

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз ще взема първите 100, които произведеш. Надявам се, че ще ми направиш този жест. После още 100 някъде по средата на сезона и най-накрая ще взема и последните 100 в края на сезона, за да си ги заредя в нуклеуси като резервни майки. Това е минимума, който го заявявам най-отговорно. Може да ти поискам и още, но без ангажимент от моя или от твоя страна и само ако в момента имаш излишни.

    Плановете ми са през годината да си направя за мене си поне 1000 отводки и може би поне още 500 или 1000 за приятели. Майки ще ми трябват много, но част от тях ще си ги произведа сам, а друга част ще закупя и от други майкопроиводители. Извън вече заявените 300 бр., от Scutellator бих взел поне още толкова, но не ми се иска още от сега да поемам твърд ангажимент, защото много неща могат да се объркат дотогава. Нека първо да видим колко пилци (пардон - семейства) ще преброим напролет след тази кофти зима, която първо излъга пчелите да снасят ранно пило, а после ги замрази до -15 градуса.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    21.11.2013
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    Килифарево
    Е поне за доставката вече не се притеснявам. От Габрово мога и с "двойката" дето се казва да дойда да ги взема

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Нека първо да видим колко пилци (пардон - семейства) ще преброим напролет след тази кофти зима, която първо излъга пчелите да снасят ранно пило, а после ги замрази до -15 градуса.

    По принцип пчелите почти винаги си започват пилото по това време.Може да има някой кв.см. в повече,но докато не зацъфтят масово растенията пилото ще е не повече от 1дцм.Проблем може да има само в семействата с малко медови запаси или липсващи в близост до пилото.Иначе по темата-аз съм пръв на опашката.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Като чета постовете на Ангел Йосифов си мисля....че аз съм ги писал.
    Working....

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Каква е склонноста им към сабиране на прополис?Къде депонират меда-близо или далеч от пилото?

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •