Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 48
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2023
    Мнения
    7
    Би ли ми го пратил, моля. Да разбирам ли, че само с диета си безсимптомен? Какво си пробвал като лечение? Пчели пробвал ли си? Благодаря

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    216
    Цитат Първоначално публикувано от s.petrov Виж публикацията
    Здравейте, от 10 години страдам от лаймска болест и нищо досега не помогна.Много и мъчителна симптоматика имам. Не работя от тогава. Искам да опитам с пчелни ужилвания, има излекувани така, но др Енчев, който се занимава с това каза че няма физическо време, само може да ми покаже няколко пъти как става и някой да намеря да ми ги слага на гърба, само да намеря някой добър човек пчелар да помогне с пчелите. 2 пъти седмично по няколко пчели в бурканче. От Пловдив съм. Моля, мили хора, помогнете, Не издържам вече
    Чел ли си книгата на Джим Хъмбъл за маларията?
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2023
    Мнения
    7
    не.пил съм ммс...без подобрение

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    216
    Цитат Първоначално публикувано от s.petrov Виж публикацията
    не.пил съм ммс...без подобрение
    Сладък пелин (артемизинин) с желязо пробвал ли си?
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  5. #35
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2023
    Мнения
    7
    желязото ми дразни червата..пелин съм пил...най лесно е да ме обявят за луд...а бях здрав прав човек...усещам чуждо присъствие..трови ме...патогените ходят по хората, не по гората

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от s.petrov Виж публикацията
    Няма ли лечение тази ужасна болест? 10 години пробвах какво ли не алтернативно билки, райф, хомеопатия, етерични масла. Червата ми са много зле вече от антибиотиците навремето. Иначе ходят в Румъния масово и ги хакат месеци наред с по няколко антибиотика, което ще ме убие първо мен. Затова искам да опитам с пчелите, че ставам все по зле вкл. и трудноподвижен. Други идеи не останаха. Някои с глад са се оправили, други не. Бях правил 20 дни омекотен глад, нещо като по Лидия Ковачева. Само дълго водно гладуване все не успявам да намеря сили да опитам, изтощен съм и червата ме болят.
    Каква е причината да се стигне до там ? Доколкото знам, има няколко фази на тази болест и като се хване навреме би следвало да няма проблем. При вас какво се е случило, звучи доста неприятно за съжаление.

  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2023
    Мнения
    7
    ами не се хвана навреме...половин година ме мотаха, накрая аз се насочих натам и го доказах в немска лаборатория..никой не ми вярваше, докато не дойдоха резултатите от Германия...после ме наляха с пеницилин една седмица, така, че хубаво да хронифицира гада и ме изпратиха да си ходя

  8. #38
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    216
    Цитат Първоначално публикувано от s.petrov Виж публикацията
    желязото ми дразни червата..пелин съм пил...най лесно е да ме обявят за луд...а бях здрав прав човек...усещам чуждо присъствие..трови ме...патогените ходят по хората, не по гората
    КАК СЕ ПРИЕМА АРТЕМИЗИНИН?
    Добавката се приема с храна. Препоръчва се съвместният прием куркума, тамян вит. Ц, с Коензим Q10 (Coenzyme Q10), 100 мг/веднъж дневно с храната. Рибеното масло, маслото от черен дроб на треска, изварата и др. подобряват усвояването на тази добавка. Важно е да спазвате здравословна диета и да правите физически упражнения, тъй като ниските нива на калций са характерни за болните. Артемизининът е желателно да се приема с витамин С след закуска или обяд за подобрено усвояването на желязо (може да оставате 2-3 часов интервал между приема на витамин С и артемизинин). Артемизининът е насочен към абнормалните количества желязо при малария, паразитози и ракови клетки. Препоръчва се и пиенето на зелен чай. При прием на артемизинин за Лаймска болест, се препоръчва едновременно да вземате хитозан (Chitosan), освен ако не сте алергични към ракообразни. Това помага да избегнете реакцията на Херксхаймер. И предотвратява диарията. Добавките с мастни киселини и мастно разтворими витамини, като A, D, E и K да се приемат един час след/преди хитозан. Препоръчителната доза за хитозан е 2 капсули половин час преди хранене всеки ден за начало. Спазвайте тази доза няколко дни, за да се уверите в поносимостта си. Може да увеличите дозата, ако се налага. Пийте поне 2 литра вода ежедневно. Обикновено страничните ефекти на артемизинин са малко, освен при посочените противопоказания.
    https://www.apteka1.eu/bg/news_more/...iya-i-ne-samo/

    Вземи си артемизинин от реномиран производител и пробвай отново с горната информация. Това е от мен. Успех.

    Тази марка е добра:
    https://www.arteka.bg/за-детоксикаци...с-biovea.html
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Преди около 20 години, баща ми, лека му пръст, страдаше от лумбаго или ишиас. Не помня точно как се казваше в диагнозата. Имаше болка в горната част на бедрото и нощем не можеше да спи. Предполагаше се, че се дължи на притиснат или възпален нерв. В поликлиниката му поставяха инжекции, които в известна степен облекчаваха положението, но не решаваха проблема изцяло. През лятото баща ми отиде с племенниците на село. Тогава аз още не бях станал пчелар. Един следобед, в стаята влязъл един голям жълт стършел и почнал да се блъска в стъклото на прозореца. Баща ми не искал да го убива и го хванал с една носна кърпа, за да го пусне навън. Стършелът го ужилил по пръста на ръката. Получил известно подуване в областта на гърлото и трудно преглъщал. На следващия ден с изненада установил, че болката в крака е изчезнала напълно. От тогава, до края на живота си - повече от 10 години, това заболяване повече не се повтори.

  10. #40
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Лаймска Болест – при ухапване от кърлеж | limpida

    В края на тази статия е описан протокола от Аусбург.
    Жилят ме пчели през целия сезон / грижа се за 200 пчелни семейства /, ако това помагаше да съм се изчистил 1000 %, моето мнение е че ужилването от пчела помага на имунната система, но не лекува лаймска болест. Това се потвърждава и от лабораторни изследвания, пчелната отрова не убива бактерията. Препоръчвам ти детоксикация при специалист, например д-р Людмила Емилова.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •