Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 37 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 361
  1. #31
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Няма причина аз лично да не ви повярвам. ОБАЧЕ може ли да ми нахвърляте набързо как мога да осъществя видео наблюдение с тези камери на пчелин където няма ток и нет със статичен адрес. Моля избройте ми необходимите устройства ако е удобно тяхната консумация и цена. Няма ли да е по лесно, евтино и икономично като енергия със цифрови камери.
    Проблем виждам единствено със захранването, защото решението му не е евтино, по груби сметки около 1000-1500 лв.Матеев е специалистта по тези въпроси.Според моето мнение ти трябва фотоволтаична система, около 200 ампера акумулатор и у-во, което ще те извести за спад на напрежението.За да можеш да вземеш адекватни мерки навреме.Не е задължително, но е полезно.Преди всичко трябва да се направят изчисления на консумацията на устройствата в мрежата.Консумацията на една камера през деня е малка,например 1-2 ват/часа , но през ноща в зависимост от инфра ред осветлението е в пъти по-голяма, примерно 5-10 ват/часа.Ако тук(но не е задължително) включим записващо у-во с хард диск още 15-20 ват/часа.Модем 5-10 ват/часа...При 4 камери пиковата консумация на системата вероятно ще е някъде към 70 ват/часа в зависимост от параметрите.Скоро ще ми се наложи да помисля сериозно над това, но мисля, че няма да е проблем да проектирам подобна система с около 40-50 ват/часа пикова консумация.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Колега Сарас, аз съм лаик в тази насока, но живо се интуресувам от това, за което пита Рости. В тази връзка е ивъпроса ми.
    DVR,, камерите и др. джаджи са 12волта, следователно не е необходимо да преобразуваме напрежението в 220 волта, а в последствие адапторите да го понижават. Ако сумираме мощността на консуматорите какъв резерв на мощност е необходимо дадобавим за да си изберем необходимия фотоволтаик.
    Или я по-добре вземи измисли някаква, работеща схема с да речем 3 камери, двр, фотоволтаична система, добавена мощност на предлаганото от колегата TSC и предложи оферта.

    П.П.
    Опс пропуснах, че ще трябва да добавим и консумацията на мрежово устройство.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Охраната на някакъв обект включва в себе си три важни елемента:
    - откриване на агресивно действие (сигнализация);
    - известяване;
    - въздействие за предотвратяване на кражбата /или обезвреждане и залавяне на извършителя.
    Бих искал да попитам всички, хванали се за видеонаблюдението като удавници за сламка:
    Кой от тези три елемента решава то и как?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Отговарям веднага.
    1. Датчици сигнализират, че има някаква интервенция на обекта.
    2. Получаваш известие за това и сядаш на компа, за да видиш какво става там.
    3. Ако видеонаблюдението е скофтено или забележиш нещо нередно, тогава е нужно да се отправиш на там, защото обекта е не толкова близо, че на всяко сработване да си там.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Отговарям веднага.
    1. Датчици сигнализират, че има някаква интервенция на обекта. Да, задължителен елемент са от всяка охранителна система!
    2. Получаваш известие за това и сядаш на компа, за да видиш какво става там. А ако не си на компа как ще видиш, че става нещо нередно? Ерго, трябва ти и друг начин на известяване, задължителен елемент са от всяка охранителна система!
    3. Ако видеонаблюдението е скофтено или забележиш нещо нередно, тогава е нужно да се отправиш на там, защото обекта е не толкова близо, че на всяко сработване да си там. С други думи, задействаш елемента "въздействие", задължителен елемент са от всяка охранителна система
    Или с други думи до тук си с едни 1000лв назад, само евентуално да видиш, че нещо се случва. Можеш ли да си ги спестиш с една по-интелигентно направена система за охрана, притегаваща и трите важни елемента? Според мен ДА!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    При условие, че има човек смартфон с включен мобилен нет в абонаментния план. Предполагам , че бих икономисал доста средства и време за излишни разходки.
    Но и дори да даде човек 1000 лв. Отгоре си заслужава, като сметне, че може да загуби доста повече. Та едно работещо семейство е 200-250 лв.

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Първо трябва да разберем дали струва 1000 лева.
    Видео наблюдението е втора защитна линия. Не може да бъде основна охрана. Твоята система или друга подобна си остава необходима.
    Фалшиви повиквания има винаги мисля, че по този въпрос спор няма. Всяка аларма може да се неутрализира и по този въпрос спор няма. Така, че да можеш да погледнеш си е голяма екстра, но въпреки това определено 1000 лева няма да дам.
    Сарас дай да видим как ще стане по същество номера да мога да гледам когато си поискам без да навъртам огромен трафик , защото мобилните нетове са ограничени по скорост след определен трафик? После ще помислим за захранване. Записващо устройство принципно не е необходимо. Има възможност да се пуска захранване на камерите когато си поиска човек през GSM дайлера който така или иначе ще го има, само камерата евентуално трябва да е настроена така, че при подаване на захранване всичко да се случва без допълнителна намеса.

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    При условие, че има човек смартфон с включен мобилен нет в абонаментния план. Предполагам , че бих икономисал доста средства и време за излишни разходки.
    И един БРДМ, подходящо оборудван, с още двама приятели вътре на разположение...
    https://www.google.bg/search?q=%D0%B...%3B1600%3B1100
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Тя камерата може да се настрои, когато има движение тогава да работи инак е в режим готовност.

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    TSC1, този поста не го разбрах. Така или иначе трябва намеса. И при сигналната система и при видеото. Дай сега да не се правим на луди. Аз нямам вяра и на СОТ-аджйте. Искам да ги видя реално до оградката на 10 минутка както сме се договорили. Колкото и да ти се струва излишно едно видео в случая това няма никакво значение защото ще си го слагам на моя пчелин и важния съм аз.

 

 
Страница 4 от 37 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •