Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 79
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Не виждам нищо сложно в това, какви са тия филми какво е това кино.
    Харесва ми така и ще го направя. За мен е още като хоби и работя с удоволствие.
    Сложил съм гипсокартон на къщата, направил съм си навес, постройка за вадене на мед, работилница, засадил съм дървета и други разстения.
    За напред, ако успея доразвия пчелина няма да се занимавам с глупости

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Така е. А я си помисли дали няма повече да ти хареса с неръждавейка или медна ламарина под пясъка. Според мен е по-добре - хем няма расте трева, хем и ламарината ще е вечна.
    Working....

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз точно такава имам, но са изрезки и за друго не стават.

  4. #14
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    От пясъка със сигурност ще поникне трева, дори и да има ламарина под него. Това съм го играл по един друг повод и го знам със сигурност. Колкото до самата ламарина - пространството под нея ще стане любимо място на всички змии в радиус от 1 километър. И това съм го играл. Дори и яйца ще снасят под ламарината. Това с раундъпа също съм го играл - да избива едни треви и на тяхно място поникват други от друг модел. В рамките на сезона трябва да имаш поне 3-4 пръскания през 30-40 дена, за да се поддържа чиста площадката. Да, ама ако сметнеш цената на всичко това, няма да ти хареса.

    Ако наистина искаш чисти пътеки и чисти пространства около кошерите - трябва да излееш бетон или да положиш асвалт. Това е истината, колкото и скъпо да струва. И трябва да се оставят наклони за отичане на водата, защото съм виждал и затревени бетони, които са оставени чисто хоризонтални - натрупва се кал и пясък и тревичките веднага се появяват.

    Пред къщата ми има един участък, засипан с дебел слой едри камъни с размер на яйце и по-големи. Слоя е дебел над 1 метър и въпреки всичко между камъните се появява трева. В трошляка също расте трева. Трева расте дори и в цепнатинките на асфалта. Въобще битката с природата предварително е обречена на неуспех. Може би ако нещо е много гладко и е леко наклонено, за да се отича калта и водата, може би само тогава то ще успее да спре тревата за по-дълъг период от време.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Малеее това със змиите ме подсети, по миналата година срезах един фургон и ламарините ги бях наредил хоризонтално в двора до работилницата и това лято ми потрябва една ламарина и като повдигнах първата от камарата какъв смок лежеше от долу мани, мани, после бързо прередих ламарините във вертикално положение

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    И аз имах една среща със смок на пчелина тази година, беше се навил под един кошер.
    Тамън стигнах до кошера, той побягна на едната страна аз на другата и след малко като се върнах с мотиката го нямаше.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Мене понеже ме е страх и не ги трепем, а ми се успокоявам че щом има смокове значи няма мишки

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    И мен ме е страх, за това ги трепя

  9. #19
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Ако бяха само смоци-добре , но лошото е , че лятото утрепах една пепелянка на пчелина и сега се оглеждам да взема няколко таралежи да заселя там.

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    69
    Колеги, то змиите са си плашещи. Аз на моя смок му свикнах, както и той свикна с мен. Според един пазач на язовир, проблемите със змиите са приключили, когато си е взел няколко котки.Твърди, че цяло лято не е виждал змия около язовира.
    Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш.

 

 
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •