Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 60
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Айде почна се.
    Джанките започнаха да цъфтят около Николово и Долно Абланово към 01.04. От 4-5 дни усилено цъфтят и трънкосливките. Кайсиите ги опари сланата около 3-4 април. Вчера видях, че и ябълките имат цвят, а прасковите имат от седмица. От седмица цъфти и мъртвата коприва.
    Рапицата между Николово и Абланово - до летището има единични цветове и очаквам до седмица да е на 100% цъфнала. За сега никой не се е обадил за пръскане (а казват колеги, че даже вече я били опръскали).
    Иначе, рапицата на всякъде е на различно положение (пътувам доста в кръга Русе - Разград - Шумен - Добрич и Силистра). Най-първо цъфна изцяло, между Цар Калоян и Писанец, както и над Дервента. Между Силистра и Добрич също има изцяло "жълти ниви".
    Виждам че пчеларства ме в един регион аз съм в с.Просена .Относно рапицата на споменатия блок в близост не съм виждал други масиви имали на близо друг масив примерно около Хотанца ,Юделник
    Милен Михов

  2. #22
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Слад дъждовете трябва да очакваме ново пръскане със сигурност...
    И кое те кара да мислиш така?

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Ами при повишена влажност и температура,като след дъжд,обикновенно има рязко повишаване на популацията на вредителите.След като се очаква повишаване на популацията на вредителите,трябва да очакваме и пръскане срещу тях.Точно тези неща учим сега по арономство.На теория е така,нека кажат агрономите със опит дали е истина.

  4. #24
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Ами при повишена влажност и температура,като след дъжд,обикновенно има рязко повишаване на популацията на вредителите.След като се очаква повишаване на популацията на вредителите,трябва да очакваме и пръскане срещу тях.Точно тези неща учим сега по арономство.На теория е така,нека кажат агрономите със опит дали е истина.
    На теория сигурно е така?!? Въпреки че след като веднъж е напръскано и са унищожени вредителите не би трябвало да се появят ейтака от нищото... А ако вали през ден - през ден ли ще пръскат?!? - остави ги тия "теории" - важното е какво покавзва практиката(действията на арендатора)!

  5. #25
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Виждам че пчеларства ме в един регион аз съм в с.Просена .Относно рапицата на споменатия блок в близост не съм виждал други масиви имали на близо друг масив примерно около Хотанца ,Юделник
    От асфалтовите пътища не винаги и не всичко се вижда... Точто отсреща срещу летището, на юг-югоизток зад житата се жълтее още един блок...

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    От асфалтовите пътища не винаги и не всичко се вижда... Точно отсреща срещу летището, на юг-югоизток зад житата се жълтее още един блок...
    Благодаря за насочването днеска си ходих но не погледнах в тая посока а гледах от ляво следващото ходене,ще се опитам да фиксирам масива би трябвало да се забелязва по добре особен но като е цъфнала . Тоя масив най верояно ми е много по наблизо и ще го открият
    Милен Михов

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    От асфалтовите пътища не винаги и не всичко се вижда... Точто отсреща срещу летището, на юг-югоизток зад житата се жълтее още един блок...
    Прав си. Особено ако се оглеждаш докато шофираш. Аз вчера щях да спирам и да изследвам с бинокъла, ама стана късно докато разлея сиропа по кошерите. Така, както го описваш, за мене ми е "през 2 села в 3-то", но дано е полезно за колегите.

    Другата седмица, се надявам да ми оздравее напълно Самурая и ще направя един "поход по черно": Абланово-Червена Вода-Ново Село и ще разказвам какво е положението с акациявите масиви.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  8. #28
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Прав си. Особено ако се оглеждаш докато шофираш. Аз вчера щях да спирам и да изследвам с бинокъла, ама стана късно докато разлея сиропа по кошерите. Така, както го описваш, за мене ми е "през 2 села в 3-то", но дано е полезно за колегите.

    Другата седмица, се надявам да ми оздравее напълно Самурая и ще направя един "поход по черно": Абланово-Червена Вода-Ново Село и ще разказвам какво е положението с акациявите масиви.
    Ааа, акацията е далеко(няколко седмици) още...
    А и аз минах с камиона от там(край летището - нали е свободен от винетки тоя път) - от досто по-високо се гледа, а и това което жълтееше(рапица) се пада в нещо като долчинка

  9. #29
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Благодаря за насочването днеска си ходих но не погледнах в тая посока а гледах от ляво следващото ходене,ще се опитам да фиксирам масива би трябвало да с забелязва по добре особен но като е цъфнала . Тоя масив най верояно ми е много по наблизо и ще го открият
    Някъде ейтука се пада...
    ...надявам се, че се ориентирате.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	image.jpg
Прегледи:      184
Размер:	79.1 KB
ID:	1173

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Това е точно срещу другия масив. Юг -Югоизток от летището е в посока местността "Капаклийка"
    Милен Михов

 

 
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •