Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 63
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220

    ПЧЕЛАРСКИ ПРОГНОЗИ И ПРЕПОРЪКИ

    Днес,29.11.10 към 13 часа беше 20 градуса и пчелите се облитаха масово.Така ако продължава времето,ми се струва,че ще имаме ядове.Направих и снимки,но незнам как става качването!?

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    13.10.2010
    Мнения
    38
    затова и аз питам за подхранването с продукти на прима вет.наи вече за апитонус

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    13.10.2010
    Мнения
    38
    трябва ли да подхранвам .просто съм млад пчелар.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Ако си имат запаси,защо трябва да подхранваш сега?Не се подхранва по това време.а ако наистина не знаеш дали се храни сега,то вземи си книги и 4ети!това са основни неща,които трябва да знаеш.Къде п4еларстваш?

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    13.10.2010
    Мнения
    38
    сега наистена не се подхранват .но при такова време на облитане и температури над 18 градуса.и нямане какво да съберат.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    13.10.2010
    Мнения
    38
    и ти самият го казваш. какво да прави млад пчелар.

  7. #7
    Цитат Първоначално публикувано от dimo.stamatov
    трябва ли да подхранвам .просто съм млад пчелар.
    Не. Едно подхранване сега, ще донесе само вреда. Само ако нямат достатъчно запаси (поне 15 кг.), може да им дадеш захаросан мед. Но само ако си сигурен в здравния статус на пчелина от който е меда. В краен случай слагай питка, но само ако храната не е достатъчно.

    С какви кошери пчеларстваш?

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Не се притесняваи затова,4е няма какво да събират сега!те са си събрали когато е трябвало.А затова,4е ще имаме проблеми заради топлоото време имам предвид примерно да не вземат да гледат пило,и не толкова,4е ще им свърши храната,ами да не се развиват разни болести,защото ако хване един студ изведнъж и това пило като измръзне и става манджа с грозде

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    13.10.2010
    Мнения
    38
    зазимих ги на 7 пити .но тъи като съм млад пчелар и се притеснявам.а в магазина в който пазаря пчеларски инвентар ми дадоха брошура на прима вет .и там е описано .

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    13.10.2010
    Мнения
    38
    по принцип и затова питам .да сондирам мнение. и да си направя преценка.

 

 
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •