Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 26 от 37 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 260 от общо 361
  1. #251
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    На теория да, хардуера и софтуера са налични. На практика още не са стояли под някой кошер, че тази година не стигна времето. Февруари ще влязат под 5 кошера и ще видим какво ще се случва.
    Как ще теглиш информацията от кантарите - по кабел, Bluetooth, Wi-Fi или само визуално?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #252
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    По кабел - нали са на една платформа. След една черна кутийка - следва GPRS. За повече подробности - твоя колега и съгражданин, аз съм само неграмотен потребител.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #253
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Не мога да разбера какво не хареса готовото решение на ТСЦ1 та си тръгнал към такива сложни упражнения с неясен резултат? Аз не му харесвам цената на датчиците ама това упражнение което си захванал още по скъпо ми се струва.

  4. #254
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    По кабел - нали са на една платформа. След една черна кутийка - следва GPRS. За повече подробности - твоя колега и съгражданин, аз съм само неграмотен потребител.
    Мерси! Аз ще се чуя с него след празниците и ще му предложа и Bluetooth решение, че имам една доста интересна идея.
    Представи си как се разхождаш покрай кошерите и събираш цялата информация със смартофончето. Ще пусна една нова тема за пчеларя и смартфона.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #255
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Не мога да разбера какво не хареса готовото решение на ТСЦ1 та си тръгнал към такива сложни упражнения с неясен резултат? Аз не му харесвам цената на датчиците ама това упражнение което си захванал още по скъпо ми се струва.
    Няма как да е друга. Вътре са триосен акселерометър, процесор и предавател, който покрива до 800м. При това всичко е със супер ниска консумация, за да кара с едни батерии цяла година.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #256
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Не искам да ти правя сметкат. Ти си знаеш. Всеки може да влезе в ибея и да види цените на тези компоненти. Все пак ти не предлагаш компоненти, а продукт прогонен, с гаранция и т.н. Но съм сигурен, че ако намалиш сериозно цената на датчиците ще продаваш твоя чудесен продукт мнооого по добре. Няма да намериш време да влизаш във форума. До колкото обаче усещам ти не си такъв човек. Не ти се напъва много май.

  7. #257
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Това го разгледах подробно, като ходих на гости при румънските пчелари. Пуснал съм и някои снимки във форума. При прицепните ремаркета има един много съществен недостатък - слаба проходимост. Голяма част от територията, особено в полупланинските и планинските райони, остава недостъпна. Иначе се нагледах във всяко ремарке на оборудван с центрофуга и вана за разпечатване отдел, както и соларни панели със съответния инвертор. Втори недостатък - трябва да ти ги мести фирма с лиценз за транспортна дейност. Трети недостатък - минават годишни технически прегледи и да ги влачиш дотам и обратно е скъпо. Четвърти недостатък - поддръжка на светлини, спирачки, гуми и т.н. Пети недостатък - голям двор за маневриране при прибиране зимата. Всички тези неща ме отказаха от идеята след по-сериозен размисъл. Една платформа в събрано състояние все ще се намери къде да се прибере в нечий двор, ама прицепно ремарке - трудно. Може да се разнасят няколко платформи само с едно ремарке с категория В+Е на шофьора. Няма пътни листи, задължителни почивки, тахошайби, ДАИ, глоби и т.н.
    Браво!Спести ми писане, за съжеление в България не е както в САЩ, където основния доход е от опрашване.Разчитаме единствено на продукт с ниска изкупна цена.Всякакви големи инвестиции без да имаш ясна и сигурна стратегия вероятно ще доведат до загуби.По-добрия за мен вариант е да се кара възможно най-икономично, докато се убедя, че дадена стратегия работи.След което мога да се насоча към оптимизиране на разходите чрез инвестиции в дългосрочен план.Нямам нужда от това да направя всичко по западен модел, за да разбера, че ще съм на загуба.

    Да спомена, че може и само на камери да се охраняваме посредством сървър с аналитичен софтуер.Анализиране на картината, разграничаване на хора, животни, следене на обекти, 3d периметър и т.н.Но нека нещата да са възможно най- прости и евтини.

  8. #258
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Всеки може да влезе в ибея и да види цените на тези компоненти. Все пак ти не предлагаш компоненти, а продукт прогонен, с гаранция и т.н. Но съм сигурен, че ако намалиш сериозно цената на датчиците ще продаваш твоя чудесен продукт мнооого по добре. Няма да намериш време да влизаш във форума. До колкото обаче усещам ти не си такъв човек. Не ти се напъва много май.
    Аз мога да продавам датчиците и системата по себестойност на елементите. В момента обаче софтуера към тях, се дава безплатно. Определям му цена от 1500лв и предлагам на всеки набор от елементи и платки да си сглоби и тества системата. Купуваш ли?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #259
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Аз не мисля само за охрана. Теглото дава и друга информация, която, съчетана с останалата налична такава, прави системата способна да прави анализ и прогноза какво се случва и кога се налага намесата на стопанина. Или поне аз така се надявам, да си спестя излишни посещения на пчелина. Въпрос на кадърно написан софтуер може би. Времето и опитите ще покажат. И ако, както се надявам, има финансиране за подобни проекти, защо да не се изпробва? Каквото зависеше от мен, вече съм го направил, парите са безвъзвратно похарчени, сега чакам да видя какво ще стане.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #260
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз не мисля само за охрана. Теглото дава и друга информация, която, съчетана с останалата налична такава, прави системата способна да прави анализ и прогноза какво се случва и кога се налага намесата на стопанина. Или поне аз така се надявам, да си спестя излишни посещения на пчелина. Въпрос на кадърно написан софтуер може би. Времето и опитите ще покажат. И ако, както се надявам, има финансиране за подобни проекти, защо да не се изпробва? Каквото зависеше от мен, вече съм го направил, парите са безвъзвратно похарчени, сега чакам да видя какво ще стане.
    Абсолютно си прав! Не е важно теглото като абсолютна величина, а неговите граници и промяната му. Колкото до финансирането по проекти - не се надявай!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 26 от 37 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •