Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 48
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    02.03.2011
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    Варна

    лечение чрез ужилвания

    Моля тези от вас които са запознати с методите за лечение на различни видове болести чрез ужилвания, да споделят. Ако пък познавате лекари - апитерапевти, които да практикуват това лечение моля споделете имената им и контактите им.
    Имам няколко книги, в които е споменато приложение на това лечение, но не е много детайлно. Най-общо става дума за курс лечение например на ставни заболявания - артрити, шипове, и др. като се започва от едно ужилване на ден върху засегнатата става, и всеки следващ ден броя ужилвания се увеличава с 1 докато се стигне до около 15 ужилвания на ден, и после броят им се намалява с всеки следващ ден с по едно. Споменеват се и други заболявания - разширени вени, щитовидната жлеза, дори и грип и простуди?!?!
    Благодаря!

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от t.slavov Виж публикацията
    Моля тези от вас които са запознати с методите за лечение на различни видове болести чрез ужилвания, да споделят. Ако пък познавате лекари - апитерапевти, които да практикуват това лечение моля споделете имената им и контактите им.
    Имам няколко книги, в които е споменато приложение на това лечение, но не е много детайлно. Най-общо става дума за курс лечение например на ставни заболявания - артрити, шипове, и др. като се започва от едно ужилване на ден върху засегнатата става, и всеки следващ ден броя ужилвания се увеличава с 1 докато се стигне до около 15 ужилвания на ден, и после броят им се намалява с всеки следващ ден с по едно. Споменеват се и други заболявания - разширени вени, щитовидната жлеза, дори и грип и простуди?!?!
    Благодаря!
    Виж обърни се към Evgeni Petkov от Павликени, не отдавна бе споделил опит в тази област, мисля че е лекар.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    От 3-4 години имам от време на време проблеми с кръста. Пробвах разни медикаменти, предписани от лекар, но някои не помагаха, други помагаха, но имат странични действия. А и до лекарства прибягвам само в краен случай. Така от дума на дума с един стар пчелар на село стигнахме до тази тема и той спомена, че като по-млад също е страдал от болки в кръста и се е оправил с печелоужилване. Бях леко скептичен, но като го гледам 80-85 годишен, върши си цялата работа в пчелина и реших и аз да опитам. Какво толкова, няколко ужилвания в повече, но на опреелено място. Така след 3-4 ужилвания в областа на кръста на мястото, където усещах най-силна болка и тя взе да намалява. И така та до днес. Усетя ли болките, по 1 или 2 ужилвания 4 или 5 дни поред и болката постепенно отшумява. Мои приятели с подобни проблеми като видяха резултата и те започнаха да я прилагат върху себе си. Нямам медицинско образование и не знам теоретично как действа пчелната отрова. Говоря от личен опит - на мен ми помага.

  4. #4
    Чрез ужилвания излекувах псориазис, от псориазиса няма помен вече 8 месеца.

  5. #5
    Цитат Първоначално публикувано от Владо-Gillan Виж публикацията
    Чрез ужилвания излекувах псориазис, от псориазиса няма помен вече 8 месеца.
    Дай нещо по подробно ,имам приятел с псориазис няма отърване .

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Владо и аз имам псориазис, вярно лятото като ме хапят пчелите намалява много,но чак да се излекува-само мога да мечтая. Кажи моля те подробно какво си правил.Ако се преборя с това гадно заболяване ще почерпя здраво.

  7. #7
    Разчоплих една рана и започнах да жиля само нея, по 5=6 ужилвания на ден в продължение на месец.Жилих както казах едно място, то беше до пъпа.Отначалото е неприятно и дори се забелязва първите дни леко влошаване, но това е за около 2 3 дена.След това се вижда как със всеки час раните заздравяват и се затварят.След месец нямах и помен по цялото тяло от тая гадост.Раната беше колкото 1 лев жилезен и не се беше затваряла над 4 години, важно е да се разчопли отначало когато се започв жиленето и след това всеки ден само се жили без да се чопли.Сега нямам помен от псориазиса както казах, жилих само една рана а се излекува от цялото ми тяло.Жилената рана сега е с гладка и хубава кожа, само дето е с няколко нюанса по тъмна кожата от останалата кожа ам това са бели кахъри.Важно е да спомена, че за целта ползвах лево семейство, сиреч най лютия ми кошер.Колкото по лют толкова по добре.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Просто онемях. Не мога да повярвам че така лесно мога да се справя. Дано и при мен се получи.Чакам с нетърпение да се оправи времето и почвам. Благодаря ти. Само ние псориатиците си знаем за какво става въпрос. Още веднъж ти благодаря.

  9. #9
    Цитат Първоначално публикувано от Владо-Gillan Виж публикацията
    Разчоплих една рана и започнах да жиля само нея, по 5=6 ужилвания на ден в продължение на месец.Жилих както казах едно място, то беше до пъпа.Отначалото е неприятно и дори се забелязва първите дни леко влошаване, но това е за около 2 3 дена.След това се вижда как със всеки час раните заздравяват и се затварят.След месец нямах и помен по цялото тяло от тая гадост.Раната беше колкото 1 лев жилезен и не се беше затваряла над 4 години, важно е да се разчопли отначало когато се започв жиленето и след това всеки ден само се жили без да се чопли.Сега нямам помен от псориазиса както казах, жилих само една рана а се излекува от цялото ми тяло.Жилената рана сега е с гладка и хубава кожа, само дето е с няколко нюанса по тъмна кожата от останалата кожа ам това са бели кахъри.Важно е да спомена, че за целта ползвах лево семейство, сиреч най лютия ми кошер.Колкото по лют толкова по добре.
    И аз не вярвах отначло, мислех че е временно явление което след седмици ще се възвърне по старо му, но досега всичко е наред.От скоро започна да ме насърбява зад ушите но само насърбява отвреме навреме, няма рана или друго.Ако се появи пак ще го жилна и така.Определено последните 8 месеца се чувствам така, както не съм се чувствал последните 10 години.Скоро ще идвам на Пловдив, гледам че си от Асеовград, може да се видим да пиинем по кафе и ще ти обясня по подробно за какво става дума.Ще ти покажа и коя рана съм жилил и как изглежда сега.

  10. #10
    Забравих да спомена, че при мен не бе просто псориазис а псориаичен поли артрит, псориазиса в последните години беше много тежък и много разпространен по тялото ми.Затова по горе написах, че последните 8 месеца се чувствам така, както не съм се чувствал последните 10 години.
    п.п.Избрах най голямата рана която не се беше затваряла 4 години.Викам си един ден пролетта, тая рана ме мъчи толкоз време, а е и на гадно място под пъпа в дясно, където минава колан или ластик на панталони и т.н. Та тя ме мъчи, ще я мъчя и аз, и така започнах да я жиля без идеята първоначално че ще има такъв продължителен успех.Както казах първите дни няма видима подобрение, но след няколко дни просто гледаш как със всеки час раната а и другите които не ги жилиш как се затварят.Да знаеш само, че аз държа много на ужилвания, жилили са ме по 40 пчели наден, но да те ужили пчела по разчоплена раничка ..... не мога да ти опиша болката и чувството, но определено болката е малка сравнение с резултата.Успех пожелавам и дано ефекта и при теб е същия, както каза само ние си знаем какъв Кур е тоя псорязис.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •