Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 114
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Нека модераторите преместят тази тема в раздела "Продава дългосрочно".

    Благодаря!
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Имаше доста запитвания за топла хранилка и ето вариант - с възможност за захарен сироп и суха захар. Лошо е времето в момента и не успях да снимам хранилката при полеви условия на кошера, но като се оправи времето ще пусна снимки и от там.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC03799.jpg
Прегледи:      923
Размер:	108.2 KB
ID:	2081

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC037961.jpg
Прегледи:      929
Размер:	1.19 MB
ID:	2082

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC038011.jpg
Прегледи:      922
Размер:	385.1 KB
ID:	2083
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Хранилката е супер и изработката също това над отделението за пудрата захар е стъкло най вероятно.

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Да, да, капакът е стъклен, за това на една от снимка сложих кибрит, за да се разбере по-лесно.
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Сега като я загледах видях и отвор на корпуса да не би да слагаш и дървени дюбели/не знам да ли се казват така/на двете страни в различните ъгли за да не мърда хранилката много интересно ако е това досега не бях го виждал така ще бъде фиксирана точно на мястото си много добра изработка още веднъж.За колегите дето си правят сами кошерите е идеален модел аз също съм от тях.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Супер е! Допълни към пост номер 17 цената на хранилката. След като видя цената вероятно ще поръчам.

  7. #27
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Сега като я загледах видях и отвор на корпуса да не би да слагаш и дървени дюбели/не знам да ли се казват така/на двете страни в различните ъгли за да не мърда хранилката много интересно ако е това досега не бях го виждал така ще бъде фиксирана точно на мястото си много добра изработка още веднъж.За колегите дето си правят сами кошерите е идеален модел аз също съм от тях.
    Погледни темата от самото начало, там се вижда добре:

    http://pchelari.com/forum/showthread...2544#post32544

    Иначе хранилката е хубава, ако имаше и някаква пластмасова голяма да запълни цялото пространство(да няма нужда от стириопор или друго уплатнение), пък и по-голям обем за течна храна.

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Иначе хранилката е хубава, ако имаше и някаква пластмасова голяма да запълни цялото пространство(да няма нужда от стириопор или друго уплатнение), пък и по-голям обем за течна храна.
    Да, така е. Дали това дето препоръчваше Матеев (tuplex 1/2mm) не става направо да се залепи на дървото? Т.е. хранилка заработена към дървената част. Отгоре със стъкло. Такива бяха на Костадин Якофов. С какво се лепи tuplex не знам :-)

    На Брат Адам хранилките се много интересни. Като изпият почти сиропа пчелите могат да я почистят цялата. Имам идея как да стане и тука, но нека помисля още малко.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    1мм е малко. Поне 2мм. Аз ползвам 3мм, а отгоре вместо стъкло ползвам акрил-прозрачен. Залепването към дървото е трудоемка операция и освен с ПВЦ лепило с друго не става, като пак трябва много добре да се притисне за да се получи добро залепване. По ръбовете и ъглите също с лепило. Излиза скъпо, но иначе нищо не се получава. Със силикон не си играйте губите време и пари. Съвета е от опит. Пробвал съм с какво ли не.

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    1мм е малко. Поне 2мм. Аз ползвам 3мм, а отгоре вместо стъкло ползвам акрил-прозрачен. Залепването към дървото е трудоемка операция и освен с ПВЦ лепило с друго не става, като пак трябва много добре да се притисне за да се получи добро залепване. По ръбовете и ъглите също с лепило. Излиза скъпо, но иначе нищо не се получава. Със силикон не си играйте губите време и пари. Съвета е от опит. Пробвал съм с какво ли не.
    Бонев, ти говориш 3мм за основата (където е кафяво на снимката). То сега както е, ако основата е туплекс остава да се лепи само по стените вертикално към дървото. Ако оставиш парите и труда настрана, доволен ли си от това което се е получило или му намираш "косури" и неща за подобрение? Май беше добавил към чертежите (те свършиха чудесна работа) и милерова хранилка. Сега ще ти разгледам пак!

 

 
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •