Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски

    Абсурди на житието на грешия пчелар...

    Отивам днес в данъчното. Питам как да си попълня данъчната декларация в електронрн вариант? Отговор - оооо много бързате, те нашите системи все още не са тръгнали... вие в интернет търсите... има надежда обаче, да може да се подава декларация от физическо лице без електронрн подпис ОНЛАЙН!!! Малиии.... а дано... ама да видим дали.

    От там, отивам в Областна дирекция Земеделие, да си довърша безмислената годишна пререгистрация и ... изненада! Системата "забила"... а системния админ си бил камшика в понеделник в 15ч. ...

    Тъжното е, че до скоро си мислех, че тези държавни служители работят за по 5-600лв и затова им е .. все едно. Сега обаче знам, че работят за повече пари от мнозинството ми познати и бивши и настоящи подчинени, без да са изпили и една глътка вода изпотени!

    Как да не искам да емигрирам от държавата, без да напускам страната си?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега,трябва да ги накараме ТЕ да емигрират.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Охооо... те отдавна са имигрирали. Ама само от работата си. Тази сутрин "системния още не се беше върнал от отпуска"... "дано до обяд да дойде..." ми казаха докато чаках да се настроят на работна вълна дамите и господата държавни служители.

    Не го написах вчера, ама днес няма да се сдържа. Общиската и областната служби се намират в бившите помещения на "данъчното". Вратите са от преди 5-10 години - монолитни дървени врати, каси и первази, които биха надживели и ядрена атака. От два дни в коридора стоят съответен брой МДФ врати и каси - явно някой някъде е спечелил програма за неотложна подмяна на "райските двери" с модерни такива и да живее процента!!! Не завиждам, ама ме фана яд, че няма начин да взема старите врати и каси (от стария материял), но то така или иначе това е част от далаверата...вероятно...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Няма лошо да си сменят врати и каквото и да е, но с тях да сменят и всичката мързелива сган дето сякаш насила е закарана там.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега,от възмущение чак те изби на поезия. Ех, ще дойде време тези инкубатори за семки да си платят за гъонсуратлъка.Само ние да издържим дотогава.Дръжте се юнаци

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    ...Не го написах вчера, ама днес няма да се сдържа. Общиската и областната служби се намират в бившите помещения на "данъчното". Вратите са от преди 5-10 години - монолитни дървени врати, каси и первази, които биха надживели и ядрена атака. От два дни в коридора стоят съответен брой МДФ врати и каси - явно някой някъде е спечелил програма за неотложна подмяна на "райските двери" с модерни такива и да живее процента!!! Не завиждам, ама ме фана яд, че няма начин да взема старите врати и каси (от стария материял), но то така или иначе това е част от далаверата...вероятно...
    Днес бях там, нмах време да се разхождам по етажите, само на 6-ти. Не съм нито професионален дърводелец, нито архитект или проектант, за да кажа до колко новите врати са по-добри или лоши от старите - това което видях е че са лъскави, добре полирани, с масивни брав, затварят се по-леко от старите и ми изглеждат с по-високо ниво на шумоустойчивост.
    Но това което е факт е, че служителите определено изглеждат щастливи от новте придобивки, така някак си по приветливи и отзифчиви(тия при които бях мяистора тъкмо им слагаше пяната около новата каса...) обработиха ми декларацийкта за 4-5 минути, като си показваха едни на други какво да правят(нещо като взаимо-обучаваха се).
    ...колкото до старите врати Жорка, ако имаш превоз който да паркираш отстрани на изчислителния, в ляво на входа, мяташ едно работно яке, вратите в асансьора от там в това с което ще си ги превозиш - и са твои...

    ;-)

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Е не предполагах че си такъв оптимист...
    Новите са МДФ, старите - дърво. Колко леко се отварят... няма значение, като им врътнат ключа щото са се "наработили" или щото "Данчето има юбилей и ша са черпим при шефката". Шумоусточиви ша са на 100%, така ще чукаш по половин час докато чуеш заветното "да" и после ще ти се карат "ти да не си глух Бе"...
    Не съм негативист. Ама за съжаление много рядко ми се случва да попадам на услужливи и работливи служители по инстанциите напоследък. Имам предвид откакто се смени управлението на държавата. Преди бях приятно изненадан много пъти в съда, в общината, даже и в ДФЗ. Сега пак са се наборсучили всички, все едно те ми плащат заплатата, а не обратното...

    А вратите не им ги ща. Не им ща "ни меда, ни жилото", на тези търтеи!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    ...по-скоро съм реалист, важното е икономиката да се движи, въпреки че това не се случва нито сега, нито преди...
    Колкото до почукването, аз практикувам така: отварям вратат, поздравявам ги учтиво почуквайки по вратат, изстрелвам им бързо-бързо причината за посещението си, без да им давам много-много шанс да ми се обясняват колко са претрупани с работа, и да ти кажа в повечето случаи това работи(...е има си и изключения) - все пак нали това им е работата на администрацията - да обслужва гражданите...

    ;-)

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Да не отварям нова тема...

    Връзката на "държавата" с бранша ни май е в оставка... Актуалните "програми" - НПП, 6.3 и "биологично пчеларство" са забили на глухи коловози и май няма надежда скоро да им закачат локомотиви. За НПП няма публикувани пределни цени (от МЗХ), съответно и класиране няма и договори също. За 6.3 още текът проверки, после пак сито, после пак класиране... до май, май, няма да има договори... За биологичното, пари пак април-май. Защо? Никой не казва.
    Ама данъците, осигуровките и всички такси и таксички е ясно до кога да плащаме...

    П.С. Странно ми е и защо никой не повдига и коментира какво се случва с програмите. Или тая дума тука е станала "мръсна"?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    По наредби и евро регламенти крайният срок за плащанията на субсидиите по биологичните мерки е края на юни. Друг въпрос е че "поразглезиха" бенифициентите по Мярка 214, с плащания през декември три последователни години...

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •