Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 3 от общо 3
  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93

    Как да предпазим пчеларите от Varroa destructor

    Много наболяла тема и много неща се изписаха... за пчелните семейства.
    Като анализирах обаче има абсолютна взаимовръзка с пчеларите и техните неволи. Мисля че Българските пчелари също са доста опаразитени от акара само дето не знаем с какво да го ТРЕТИРАМЕ.
    Аз искам .... чудеса
    -безлихвени заеми за развитие без условия само за това че ще добавям стойност в родната си държава,
    -еВРОПЕЙСКА ПОДКРЕПА за това че съм се навел достатъчно.
    -достойно отношения към моя макар и нищожен опит да създавам а не да продавам.
    -да се чувствам Клиент
    -да получавам взаимопомощ когато се нуждая а не да гадая.
    -получа удволетворение от труда си.
    -а и искам нов повдигач като моя стария защото се запиля някъде.

    Е колеги с какво ще третираме това е сериозния въпрос, когато си отговорим на него ще намерим и отговор на достатъчно други въпроси.

    С поздрави Днес кандидатствал и навел се достатъчно.. но с идея да ТРЕТИРА..

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от atanasov_msb Виж публикацията
    Мисля че Българските пчелари също са доста опаразитени от акара само дето не знаем с какво да го ТРЕТИРАМЕ.
    Много интересно мнение и за съжаление точно попадение. Но дали всички са осъзнали за този паразит. Те това е лечението на пчеларския акар, да разберем че го има. Другото майката порода човешка ще си го свърши.

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Нещо не е както трябва. Всъщност нищо не е както е в ЕС където сме се главили а и защо и да е. В комуникаця с френски агрономи установих че на ръце ще ме носят само да искам и да го направя там и.. моето искам ще е формалност. Констатация от тяхна страна цитат "ама вие имате прекрасна земя , природа защо не правите нищо?" Ходи и мери агронома френски земята БЪЛГАРСКА и констатира 40-60 см чернозем цъка с език невероятно радва се че е инвестирал. По френски му Бай Ганьо би казал бре кви ахмаци.

    Колеги "админ" моите уважения за това което правите, моля ви поставете темата на почетно място "няма значение кои публикува" защото вярвам заслужава внимание. Виждам че доста грамотни хора посещават сайта. Колкото и да говорим за проблемите вароатозато по пчеларите е основния по мое мнение.
    Мълчанието е знак на съгласие или поне за търпение, че какво да ни научи работата... ти и пчелното семейство едва ли на друго. Защо оставаме на заден план в бюджета "каквото остане"? Не ми се пише за всичко останало защото е срамно и пошло.

    С поздрав вчера кандидатствал поизправил се малко но с идея да ТРЕТИРА

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •