Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 48
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Когато идваш в Пловдив се обади непременно да се видим.

    Пожелавам ти никога повече псориазис.

  2. #12
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Някой има ли проблеми с шипове и използвал ли е пчелна отрова(жилене) на врат?
    И другият въпрос - Някой лекар във Варна, който да знае какво прави и да прилага апитерапия?
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Някой има ли проблеми с шипове и използвал ли е пчелна отрова(жилене) на врат?
    И другият въпрос - Някой лекар във Варна, който да знае какво прави и да прилага апитерапия?
    Един мой роднина стар пчелар, лека му пръст си излекува коляното по този начин. Тогава беше на 60г и лекарите го бяха отчаяли, че ще си куца цял живот......е не познаха.
    Аз имах проблеми с вратни прешлени и болката стигаше до рамото, но не съм убеден, че се дължеше на шипове,защото ги видяха на снимка, на която въпросният прешлен почти не се виждаше. Този проблем се появи след вдигане на пълен корпус с мед по неправилен начин и ми мина за около година и вече 4-5 години не съм го усещал.

    За гръбначен стълб има едни хубави упражнения в йогата, наричат се крокодилски и ако нещо ми е помогнало са те.

    Иначе имаше някакъв добър масажист във Владиславово, но незнам дали все още е във Варна, знаеш колко хора напуснаха града в последно време, но ще му потърся координати утре и ще те информирам.

  4. #14
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Понеделник мисля, че беше на доплерова сонография, защото шиповете най-вероятно притискат кръвоносен съд, а не само нерв.
    Ако пчелната отрова може да се използва на врат и има кой да го прилага, ще жертваме малко пчели.
    На мен отровата ми помага определено, защото не вярвах в нея, докато не спряха да ме болят старите контузии. Като не ме жилят 1 месец и започва да се усеща лека болка. Над 20 счупвания, скъсано сухожилие над коляното, израснала кост от претоварване...
    Страх ме е на друг човек и то на врат да го жилят. Иначе не е алергичен, пробваха го
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Относно шиповете доктора ми каза,че съм орисан да си ги нося цял живот?Имало само облекчение с някои методи.Както и да е.Симптомите ми бяха изтръпване и постоянна болка в цялата лява ръка.Денонощно,като два от пръстите си не чувствах въобще.Не помня каква беше диагнозата,но се мъчих с нея две години.Когато увеличих бройката на семействата си с тях се увеличиха и ужилванията.Така се излекувах ,но болката постепенно се връща зимата.Напролет нещата си идват на мястото.

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    До тази година не вярвах , че ужилването може да има голям ефект. Ще споделя накратко, че колената вече не ме болят, лакътя (имам тендовагинит)също,а шиповете във врата почти ги бях забравил (до днес ).Преди 1 час си хванах 3 пчелички (1 за врата и 2 за коляното ) и мисля, че от утре пак ще забравя поне за месец.

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    За да не стане беля, да уточня нещо. Жиленето по врата трябва да е под нивото на раменете . Ако е по на горе се получава пулсиране на кръвоносните съдове на врата (личен опит ).Жилото е добре да се вади веднага (поне първите пъти- цялото количество на отровата излиза до 10 мин. ). На колената съм стигал до 6 ужилвания (без никаква схема ).Август покрих вр. Мусала.
    А сега наздраве!

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Наздраве! За ужилванията по врата си много прав! Веднъж ми се случи такава случка- бях без було. Колегата тъкмо слагаше един магазин. И една рамка падна. Докато го сложа- отиде коня у ряката! 7,8 инжекции по врата и 4,5 по главата. Толкова запомних . Посред нощ се събудих от адска болка. Така се бях вдървил от болка, че едва станах да пия нещо обезболяващо. Не е шега работа пчелната отрова, но го разбрах по трудния начин. Така че, внимателно!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #19
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    За да не стане беля, да уточня нещо. Жиленето по врата трябва да е под нивото на раменете . Ако е по на горе се получава пулсиране на кръвоносните съдове на врата (личен опит ).Жилото е добре да се вади веднага (поне първите пъти- цялото количество на отровата излиза до 10 мин. ). На колената съм стигал до 6 ужилвания (без никаква схема ).Август покрих вр. Мусала.
    А сега наздраве!
    Благодаря за информацията.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Аз също пробвал - съпруга сложила ми на кръстата (1-2-3 и т.н.т. до 8-ем на ден) Първи биха заедно з *Алергозан* :-) , последни - кога дойде време чувствам нещо ми липсва (като наркоман :-) ) Общо 80 пчели - вече година и половина кръста ми не боли. Препоръчвам.

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •