Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 48
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2011
    Мнения
    62
    Искам само да направя една вметка.
    Добре е да се уточни с какви пчели се извършват ужилванията.
    Отровата на летните и на зимните пчели има различен химичен състав. В резултат на това, съответно могат да се очакват и различни физиологични реакции на организма.
    Включително усещането за болка, алергичните реакции и т.н. А също и различен лечебен ефект, очакван като следствие от прилагането на въпросните лечебни пчелни ужилвания.
    Колкото до апитерапевтите, изобщо не знам дали и в каква степен се съобразяват с този факт.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Sandokan Виж публикацията
    Искам само да направя една вметка.
    Добре е да се уточни с какви пчели се извършват ужилванията.
    Отровата на летните и на зимните пчели има различен химичен състав. В резултат на това, съответно могат да се очакват и различни физиологични реакции на организма.
    Включително усещането за болка, алергичните реакции и т.н. А също и различен лечебен ефект, очакван като следствие от прилагането на въпросните лечебни пчелни ужилвания.
    Колкото до апитерапевтите, изобщо не знам дали и в каква степен се съобразяват с този факт.
    Др. -а Евгени има думата.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Трябва да се повторя - Лечението е комплексно .
    Пчелната отрова се комбинира с другите пчелни продукти.

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Вече мога да споделя моето мнение за положителното влияние на пчелната отрова срещу шиповете. От август се жиля по врата (по рано съм описал как ) . Два – три месеца след като започнах да се жиля изтръпването по крака и едната ръка приключиха (при определено положение на тялото ми изтръпваха десния крак и дясната ръка , събуждал съм се посред нощ и съм се чудел на коя страна да се обърна ). Схващаше ми се врата, болеше ме главата от зад. Сега нямам проблеми, като усетя че положението се влошава , една -две инжекции и....Никой доктор не ми е давал надежда. Така че шиповете може и да не се лекуват, но болките могат почти да изчезнат.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    http://www.standartnews.com/balgariy...k_-330772.html
    Интересна статия, която си струва да бъде прочетена!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2023
    Мнения
    7
    Здравейте, от 10 години страдам от лаймска болест и нищо досега не помогна.Много и мъчителна симптоматика имам. Не работя от тогава. Искам да опитам с пчелни ужилвания, има излекувани така, но др Енчев, който се занимава с това каза че няма физическо време, само може да ми покаже няколко пъти как става и някой да намеря да ми ги слага на гърба, само да намеря някой добър човек пчелар да помогне с пчелите. 2 пъти седмично по няколко пчели в бурканче. От Пловдив съм. Моля, мили хора, помогнете, Не издържам вече

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    И аз съм с лаймска болест, но ужилванията от пчели само не помагат. Трябва да спазваш строга диета, никакви животински продукти.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2023
    Мнения
    7
    Няма ли лечение тази ужасна болест? 10 години пробвах какво ли не алтернативно билки, райф, хомеопатия, етерични масла. Червата ми са много зле вече от антибиотиците навремето. Иначе ходят в Румъния масово и ги хакат месеци наред с по няколко антибиотика, което ще ме убие първо мен. Затова искам да опитам с пчелите, че ставам все по зле вкл. и трудноподвижен. Други идеи не останаха. Някои с глад са се оправили, други не. Бях правил 20 дни омекотен глад, нещо като по Лидия Ковачева. Само дълго водно гладуване все не успявам да намеря сили да опитам, изтощен съм и червата ме болят.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Няма лечение, бактерията не се влияе от антибиотици, до смърт ще е у теб. Трябва да се държи в ремисия чрез диета, аз следвам протокола за диета на клиниката от Аусбург, това е най-доброто за сега.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Гладолечението не помага при бактериални инфекции.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •