Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 79
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана

    Пространство пред кошера.

    Днес наредих пчелина и сега се чудя какво да сложа пред кошерите за да не изкара бурен и като паднат при облитане да се вдигат по лесно.
    Знам, че гума е добър вариант, но нямам. Имам ламарина платна 50см/50, мисля да я изкривя по края, да направя като ваничка, да я пробия на дъното да не събира вода и да ги напълня с пясък.
    Дали е добре като идея, или да си сложа още един ред тротоатни плочки?

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Най-евтиния вариант е черен найлон,колкото по-дебел,по-добре,ще изкара повече време.Засипваш по края с пясък или пръст да не го вдига вятъра и си готов за години наред без бурени пред кошерите.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Ако са на слънце не слагай нищо, че привлича топлината, а и растителността пред кошерите помага на пчелите при ориентацията.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Пясъка няма да привлича топлина и аз ще направя 30-40 см. пред прелката.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Ако сложиш пясък ще си решиш проблема за първата година може би, а после? Тя тревата и под пясъка избива....

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Под пясъка ще има ламарина.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Ей Ника, хората от форума ти дават акъл, ти пак ще си направиш каквото си решил или каквото ти кажат селските. Ламарината все си има някаква остатъчна стойност, от найлона по-добро/по-евтино няма. Ако не го пече слънцето ще изкара повече и от ламарината и от кошерите ти. Тънък пласт пясък отгоре и лек наклон да се оттича водицата и друго не ти трябва. Аз имам сиви найлонови чували от грозде дето карат вече пета година под някои кошери. Тук таме съм ги запръстил, някъде съм нахвърлял керемиди, както дойде, че не обичам еднообразието, ама на найлона му няма нищо.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Да благодаря за съветите, ще помисля и ще видя. Гледам да е с материал който имам, защото ми трябват доста пчеларски инвентар и събирам пари.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Чудим ти се на акъла, от какъв зор ще се вкарваш в такива филми с ламарини, найлони и т.н. най лесното е да напръскаш навсякъде с раундъп и си решаваш проблема, или пък да разкосиш в подходящото време е т.н.

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    И аз това щях да му кажа. Аз съм с около 30-40 см. филц под кошерите, но пак се затревява. Пръскам с Раундъп напролет и за 10 мин. съм приключил със затрвяването пред тях. Какви ламарини, какви найлони....Или защо трябва да е лесно, като може да е трудно, а? Щадете се, момчета!
    Working....

 

 
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •