Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    24.08.2011
    Мнения
    6

    Туби от минерална вода вместо тръвни?

    Здравейте,
    Някой пробвал ли е да ползва туби от минерална вода за улавяне на рояци вместо тръвни?
    Понеже в горите, и най-вече в едни скали в близост до мен има доста големи колонии с пчели. Които предполагам всяко лято се роят поне по няколко пъти...
    Идеята ми е да се ползват туби от 10-12 литра, да се среже само дъното, да се сложи едно парче стара пита също така да се напръска и с Про Рой или нещо подобно. Ако се закачат на открити места как мислите дали рояците ще влизат вътре и дали ще останат там известно време или пластмасата ще им пречи... ?

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от vladi_90 Виж публикацията
    Здравейте,
    Някой пробвал ли е да ползва туби от минерална вода за улавяне на рояци вместо тръвни?
    Понеже в горите, и най-вече в едни скали в близост до мен има доста големи колонии с пчели. Които предполагам всяко лято се роят поне по няколко пъти...
    Идеята ми е да се ползват туби от 10-12 литра, да се среже само дъното, да се сложи едно парче стара пита също така да се напръска и с Про Рой или нещо подобно. Ако се закачат на открити места как мислите дали рояците ще влизат вътре и дали ще останат там известно време или пластмасата ще им пречи... ?
    http://pchelari.com/forum/showthread...BE%D0%B2%D0%B0
    Пробвай, само че я завий с някакъв плат. Аз съм си подготвил няколко кофи за "лов".

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Цитат Първоначално публикувано от vladi_90 Виж публикацията
    Здравейте,
    Някой пробвал ли е да ползва туби от минерална вода за улавяне на рояци вместо тръвни?
    Понеже в горите, и най-вече в едни скали в близост до мен има доста големи колонии с пчели. Които предполагам всяко лято се роят поне по няколко пъти...
    Идеята ми е да се ползват туби от 10-12 литра, да се среже само дъното, да се сложи едно парче стара пита също така да се напръска и с Про Рой или нещо подобно. Ако се закачат на открити места как мислите дали рояците ще влизат вътре и дали ще останат там известно време или пластмасата ще им пречи... ?
    И теб да затворат в пештера

    дворец ште ти б-де

  4. #4
    Тубите от вътрешна страна да се намажат с течен восък.Вътре се закрепва Пророй. Захваща се за капачката/прави се отвор/. Външно има обвивка от плат, като в долния край се намаже с течен восък.Имам ги готови мисля тази година да експериментирам!

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •