Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 48

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    02.03.2011
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    Варна

    лечение чрез ужилвания

    Моля тези от вас които са запознати с методите за лечение на различни видове болести чрез ужилвания, да споделят. Ако пък познавате лекари - апитерапевти, които да практикуват това лечение моля споделете имената им и контактите им.
    Имам няколко книги, в които е споменато приложение на това лечение, но не е много детайлно. Най-общо става дума за курс лечение например на ставни заболявания - артрити, шипове, и др. като се започва от едно ужилване на ден върху засегнатата става, и всеки следващ ден броя ужилвания се увеличава с 1 докато се стигне до около 15 ужилвания на ден, и после броят им се намалява с всеки следващ ден с по едно. Споменеват се и други заболявания - разширени вени, щитовидната жлеза, дори и грип и простуди?!?!
    Благодаря!

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от t.slavov Виж публикацията
    Моля тези от вас които са запознати с методите за лечение на различни видове болести чрез ужилвания, да споделят. Ако пък познавате лекари - апитерапевти, които да практикуват това лечение моля споделете имената им и контактите им.
    Имам няколко книги, в които е споменато приложение на това лечение, но не е много детайлно. Най-общо става дума за курс лечение например на ставни заболявания - артрити, шипове, и др. като се започва от едно ужилване на ден върху засегнатата става, и всеки следващ ден броя ужилвания се увеличава с 1 докато се стигне до около 15 ужилвания на ден, и после броят им се намалява с всеки следващ ден с по едно. Споменеват се и други заболявания - разширени вени, щитовидната жлеза, дори и грип и простуди?!?!
    Благодаря!
    Виж обърни се към Evgeni Petkov от Павликени, не отдавна бе споделил опит в тази област, мисля че е лекар.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    От 3-4 години имам от време на време проблеми с кръста. Пробвах разни медикаменти, предписани от лекар, но някои не помагаха, други помагаха, но имат странични действия. А и до лекарства прибягвам само в краен случай. Така от дума на дума с един стар пчелар на село стигнахме до тази тема и той спомена, че като по-млад също е страдал от болки в кръста и се е оправил с печелоужилване. Бях леко скептичен, но като го гледам 80-85 годишен, върши си цялата работа в пчелина и реших и аз да опитам. Какво толкова, няколко ужилвания в повече, но на опреелено място. Така след 3-4 ужилвания в областа на кръста на мястото, където усещах най-силна болка и тя взе да намалява. И така та до днес. Усетя ли болките, по 1 или 2 ужилвания 4 или 5 дни поред и болката постепенно отшумява. Мои приятели с подобни проблеми като видяха резултата и те започнаха да я прилагат върху себе си. Нямам медицинско образование и не знам теоретично как действа пчелната отрова. Говоря от личен опит - на мен ми помага.

  4. #4
    Чрез ужилвания излекувах псориазис, от псориазиса няма помен вече 8 месеца.

  5. #5
    Цитат Първоначално публикувано от Владо-Gillan Виж публикацията
    Чрез ужилвания излекувах псориазис, от псориазиса няма помен вече 8 месеца.
    Дай нещо по подробно ,имам приятел с псориазис няма отърване .

  6. #6
    Разчоплих една рана и започнах да жиля само нея, по 5=6 ужилвания на ден в продължение на месец.Жилих както казах едно място, то беше до пъпа.Отначалото е неприятно и дори се забелязва първите дни леко влошаване, но това е за около 2 3 дена.След това се вижда как със всеки час раните заздравяват и се затварят.След месец нямах и помен по цялото тяло от тая гадост.Раната беше колкото 1 лев жилезен и не се беше затваряла над 4 години, важно е да се разчопли отначало когато се започв жиленето и след това всеки ден само се жили без да се чопли.Сега нямам помен от псориазиса както казах, жилих само една рана а се излекува от цялото ми тяло.Жилената рана сега е с гладка и хубава кожа, само дето е с няколко нюанса по тъмна кожата от останалата кожа ам това са бели кахъри.Важно е да спомена, че за целта ползвах лево семейство, сиреч най лютия ми кошер.Колкото по лют толкова по добре.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Относно шиповете доктора ми каза,че съм орисан да си ги нося цял живот?Имало само облекчение с някои методи.Както и да е.Симптомите ми бяха изтръпване и постоянна болка в цялата лява ръка.Денонощно,като два от пръстите си не чувствах въобще.Не помня каква беше диагнозата,но се мъчих с нея две години.Когато увеличих бройката на семействата си с тях се увеличиха и ужилванията.Така се излекувах ,но болката постепенно се връща зимата.Напролет нещата си идват на мястото.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Владо и аз имам псориазис, вярно лятото като ме хапят пчелите намалява много,но чак да се излекува-само мога да мечтая. Кажи моля те подробно какво си правил.Ако се преборя с това гадно заболяване ще почерпя здраво.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    До тази година не вярвах , че ужилването може да има голям ефект. Ще споделя накратко, че колената вече не ме болят, лакътя (имам тендовагинит)също,а шиповете във врата почти ги бях забравил (до днес ).Преди 1 час си хванах 3 пчелички (1 за врата и 2 за коляното ) и мисля, че от утре пак ще забравя поне за месец.

  10. #10
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Понеделник мисля, че беше на доплерова сонография, защото шиповете най-вероятно притискат кръвоносен съд, а не само нерв.
    Ако пчелната отрова може да се използва на врат и има кой да го прилага, ще жертваме малко пчели.
    На мен отровата ми помага определено, защото не вярвах в нея, докато не спряха да ме болят старите контузии. Като не ме жилят 1 месец и започва да се усеща лека болка. Над 20 счупвания, скъсано сухожилие над коляното, израснала кост от претоварване...
    Страх ме е на друг човек и то на врат да го жилят. Иначе не е алергичен, пробваха го
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •